Interviuri companie Vodafone Romania

Pozitiva50%
Neutra0%
Negativa50%

Interviu Project manager

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
1 Interviu cu toate persoanele implicate: un alt PM si managerul respectiv.
Asta e tendinta acolo: 1 singur interviu cu toate persoanele implicate - HR, manager etc.
A parut ca intervievatorii nu stiu ce sa intrebe si nu au nimic structurat.
Am vorbit mai mult despre mine de la sine.
Dupa interviu se uita de tine (pot trece si 4-5 saptamani) si nu primesti raspuns decat daca suni de mai multe ori pentru el.
Deasemenea, feedback detaliat nu am primit, desi am cerut.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari standard de project management si soft-skills.

Interviu Analist servicii clienti

Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Interviu limba germana, interviul f ok cu o persoana de la Vodafone Shared Services si videoconferinta cu Germania

Discutie libera despre atributii, dorinte salariale

Intrebari si teste la interviu
Nu au fost teste specifice ci doar discutie libera sa vada cum te descurci si daca stii limba

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Vodafone Romania

Adauga interviu

Interviu Team leader

Am fost la interviu in Octombrie 2015, in Iasi.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Interviul a fost programat la ora 11, am ajuns la 11 fara 10 minute avand noroc de un trafic mai lejer decat m-as fi asteptat. Am asteptat pana la 11.30 si am plecat. Timp de 40 de minute cat am stat acolo, fata de la HR (Alina Nica) nici macar nu a venit sa-mi spuna ca se intarzie. Practic singurul care a discutat cu mine a fost baiatul care mi-a deschis si usa, dar el nu avea nici o treaba cu departamentul tehnic.
Am trimis un mail explicand ca am asteptat 30 de minute si nu am primit nici un raspuns (a trecut o saptamana).

Sfat pentru alti candidati
Mult succes. Sper sa nu aveti parte de acelasi 'noroc' la HR. Daca totusi sunteti invitati de Alina Nica, asteptati-va la acelasi rezultat

Interviu Reprezentant vanzari

Am fost la interviu in Octombrie 2012, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 Luni.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
A avut loc un eveniment in afi cu managerii unde ne-am cunoscut si interactionat initial. Apoi am fost la MPower pt exercitii de atentie si dexteritate. Apoi cu HR la interviul final.

Intrebari si teste la interviu
Exercitii precum cele de la permisul de conducere.
Simulari de vanzare

Motiv respingere oferta
Pentru ca am fost in paralel cu o alta companie ce isi desfasura a tivitatea in domeniul studiilor mele.