Interviuri companie Wipro Technologies

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Accounts Receivable

Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Interviul a avut loc cu recrutarea si managerul departamentului. A fost o discutie placuta de aproximativ 1 ora in care mi-au povestit despre companie, despre proiectul acesta si care sunt exact responsabilitatile postului. De asemenea, m-au rugat sa le povestesc ce am facut inainte la job-urile anterioare si cum mi se pare job-ul acesta comparativ cu ce am facut eu. Foarte profi per total!

Intrebari si teste la interviu
Am dat un test de 10 intrebari de AR, unde am raspuns la intrebari foarte generale de tip grila. Nu mi s-a parut nimic dificil sau iesit din comun, dar cred ca pentru orice proiect ajuta o mica recapitulare inainte.

Sfat pentru alti candidati
Va sfatuiesc sa cititi inainte despre companie si despre rolul pentru care ati aplicat, astfel incat sa puteti veni in completarea celor cu care discutati si sa puneti intrebari acolo unde nu sititi sau intelegeti. Fetele cu care am discutat eu au fost foarte dragute, am plecat fericita dupa interviu si cred ca daca esti sincer si discuti deschis orice aspect, nu ai cum sa nu treci.

Interviu Technical Support Representative

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu de HR
Interviu de limba franceza

Pot spune ca per general a fost ok si am acceptat oferta

Intrebari si teste la interviu
Descrie experienta ta, ce taskuri ai la locul de munca actual. Un mic test tehnic.

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Wipro Technologies

Adauga interviu

Interviu Customer Care Representative

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu HR
Interviu limba straina
Discutie despre experienta mea, motivatie

Interviu Frontline Engineer

Am fost la interviu in Aprilie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviu?
Prima etapa: Test scris engleza + tehnic, la sediul Wipro.
A doua etapa: Interviu telefonic sub forma unei discutii in engleza.
A treia etapa: Interviu telefonic tehnic.
A patra etapa: Interviu cu managerul de dapartament. Dupa aceasta etapa se verifica si referintele, daca ai fost acceptat/a.
A doua sau a treia zi dupa ultima etapa se primeste oferta.
Totul a decurs foarte rapid si fluent.

Testele scrise:
Testul de engleza este standard, de ales variante corecte de finalizare propozitie, completat campuri libere, ordonat paragrafe pentru un articol si la sfarsit de redactat un raspuns oficial.
Testul tehnic consta in 20 de intrebari grila cu un singur raspuns. Intrebarile sunt generice, porturi pe protocoale, DNS etc.

Sfat pentru alti candidati
Trebuie sa fiti atenti si sa cinstiti. Daca nu stiti ceva foarte bine, incercati sa dezvoltati subiectul strict pana acolo unde aveti cunostinte, unde nu stiti deloc, este preferabil sa spuneti din start.
Cel mai important este sa va relaxati si sa nu aveti emotii, oamenii de acolo sunt foarte prietenosi si nu m-a muscat nimeni :))