Interviuri companie Wipro Technologies

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Accounts Receivable

Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?

Interviul a avut loc cu recrutarea si managerul departamentului. A fost o discutie placuta de aproximativ 1 ora in care mi-au povestit despre companie, despre proiectul acesta si care sunt exact responsabilitatile postului. De asemenea, m-au rugat sa le povestesc ce am facut inainte la job-urile anterioare si cum mi se pare job-ul acesta comparativ cu ce am facut eu. Foarte profi per total!

Intrebari si teste la interviu
Am dat un test de 10 intrebari de AR, unde am raspuns la intrebari foarte generale de tip grila. Nu mi s-a parut nimic dificil sau iesit din comun, dar cred ca pentru orice proiect ajuta o mica recapitulare inainte.

Sfat pentru alti candidati
Va sfatuiesc sa cititi inainte despre companie si despre rolul pentru care ati aplicat, astfel incat sa puteti veni in completarea celor cu care discutati si sa puneti intrebari acolo unde nu sititi sau intelegeti. Fetele cu care am discutat eu au fost foarte dragute, am plecat fericita dupa interviu si cred ca daca esti sincer si discuti deschis orice aspect, nu ai cum sa nu treci.

Interviu Technical Support Representative

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Wipro Technologies

Adauga interviu

Interviu Customer Care Representative

Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Frontline Engineer

Am fost la interviu in Aprilie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.