Interviuri companie Xerox Romania

Pozitiva100%
Neutra0%
Negativa0%

Interviu Sales Representative

Am fost la interviu in Iulie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 Saptamani.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviu?
Interviuri destul de simple si generale, insa sustinute cu mult profesionalism si respect fata de candidat.

Intrebari si teste la interviu
A trebuit sa spun ce fac, ce experienta am, asteptari...

Interviu Team leader

Am fost la interviu in Mai 2013, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

IT & Technical Team lead at Xerox
Nici macar nu s-au sinchisit sa vina sa vada cu cine dau interviul - si asta nici managerul si nici HRul..
Totul a fost doar telefonic (atata tot) - 3 interiuri doar telefonice: Iasi & UK
Penibil...

Ce am facut?
Ce vreau sa fac de acuma inainte?
Ce stiu despre Xerox?
Bla, bla-uri...

Sfat pentru alti candidati
La cat de slab a fost interviul.
Si nici nu au vrut sa te vada la fata.
Si nici macar un test tehnic.. nimic!

Ajuta si tu comunitatea impartasind detalii despre procesul de interviuri la Xerox Romania

Adauga interviu

Interviu Customer Support Representative

Am fost la interviu in August 2014, in Oradea.
Durata interviu: 1 Zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviu?
Stas. Franceza nativa, engleza undeva la B1/B2. Plictiseala, intrebari legate viata personale... cam multe. Ma rog. Asa se descopera oamenii, sau cel putin asa se crede.

Intrebari si teste la interviu
Test oral la limba franceza, asisderea la limba engleza. Maximum 5 minute la fiecare idioma. Prezentarea firmei, prezentarea mea... nimic nou.

Sfat pentru alti candidati
Nu va obositi sa v-aratati talentele la limbi, o dati in bara daca cereti peste 800-1000 lei. ma gandesc. Eu am cerut 2000 si-a fost, din cate vad, prea mult, desi la nivelul meu de pregatire puteam cere lejer dublu. O idiotenie de "firma". De la vanzari de copiatoare au trecut la outsourcing pentru inchirieri de autoturisme.