Jordan Belfort - Lupul de pe Wall Street in Bucuresti

0 comentarii 4353 vizualizari

Jordan Belfort, interpretat de Leonardo Dicaprio in filmul “Lupul de pe Wall Street”, vine in Romania pe 18 noiembrie 2014 si va sustine in Bucuresti o conferinta in care va impartasi publicului secretele uriasului sau succes in afaceri.

CINE ESTE JORDAN BELFORT?

Este unul dintre cei mai controversati brokeri ai Americii. Fost agent de vanzari, Jordan Belfort, 51 de ani, a detinut una dintre cele mai mari si mai de succes firme de brokeraj din istoria Wall Street. Abilitatile sale persuasive l-au propulsat rapid de la vanzator de homari congelati la un broker de succes, care reusea sa ii pacaleasca chiar si pe marii investitori. Asadar, in 1990, Belfort a infiintat compania de brokeraj Stratton Oakmont, care functiona ca un call center. Belfort a angajat peste 1000 de brokeri cu rolul de a induce in eroare investitorii pe baza unor informatii false, care de cele mai multe ori duceau la pierderi masive.

In mai putin de zece ani, Belfort a fraudat peste 1513 clienti. Succesul i-a adus lui Belfort vile imense, un elicopter si chiar yacht-ul construit initial pentru Coco Chanel, pe care l-a scufundat insa in apele Mediteranei.

Belfort a colaborat cu peste 300 de companii listate la bursa si a fost membru in consiliul de administratie in peste 50 dintre acestea Belfort si-a rotunjit veniturile cu peste 1,7 milioane de dolari din publicarea celor doua memorii, precum si din vanzarea drepturilor de ecranizare a romanelor. De asemenea, Belfort castiga 24.000 de dolari din discursurile sale motivationale, in care vorbeste despre experientele prin care a trecut, ce a invatat din ele si cum pot ceilalti sa evite greselile pe care el le-a facut.

In afara de discursurile pe care le tine, Belfort detine in prezent functia de consultant la diferite companii, unde vorbeste despre etica in afaceri sau despre tehnicile de a vinde.

REZERVA-TI ACUM UN LOC LA EVENIMENTUL SUSTINUT DE JORDAN BELFORT IN BUCURESTI!

Undelucram.ro iti ofera o reducere de 50 Euro + TVA daca te vei inscrie la acest eveniment pana la data de 30 octombrie 2014.

Reducerea este activata automata la folosirea codului "UNDELUCRAM"

Rezerva acum un loc la acest eveniment folosind codul de reducere de mai sus >> Apasa aici pentru rezervare!

CE VEI INVATA LA ACEASTA CONFERINTA?

Secretul pentru a incheia orice afacere cu calm si in mod constant de fiecare data, fara cea mai mica urma de presiune

Arta si stiinta sistemului prospectarii Straight Line Persuasion

Cele patru elemente cheie pentru a crea prezentari etice care sa duca, efectiv, la incheierea afacerii

Cum sa intri rapid in contact cu potentialii clienti si cum sa le folosestipentru a aduna informatii masive.

Cum sa contracarezi imediat obiectiile si credintele limitatoare ale cumparatorului, cum sa transformi scepticii in cumparatori.

Procesul Negocierii Straight Line pas cu pas

Cele 4 elemente de baza ale jocului intern

Formula in 10 pasi pentru construirea unui flux de recomandari si obtinerea clientilor pe viata

Si, din nou, acesta este doar inceputul.

Cresterea Echipelor de vanzari

CE PIERZI DACA NU PARTICIPI?

Nu-l vei cunoaste personal pe cel mai persuasiv om de vanzari al Wall Street-ului!

Nu vei lua contact cu cea mai puternica metoda de persuasiune in vanzari, afaceri si viata personala: Straight Line Persuasion System.

Jordan se angajeaza sa-ti arate cum poti sa replici strategiile sale pentru succes masiv fara insa sa induri problemele pe care el le-a avut.

Ori de cate ori nu inchei o afacere sau nu reusesti sa fii suficient de convingator pierzi timp, bani, energie, resurse, reputatie, clienti, parteneri sau chiar pozitia ocupata.

CUI SE ADRESEAZA ACEST EVENIMENT?

Persoanelor implicate in negocieri

Directorilor care coordneaza echipe de vanzari

Echipelor de vanzari

Personalului din top si midle management

Personalului care lucreaza in custommer care

Personalului care lucreaza in tele-sales

Consultantilor, coachilor si trainerilor

Managerilor de marketing

Personalului care lucreaza in marketing online

Personalului care lucreaza in direct marketing

Achizitorilor (cumparatorilor)

Personalului care lucreaza in Retail

Antreprenorilor

Personelor care doresc sa-si mareasca puterea de convingere

REZERVA-TI ACUM UN LOC LA EVENIMENTUL SUSTINUT DE JORDAN BELFORT IN BUCURESTI!

Undelucram.ro iti ofera o reducere de 50 Euro + TVA daca te vei inscrie la acest eveniment pana la data de 30 octombrie 2014.

Reducerea este activata automata la folosirea codului "UNDELUCRAM"

LOCUL DESFASURARII EVENIMENTULUI

Rin Grand Hotel - Sala Bucuresti – Soseaua Vitan-Barzesti, nr. 7D

Accesul se poate face cu mijloace de transport in comun:

- direct cu autobuzul 202 la statia RATB “Complex comercial Vitan-Barzesti”

- autobuzul 135 (corespondenta cu autobuzul 202 la statia Auchan/Piata Bobocica)

- autobuzul 123 (corespondenta cu autobuzul 202 la statia Auchan/Piata Bobocica)

- statia de metrou Aparatorii Patriei (+4 statii cu autobuzul 202 pana la Rin Grand Hotel)

Accesul se poate face cu masina personala:

- de la Piata Unirii la Rin Grand Hotel – 9 km (~20 min)

- de la Gara de Nord la Rin Grand Hotel – 12 km (~25 min)

- de la Aeroport Otopeni (Henri Coanda) la Rin Grand Hotel – 26 km (~40 min)

Parcarea hotelului este accesibila in limita locurilor disponibile. Cost parcare: 2 lei/ ora sau 30 lei/ zi

PROGRAMUL EVENIMENTULUI - 18 NOIEMBRIE 2014

- 13.00-14.30 Pauza de pranz

- 14.30-16.30 Jordan Belfort – Business negociations si Q&A

- 16.30-17.00 Inchiderea evenimentului

TRADUCERE SIMULTANA

Traducerea simultana la casca din limba engleza in limba romana este optionala si inclusa in pretul evenimentului.

INSCRIE-TE ACUM SI FOLOSESTE CODUL "UNDELUCRAM" PENTRU A BENEFICIA DE O REDUCERE DE 50 EURO + TVA >> Apasa aici pentru rezervare!

World Phoning Group

Customer Care ...
Carrefour Romania
  • Prima de vacanta
Lucrator ...
  • Abonament la sala de fitness ...
  • Al 13-lea salariu
Axway Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
Developer

Passing Through LTD