Raiffeisen Bank Raiffeisen Bank
Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank

Prezentare Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank, bancă universală de top, cu capitalizare și lichiditate solide activează pe piața bancară din România deservind peste 2,2 milioane de clienți, persoane fizice și juridice. Banca are peste 4.800 de angajați în 284 de unități, 1.131 ATM-uri & MFM-uri și peste 27.800 POS-uri.

De mai bine de 25 de ani, Raiffeisen Bank susține mediul economic din România, oferind produse și servicii financiare dezvoltate pentru a acoperi nevoile clienților. Având ca principiu fundamental responsabilitatea, contribuim la dezvoltarea societății prin finanțarea economiei reale și sustenabile. Totodată, suntem implicați în comunitate, prin susținerea a 5 piloni de dezvoltare: educație, ecologie urbană, sport ca stil de viață sănătos, inovație și nu în ultimul rând, artă și cultură.

Din 2023, Raiffeisen Bank propune o nouă abordare și perspectivă asupra serviciilor bancare, prin lansarea “Banking 1:1", o modalitate interactivă de a simula configurarea unui plan financiar pentru clienții noștri, folosind aplicația Smart Finance, dezvoltată de echipa din România.

De ce sa lucrezi cu noi?

Cum ar arăta cariera ta alături de Raiffeisen Bank?

Hai să vorbim 1:1!

Te gândești să aplici pentru o poziție în echipa Raiffeisen Bank?

Așteaptă-te la echipe de lucru agile, la concepte de lucru hibrid și un cadru de lucru modern. Ne străduim să oferim oamenilor noștri o experiență profesională remarcabilă. Susținem dezvoltarea personală și perfecționarea. Prețuim talentul și premiem rezultatele.

Colaborarea, Responsabilitatea, Învățarea și Proctivitatea sunt valorile noastre, pe care ne bazăm pentru a construi un ecosistem financiar de referință în toate țările unde activăm.

Gândim pe termen lung și promovăm parteneriatul, integritatea, respectul și diversitatea.

Colaborare

Lucrăm împreună. Dacă vom colabora, vom discuta, ne vom asculta și ne vom ajuta unii pe ceilalți, vom avea rezultate mult mai bune. Astfel vom crea un mediu de bună înțelegere, respect și încredere. Încurajăm diversitatea și, împreună cu toți colegii, partenerii și clienții noștri, vom reuși mult mai mult decât individual.

Responsabilitate

Acționăm în mod responsabil. Dacă ne asumăm responsabilitatea acțiunilor noastre, vom face schimbări semnificative. Individual sau în echipă, ne asumăm deciziile pe care le luăm și suntem responsabili pentru rezultatele muncii noastre. Suntem conștienți de consecințele acțiunilor noastre și suntem membrii responsabili ai societății, pentru care susținem afaceri durabile.

Învățare

Suntem dornici să învățăm. Prin învățare cunoaștem progresul personal și acumulăm experiențe, educație și împărtășirea cunoștințelor. Experimentarea și aplicarea cunoștințelor poate să ducă și la greșeli, dar astfel vom reuși să devenim și mai buni, pentru că învățarea și curiozitatea ne ajută să inovam.

Proactivitate

Suntem proactivi. Ne orientăm înspre viitor și chiar noi conducem schimbarea. Ne concentrăm asupra posibilităților și nu asupra dificultăților și transformăm indeciziile în decizii și reactivitatea în proactivitate. Prin curaj și determinare, facem diferența, pentru că până și un mic progress azi va duce la un rezultat mare, mâine.

Cu toții ne bucurăm de aceleași extra-avantaje:

• bonusuri de performanță,
  • pachete de investiții în educația profesională,
  • abonamente de sănătate,
  • program de wellbeing,
  • sistem performant de mentorat intern.

Fie că ești la început de carieră, fie că ai experiență, ai toate șansele să îți faci drum prin viitor mai ușor alături de echipa Raiffeisen Bank. Alege poziția care ți se potrivește și aplică cu încredere. Sau, scrie-ne pur și simplu, și întreabă-ne ce poziții de joburi și internship avem deschise.

Te așteptăm cu drag!

Vino alaturi de noi!