Thoughtworks Romania Thoughtworks Romania
Thoughtworks Romania

Thoughtworks Romania

Prezentare Thoughtworks Romania

De ce Thoughtworks

Thoughtworks este o companie globală de consultanță tehnologică care integrează strategia, designul și inginerie pentru a stimula inovația digitală. De peste 28 de ani, clienții noștri au avut încredere în echipele noastre autonome pentru a construi soluții care privesc dincolo de evident. Aici, absolvenții de informatică se întâlnesc cu tehnologi experimentați, dezvoltatori autodidacți, cei care schimbă cariera de mijloc și multe altele pentru a învăța și a provoca unii pe alții. Călătoriile în carieră înfloresc cu puterea culturii noastre de cultivare, care a câștigat numeroase premii în întreaga lume.

Alăturați-vă Thoughtworks și prosperați. Împreună, curiozitatea, inovația, pasiunea și dedicarea noastră în plus depășesc obișnuitul.

Pregatiti sa faceti un impact extraordinar?

O casă pentru toți tehnologii

Tehnologii din diverse medii prosperă aici: absolvenții de informatică se întâlnesc cu designeri, dezvoltatori autodidacți, cei care schimbă cariera de mijloc și multe altele pentru a învăța unii de la alții.

Știm că facem o tehnologie mai bună atunci când putem împărtăși în mod liber diferite perspective și asta începe cu a fi deschis pentru tehnologi din toate categoriile sociale. Prin aceste echipe incluzive și colaborative, vedem că se produce o schimbare reală.

Aflați cum aducem schimbarea împreună

Abordarea noastră cu mai multe fațete asupra diversității, echității și incluziunii

Ne străduim să facem Thoughtworks echitabil și incluziv pentru societatea în care trăim. O casă pentru toți, indiferent de vârstă, origine etnică, orientare sexuală, gen, religie, dizabilități, origine sau identitate.

Privim în mod holist DEI prin următoarele lentile, ceea ce ne permite să facem schimbări semnificative și să cultivăm medii de lucru care să susțină: găsirea și cultivarea talentelor diverse; includerea și apartenența; avansare și oportunități; și politici de reținere și persoane.

Aflați despre abordarea noastră holistică a DEI

Angajamentul nostru pentru o industrie tehnologică mai incluzivă

Efortul de a crea o organizație și, prin extensie, o industrie, care să reflecte cu adevărat diversele societăți în care lucrăm a fost o prioritate a noastră de peste un deceniu. Ne propunem să fim 40% WUGM (Women and Underrepresented Gender Minorities) până la sfârșitul anului 2022 și suntem mândri să împărtășim proporția actuală de WUGM în afacerea noastră.

Dincolo de gen, fiecare regiune se concentrează pe o dimensiune suplimentară a diversității, acestea fiind bazate pe rasă, orientare sexuală, dizabilitate, mediul socio-economic sau alți factori care sunt importanți în acea geografie.

Citiți mai multe despre angajamentul nostru față de 40% WUGM

Tehnologie în beneficiul tuturor

Lupta pentru o schimbare socială pozitivă se află în centrul scopului, culturii și muncii noastre.

În calitate de tehnologi, avem un rol unic de jucat în a ne asigura că tehnologia aduce beneficii întregii societăți, către un viitor mai echitabil. Viziunea noastră pentru schimbarea socială ne inspiră și ne motivează să luăm acțiuni colective. Amplificăm, prin abilitățile noastre, munca partenerilor noștri în fruntea mișcărilor sociale.

Aflați mai multe despre eforturile noastre

Lucrând împreună pentru a crea un viitor durabil

La fel ca tehnologia, schimbările climatice continuă să aibă un impact exponențial asupra lumii noastre. Scopul nostru este de a inversa efectele acesteia prin încorporarea durabilității în tehnologia pe care o construim. Cu toții avem un rol de jucat în această schimbare: întreprinderile, guvernele și indivizii trebuie să regândească modul în care lucrează și se comportă.

Pasul nostru către minimizarea amprentei noastre de carbon începe cu oferta noastră Green Cloud și suntem dornici să avem un impact pozitiv asupra reducerii emisiilor în anii următori.

Descoperiți munca noastră în acest spațiu

Aducerea eticii în conversația despre tehnologie

Suntem responsabili pentru tehnologia pe care o construim, care se extinde la consecințele – atât pozitive, cât și negative – pe care le are tehnologia. În timp ce impactul și acoperirea tehnologiei sunt vaste, în cele din urmă îl modelăm.

Tehnologia responsabilă este modul nostru de lucru care aliniază afacerile cu nevoile societății. Îl vedem ca pe un etos pe care îl putem adopta cu toții, în interiorul și în afara comunității tehnologice.

Cum poți construi tehnologie responsabilă?

Plasarea datelor în centrul avantajului clienților noștri

Scopul de a deveni o organizație ghidată de date nu poate fi atins fără a avea baze culturale și tehnice solide. Îmbinăm în mod unic strategia, excelența tehnologică și transformarea culturală pentru a îndeplini promisiunea datelor și AI.

La Thoughtworks, împreună cu inginerii noștri de date și oamenii de știință ai datelor, aducem puterea datelor și a inteligenței artificiale pentru a ajuta clienții noștri să treacă la furnizarea de valoare imensă prin ecosistemele de date. Și odată cu achiziția companiei de consultanță finlandeză de date, Fourkind, așteptăm cu nerăbdare ceea ce putem construi în anii următori.

Vedeți munca noastră în spațiul Date și AI

De ce sa lucrezi cu noi?

Călătoria ta, drumul tău

La Thoughtworks, echilibrăm autonomia cu puterea culturii noastre de cultivare. Ce înseamnă asta pentru dezvoltarea carierei tale? Înseamnă că vă puteți urmări curiozitatea oriunde vă va duce, în timp ce profitați de puterea feedback-ului, a colaborării și a partajării cunoștințelor. Există programe globale și regionale pentru a se asigura că creșterea carierei este cu adevărat echitabilă pentru toți.

Și nu există eroi singuri aici: împreună, vedem valoarea în a ne ajuta unii pe alții să facă (și să fie) tot ce putem și asta se extinde la modul în care ne ajutăm angajații să crească.

Aflați mai multe despre mediul nostru favorabil

Înlăturarea barierelor din calea carierei tehnologice

Știm de mult că talentul tehnologic există în afara limitelor tradiționale ale unei anumite universități sau fundal. Prin extinderea viziunii noastre despre cine considerăm un tehnolog, deschidem oportunități pentru talente diverse să ni se alăture și, împreună, să construim soluții mai bune pentru clienții noștri.

Procesul nostru de interviu atent a fost conceput cu convingerea că candidații sunt mai mult decât abilitățile lor. Evaluăm talentul evaluându-le nu numai abilitățile tehnice, ci și dorința lor de a crește și luăm în considerare implicațiile tehnologiei din alte perspective decât ale lor.

Explorați modul nostru de abordare a interviurilor

Absolvenți și oameni care schimbă cariera

Tehnologia nu este unică și nici talentul care o construiește. Îmbrățișăm tehnologi din toate categoriile sociale, analizând potențialul peste pedigree. Pentru noi, un absolvent de informatică aduce la fel de multă valoare unei echipe ca și un dezvoltator autodidact.

Toți consultanții entry-level își încep cariera aici în același mod: cinci săptămâni în programul nostru captivant (și complet la distanță) Thoughtworks University plus un an întreg de sprijin, îndrumare și resurse.

Lansați-vă călătoria tehnică

Viața unui consultant Thoughtworks

Consultanții construiesc ceea ce este necesar. Consultanții Thoughtworks construiesc ceea ce este anticipat. Clienții vin la noi cu cele mai grele provocări pentru că știu că echipele noastre autonome oferă un impact extraordinar. Tehnologii noștri sunt împuterniciți să pună la îndoială, să influențeze și să forțeze pentru rezultate mai bune.

Deoarece feedback-ul este cu adevărat apreciat (și încurajat), consultanții oferă tehnologie disruptivă pentru organizațiile care își propun să devină afaceri digitale moderne.

Sunteți gata pentru o nouă provocare?

Angajații Thoughtworks au un impact extraordinar

Tehnologii noștri sunt împuterniciți să împărtășească feedback, perspective și să interacționeze cu atenție unul cu celălalt. Această cultură a cultivării permite să apară idei noi și am văzut o mulțime de lucrători ai gândirii trasând noi căi în domeniile lor.

Data Mesh și Infrastructure as Code sunt câteva exemple ale oamenilor noștri care aduc idei la masă și, cu sprijinul afacerii, le dezvoltă în oferte pentru clienții noștri.

Aflați mai multe despre Data Mesh

Lăsați-vă curiozitatea să vă ghideze cariera, cu sprijin

Angajații Thoughtworks beneficiază de experiența unică de a avea un impact pozitiv asupra afacerilor dintr-o varietate de domenii în timp ce modernizează platformele, reproiectează arhitecturile și își transformă întreprinderea.

Utilizăm cele mai bune practici de inginerie precum TDD, integrarea continuă și programarea perechilor pentru a construi platforme și ecosisteme de date moderne. Și pe măsură ce ne extindem serviciile de date și inteligență artificială, continuăm să investim în oamenii noștri cu resurse de dezvoltare a capacităților, cum ar fi o universitate de date internă, cursuri Udemy și colegi și antrenori care sunt pasionați să-și împărtășească experiențele.

Aflați cum ne sprijinim oamenii

Statistici companie