10 argumente cu care IKEA isi atrage noii angajati

Duminica, 3 Iunie 2012 0 comentarii 1221 vizualizari

Iunie 2012

Gigantul suedez de mobila si decoratiuni interioare IKEA angajeaza lucratori comerciali part-time pentru magazinul din Bucuresti.

Potrivit anuntului de angajare publicat pe Bestjobs, se cauta persoane cu excelente abilitati de comunicare, cu o atitudine pozitiva, cunoscatoare de limba engleza, rezistente la stres si dispuse sa lucreze in mai multe schimburi.

Data-limita pana la care iti poti trimite CV-ul este 30 iunie. Mai multe detalii despre cerintele de angajare vezi aici.

Potrivit companiei, exista cel putin 10 motive pentru care ai putea fi interesat sa lucrezi la Ikea:

1. Este ok sa faci greseli. La IKEA se spune ca este ok sa faci greseli - toata lumea greseste. Potrivit angajatorului, a face greseli este o cale excelenta de a invata si de a progresa.

2. Poti sa avansezi si in jos si in lateral. Compania are foarte multe tipuri de joburi, astfel incat, daca devine rutina ceea ce faci sau iti doresti altceva, poti sa accesezi o noua pozitie din cadrul companiei, ceea ce implica de regula o mutare laterala.

3. Astazi Romania, maine Suedia sau China. Potrivit firmei suedeze, IKEA este deschisa la relocari si le ofera angajatilor posibilitatea sa lucreze si in magazinele companiei din alte tari.

4. Un mediu prietenos pentru parinti. Compania spune ca le ofera angajatilor care sunt parinti un mediu de lucru flexibil, adaptat nevoilor lor, astfel incat acestia sa isi permita sa se ocupe si de viata personala.

5. Acces la o retea de socializare. Comunicarea prin intranet cu angajatii IKEA din celelalte tari (123.000 de angajati) poate fi vazuta si ca un beneficiu non-financiar: poti sa socializezi cu oameni din foarte multe tari.

Vezi restul motivelor aici.

KPMG Romania
Actualizat la: 14.11.2016
Manpower Romania
Actualizat la: 10.11.2016
Professional HR
Actualizat la: 05.12.2016
Step Up
Actualizat la: 16.11.2016
Continental Automotive Group ...
Actualizat la: 05.12.2016

minie

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go