10 argumente cu care IKEA isi atrage noii angajati

Duminica, 3 Iunie 2012 0 comentarii 1291 vizualizari

Iunie 2012

Gigantul suedez de mobila si decoratiuni interioare IKEA angajeaza lucratori comerciali part-time pentru magazinul din Bucuresti.

Potrivit anuntului de angajare publicat pe Bestjobs, se cauta persoane cu excelente abilitati de comunicare, cu o atitudine pozitiva, cunoscatoare de limba engleza, rezistente la stres si dispuse sa lucreze in mai multe schimburi.

Data-limita pana la care iti poti trimite CV-ul este 30 iunie. Mai multe detalii despre cerintele de angajare vezi aici.

Potrivit companiei, exista cel putin 10 motive pentru care ai putea fi interesat sa lucrezi la Ikea:

1. Este ok sa faci greseli. La IKEA se spune ca este ok sa faci greseli - toata lumea greseste. Potrivit angajatorului, a face greseli este o cale excelenta de a invata si de a progresa.

2. Poti sa avansezi si in jos si in lateral. Compania are foarte multe tipuri de joburi, astfel incat, daca devine rutina ceea ce faci sau iti doresti altceva, poti sa accesezi o noua pozitie din cadrul companiei, ceea ce implica de regula o mutare laterala.

3. Astazi Romania, maine Suedia sau China. Potrivit firmei suedeze, IKEA este deschisa la relocari si le ofera angajatilor posibilitatea sa lucreze si in magazinele companiei din alte tari.

4. Un mediu prietenos pentru parinti. Compania spune ca le ofera angajatilor care sunt parinti un mediu de lucru flexibil, adaptat nevoilor lor, astfel incat acestia sa isi permita sa se ocupe si de viata personala.

5. Acces la o retea de socializare. Comunicarea prin intranet cu angajatii IKEA din celelalte tari (123.000 de angajati) poate fi vazuta si ca un beneficiu non-financiar: poti sa socializezi cu oameni din foarte multe tari.

Vezi restul motivelor aici.

Ziarul Bursa

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Concediu de maternitate & ...
  • Asigurare medicala pentru ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]