10 companii din top 15 Cei mai doriți angajatori din România participă la Angajatori de TOP

Marti, 7 Martie 2017 0 comentarii 197 vizualizari

Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră, reuneşte pe 24-25 martie, la Sala Palatului, 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră.

Nume mari de companii vor fi prezente în cadrul ediţiei din această primăvară Angajatori de TOP.  10 companii din top 15 Cei mai doriţi angajatori (conform studiului „Cei mai doriti angajatori”, editia 2016) au confirmat prezenţa la Angajatori de TOP: Oracle, Microsoft, IBM, Vodafone România, Hewlett Packard Enterprise, Coca-Cola HBC România, Grup Renault România, P&G, EY, BCR.

Cele 5000 de oportunităţi de carieră sunt adresate atât candidaţilor cu experienţă, celor cu un nivel mediu de experienţă, cât şi studenţilor şi absolvenţilor. 17% dintre joburile deschise sunt adresate candidaţilor cu peste 3 ani experienţă, 32% persoanelor cu 1-3 ani experienţă, în timp ce 38% sunt joburi pentru candidaţii entry-level, iar 13% sunt poziţii în cadrul programelor de internship.

Cei mai mulți angajatori sunt din domenii precum: IT & Telecom (32%), Servicii și BPO (17%), Finanțe-Bănci (14%), FMCG (11%), Retail (9%), Inginerie & Automotive (6%), Logistică (3%), Audit & Taxe (2%), Marketing (2%).

Câţiva dintre angajatorii care pot fi întâlniţi la Sala Palatului sunt: Kaufland România, Accenture, Adecco, AMOMA.com, Avira Soft, Bancpost, BCR, BearingPoint România, Bitdefender, British American Tobacco, CAPITA FIDUCIARY, Carrefour, Coca-Cola HBC Romania, Competence Call Center, Computer Generated Solutions Romania, Conduent, DB Global Technology, DB Schenker SSC, Deloitte, DEUTSCHE TELEKOM BUSINESS SERVICES, ENGIE, Ericsson, EY, Federal-Mogul Motorparts, Genpact, Grup Renault România, Hewlett Packard Enterprise, HP Inc., Huawei, Kellogg's, Lidl România, Luxoft, McDonald's România, Microsoft, MOLSONCoors BREWING COMPANY, Nestlé România, Oracle, OTP Bank, P&G, Pepsico, Philip Morris România, Playtika, Raiffeisen Bank, Randstad, Schneider Electric, SNC Lavalin, Societe Generale European Business Services, Stefanini, TELUS International Europe, Unicredit Business Integrated Solutions, Veeam Software, Vodafone România, Wipro, WNS.

Toate companiile prezente vor avea poziții deschise în București, iar peste 50% dintre ele vor avea și oportunități de carieră pentru cei cu planuri de relocare în orașe precum: Timișoara, Iași, Cluj-Napoca, Arad, Alba-Iulia, Brașov, Bacău, Pitești, Ploiești, Târgoviște, Suceava, Craiova, iar printre beneficiile oferite sunt bonusuri de relocare, locuințe de serviciu sau acoperirea costurilor de cazare pentru o perioadă determinată, respectiv transportul gratuit.

Cei care sunt în căutarea unui job se pot înscrie gratuit online, pe https://www.hipo.ro/locuri-de-munca/angajatoridetop/bucuresti şi pot participa la eveniment în baza CV-ului tip Barcode.

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie românească de consultanță în resurse umane, specializată în soluții de recrutare și employer branding. În cei 11 ani de experiență, Catalyst a devenit cunoscută pentru unele dintre cele mai mari proiecte și evenimente din domeniu, precum :

- www.hipo.ro, singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare ;

- Angajatori de TOP, cel mai mare târg de carieră din România, care are loc de două ori pe an, în București și Timișoara ;

- DevTalks, eveniment care reunește peste 1.000 de profesioniști IT pasionați de web, online, cloud computing și big data ;

- Top Talents România, program care identifică și premiază cei mai valoroși 300 de tineri români.

- Studiul Cei mai doriti angajatori, cel mai cuprinzator instrument de pe piață care măsoară gradul de atractivitate al brand-urilor de angajatori, precum și așteptările pe care tinerii le au de la aceștia.

CHEP Romania
Actualizat la: 10.03.2017
Professional HR
Actualizat la: 07.03.2017

CustomSoft
  • Munca de la distanta sau de ...
Senior Software ...
Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
SW Developer
  • Telefon de serviciu
  • Munca de la distanta sau de ...
Business ...
RCS&RDS
  • Telefon de serviciu
  • Masina de serviciu
Tehnician ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

CrissR

Salut, Am fost in weekend la targul de joburi si mi-am lasat cv-ul la standul lor. Tipa de acolo a ...

BRD Finance IFN SA

maria980

Buna. Stiti cumva in ce consta interviul pentru ofiter relatii clienti?

TRW Automotive Safety Systems

Gabriel21

Salut! Imi poate spune si mie cam pe unde ajunge salariul net al unui inginer controlul calitatii ...

akened

Incep prin a mentiona ca nimic din ce am citit in comentariile dinainte de 2017 legate de aspectele ...

Senior Software Developer
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe
Accounts Receivable
Accenture Romania

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Serviciul Român de Informații participă la Angajatori de TOP>>

Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]
Vineri și sâmbătă la Sala Palatului are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Evenimentul reunește 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră, respectiv 30 de workshopuri și conferințe[...]