10 firme mari din Romania care angajeaza ACUM pe LinkedIn

Luni, 16 Aprilie 2012 0 comentarii 779 vizualizari

Aprilie 2012

Daca iti cauti un loc de munca, retelele de socializare iti ofera o cale de acces mai directa la angajatori decat site-urile de joburi.

Nume mari de companii din Romania si-au deschis un cont pe LinkedIn si au inceput sa publice constant anunturi de recrutare.

Cel mai recent anunt de angajare este postat de Google Romania, care cauta un Enterprise Account Manager pentru sediul din Bucuresti. Alte joburi vacante la Google prin LinkedIn sunt cele de Product Marketing Manager, atat pentru Romania, cat si pentru Bulgaria (job localizat tot in Bucuresti).

Si Vodafone recruteaza specialisti romani prin LinkedIn. Printre posturile scoase la concurs in prezent se numara cele de Analyst Pricing Services, Team Leader Mobile si Product Manager Postpaid.

Cele mai noi anunturi de angajare la Microsoft Romania sunt cele pentru posturi de Outlook Support Engineer, Core Support Eng-German, Services Sales Lead si Forum Support Dev Technologies.

Unul dintre cei mai activi angajatori pe LinkedIn in momentul de fata, cu zeci de anunturi publicate, este producatorul american de componente auto Johnson Controls. Firma recruteaza in special la Timisoara, Craiova si Pitesti. Vezi posturile vacante aici.

Si gigantul IT Oracle recruteaza masiv prin retelele de socializare - printre joburile disponibile se numara cele de Junior Technical Consultant, Solution Services - Presales Consultant, Java Software Engineer.

Alte companii mari care fac angajari in prezent prin intermediul LinkedIn sunt Adobe, General Electric, Amazon, SAP si Dell.

Valoris Center
Actualizat la: 05.01.2017
Segula Technologies Romania
Pitesti
Actualizat la: 18.01.2017
Manpower Romania
Actualizat la: 19.01.2017
DPR Dräxlmaier Procese de ...
Actualizat la: 10.01.2017
Medias
Actualizat la: 05.01.2017

Concord Service Center
Operator
HP Inc.
  • Abonament la sala de fitness ...
Analyst
Provident Financial Romania
Fraud manager

Concord Service Center

Andreea2017

Bună! Eu încă lucrez la aceasta firma și lucrurile sunt ok. Aici am învățat multe ...

Architected Business Solutions SRL

Rut

Post: IT Helpdesk Interviuri: doua Experienta cu aceasta companie a fost destul de neplacuta. ...

Pet Communications

MarianaL

Este o companie pe care am cunoscut-o cu ocazia studiilor si proiectelor necesare fermelor eoliene ...

Quantic Lab SRL

iriname

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Inginer proiectant
RUXPRO
IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania

Câte ore trebuie să muncim pe zi? „Serviciul trebuie privit doar din prisma productivităţii, nu a eroismului”.>>

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]