10 multinationale care fac angajari in Capitala

Luni, 25 Februarie 2013 0 comentarii 1183 vizualizari

25 februarie 2013

In Bucuresti si in regiunea Ilfov se inregistreaza cea mai mica rata a somajului din tara, in jur de 2%, comparabila cu cifra de dinainte de criza economica.

Sunt peste 5.000 de joburi disponibile in Capitala in acest moment, potrivit site-urilor de joburi. Cei mai cautati angajati sunt vorbitorii de limbi straine, IT-istii, specialistii in vanzari si inginerii.

Companiile multinationale cu sediul in Bucuresti ofera mai mult de jumatate dintre posturile vacante in momentul de fata. In lista firmelor globale care fac recrutari in Capitala se numara:

- Ericsson. Subsidiara locala a producatorului suedez de echipamente de telecom si servicii pentru telefonia fixa si mobila recruteaza pentru centrul de suport tehnic din Bucuresti mai multi ingineri, IT-isti si alte profiluri de specialisti. Pe lista joburilor vacante: Project Support Professional, Data Warehouse Service Engineer, Strategic Sourcing Specialist (pe coreana, portugheza, franceza sau chineza).

- Genpact. Compania furnizoare de servicii de outsourcing cauta in Bucuresti vorbitori de germana, franceza sau italiana. Pe lista posturilor disponibile se numara cele de IT Helpdesk Agent, General Ledger Analyst, Accounting Specialist, Customer Service Specialist.

- Accenture. Compania de servicii si consultanta in tehnologie recruteaza pentru centrul de outsourcing din Capitala specialisti in Costumer Service, Contract Specialist, HR Administrator sau Back Office Representatives, cu bune abilitati de comunicare in limbi straine. In momentul de fata sunt disponibile joburi pentru vorbitorii de franceza, italiana, germana, rusa si spaniola.

- Microsoft. Gigantul IT american cauta in Capitala urmatoarele specializari: Internet Explorer Technical Support Engineer with French, Office 365 Support Engineer with French or German, System Center Support Engineer - French, MS Project Support Engineer with French, Dynamics AX Support Engineer with French, Core Support Engineer with French etc.

- Endava. Britanicii specializati in servicii si solutii IT pentru companii si-au deschis in 2012 un sediu de birouri in Bucuresti si vor sa ajunga la 260 de angajati pana in luna iulie. Joburile vacante in acest moment in sediul din AFI Business Park: Operations Group Engineer, Service Desk Analyst si IT Support Engineer.

- Oracle. Gigantul american Oracle, unul dintre cei mai mari producatori software din lume, continua sa angajeze masiv in Romania. Compania IT are circa 70 de joburi active in Bucuresti in momentul de fata.

Alte multinationale cu proiecte de recrutare in Capitala sunt ING, CGS, Avira si Dell Services.

British American Tobacco ...
Ploiesti
Iasi
Actualizat la: 09.11.2016
Accenture Romania
Actualizat la: 17.11.2016
Continental Automotive Group ...
Actualizat la: 09.11.2016

• Asigurare de viata
  • Tichete cadou
Post Master
Curier
WNS Global Services
  • Asigurari servicii ...
Senior Associate
  • Concediu de maternitate & ...
Senior Analyst

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>