3 ediții Angajatori de TOP, 3 noi șanse de angajare!

Marti, 28 Februarie 2017 0 comentarii 274 vizualizari

Angajatori de TOP, cel mai mare eveniment de carieră din România, revine în primăvara aceasta cu trei noi ediții în Timișoara, București și online, prin târgul virtual la nivel național:

- Angajatori de TOP Timişoara: 17-18 martie, Centrul Regional de Afaceri Timișoara

- Angajatori de TOP Bucureşti: 24-25 martie, Sala Palatului

- Angajatori de TOP Virtual: 3-16 aprilie, pe www.hipo.ro

Organizat de Catalyst Solutions, târgul de carieră are o tradiție care se traduce prin: 35 de ediții, 11 ani de experiență, peste 1 500 de companii participante și 30 000 de vizitatori în fiecare an la edițiile din Timișoara și București.

“Edițiile Angajatori de TOP din primăvara aceasta promit vizitatorilor “cel mai scurt drum de la candidat la angajat”. Și asta fiindcă așteptăm în total 180 de companii din întreaga țară să își prezinte posturile disponibile și programele de internship sau management trainee, multe dintre ele în premieră. Anul acesta vom vedea la târg companii din zone foarte variate și mai mulți jucători din domeniile IT, servicii financiar-bancare, retail, automotive, logistică, inginerie“, a anunțat Dragoș Gheban, Managing Partner, Catalyst Solutions, companie care organizează Angajatori de TOP.

Conform sondajelor Catalyst Solutions, 100% dintre companiile participante la ultimele ediții ale evenimentului, din toamna lui 2016, au afirmat că au avansat discuții cu candidați în vedea recrutării în urma târgului și multe dintre ele au confirmat că participarea la târg le-a ajutat să își crească notorietatea ca angajator și chiar să recruteze un număr semnificativ de angajați. De asemenea, peste 80% dintre candidații care au fost prezenți la ultimele ediții au afirmat că au găsit la eveniment cel puțin un job de interes pentru ei.

Companiile care doresc să participe la Angajatori de TOP se pot înscrie până pe 10 martie, în limita standurilor disponibile, scriind un e-mail la adresa angajatori@catalyst.ro.

Candidații se pot înscrie gratuit online, pe www.hipo.ro/angajatoridetop și pot participa la eveniment în baza CV-ului tip Barcode.

Edițiile Angajatori de TOP din octombrie-noiembrie 2016, în București, Timișoara și online, au reunit aproape 15.000 de vizitatori și 170 de angajatori, care au prezentat 7.500 de joburi din domenii precum: IT, Telecom, Inginerie, FMCG, BPO, Audit şi Consultanţă, Retail. Totodată, târgurile de la București și Timișoara au inclus 56 de workshop-uri și conferințe susținute de peste 100 de manageri și specialiști din companii mari. Vizitatorii la târg au reprezentat toate nivelurile de carieră: 36% la început de carieră (0-1 experiență), 32% nivel mediu de experiență (1-5 ani), 32% profesioniști seniori (peste 5 ani de experiență).

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie românească de consultanță în resurse umane, specializată în soluții de recrutare și employer branding. În cei 11 ani de experiență, Catalyst a devenit cunoscută pentru unele dintre cele mai mari proiecte și evenimente din domeniu, precum :

- www.hipo.ro, singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare ;

- Angajatori de TOP, cel mai mare târg de carieră din România, care are loc de două ori pe an, în București și Timișoara ;

- DevTalks, eveniment care reunește 1.000 de profesioniști IT pasionați de web, online, cloud computin și big data ;

- Top Talents România, program care identifică și premiază cei mai valoroși 300 de tineri români.

- Studiul Cei mai doriti angajatori, cel mai cuprinzator instrument de pe piață care măsoară gradul de atractivitate al brand-urilor de angajatori, precum și așteptările pe care tinerii le au de la aceștia.

Societe Generale European ...
Actualizat la: 23.02.2017
Actualizat la: 02.02.2017
APS Romania
Actualizat la: 08.03.2017

CustomSoft
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Software ...
Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
  • Concediu de maternitate & ...
SW Developer
  • Abonament la sala de fitness ...
Business ...
RCS&RDS
Tehnician ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

CrissR

Salut, Am fost in weekend la targul de joburi si mi-am lasat cv-ul la standul lor. Tipa de acolo a ...

BRD Finance IFN SA

maria980

Buna. Stiti cumva in ce consta interviul pentru ofiter relatii clienti?

TRW Automotive Safety Systems

Gabriel21

Salut! Imi poate spune si mie cam pe unde ajunge salariul net al unui inginer controlul calitatii ...

akened

Incep prin a mentiona ca nimic din ce am citit in comentariile dinainte de 2017 legate de aspectele ...

Senior Software Developer
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe
Accounts Receivable
Accenture Romania

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Serviciul Român de Informații participă la Angajatori de TOP>>

Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]
Vineri și sâmbătă la Sala Palatului are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Evenimentul reunește 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră, respectiv 30 de workshopuri și conferințe[...]