Afla ce profesie ti se potriveste in functie de CULORILE preferate

Luni, 9 Iulie 2012 0 comentarii 812 vizualizari

9 iulie 2012

Culorile pe care le preferi spun ceva despre personalitatea ta. Poti afla acum printr-un test online ce profesii iti sunt recomandate in functie de aceste culori.

CareerBuilder.com a dezvoltat un sistem de corelare a profesiilor si culorilor, bazat pe raspunsul a 750.000 de utilizatori online, scrie AOL Jobs.com.

Testul Dewey Color System iti propune una sau mai multe profesii ideale dintr-o lista de 50 de ocupatii, in functie de culorile pe care le alegi.

Poti incepe testul aici, dureaza 1 minut iar la final vei primi un raport in limba engleza.

Cateva exemple de conexiune intre culorile preferate si activitatea profesionala:

Galben - Verde

- ai abilitatea de a intelege usor punctele de vedere ale celorlalti si de a-ti exprima in mod diplomatic propriile pareri;

- poti castiga mai multi bani daca iti alegi profesii in care sa faci mai confortabile anumite situatii, conditii de viata sau sa asamblezi in mod armonios diverse structuri;

- profesii recomandate: arhitect urbanist, peisagist, jurist, designer, agent imobiliar;

Albastru - Verde

- dai randament maxim atunci cand iti poti sfatui pe ceilalti, ai abilitatile unui bun ascultator, esti de ajutor in luarea deciziilor;

- poti castiga mai multi bani daca activezi in medii unde iti poti exercita capacitatile de manager si coordonator;

- profesii recomandate: consultant, scriitor, actor, psiholog, contabil, manager de departament;

Rosu - Portocaliu

- daca preferi aceasta pereche de culori, criticile tale sunt foarte utile in dezvoltarea oricarui proiect, ai abilitatea de a invata rapid din erorile trecutului;

- examinarea in detaliu a unor situatii iti poate aduce cei mai multi bani, la fel ca si posibilitatea de a face raportari cu privire la deviatiile si punctele slabe ale unor afaceri;

profesii recomandate: analist de buget, specialist IT, manager de productie;

Violet - Albastru

- ai o privire de ansamblu asupra lucrurilor si gandire strategica; stii ce lipseste ca lucrurile sa mearga in directa buna;

- esti cel mai bine pozitionat in cariere care presupun managementul si coordonarea oamenilor;

- profesii recomandate: manager, specialist in advertising, PR sau cercetare;

Vezi mai multe combinatii de culori aici.

Coca Cola HBC Romania - ...
Arad, Timisoara, Lugoj
Actualizat la: 08.03.2017
Manpower Romania
Actualizat la: 09.03.2017

Preh Romania
  • Teambuildinguri / evenimente ...
  • Prima de vacanta
Engineer
BRD - Groupe Societe Generale
Front Officer

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

Pgm04

Zilele libere nationale se acorda?

AnaManole

Buna ziua, Cam in cate zile de la primul interviu se primeste un raspuns?Multumesc!

SW Developer
Preh Romania