Afla ce profesie ti se potriveste in functie de CULORILE preferate

Luni, 9 Iulie 2012 0 comentarii 744 vizualizari

9 iulie 2012

Culorile pe care le preferi spun ceva despre personalitatea ta. Poti afla acum printr-un test online ce profesii iti sunt recomandate in functie de aceste culori.

CareerBuilder.com a dezvoltat un sistem de corelare a profesiilor si culorilor, bazat pe raspunsul a 750.000 de utilizatori online, scrie AOL Jobs.com.

Testul Dewey Color System iti propune una sau mai multe profesii ideale dintr-o lista de 50 de ocupatii, in functie de culorile pe care le alegi.

Poti incepe testul aici, dureaza 1 minut iar la final vei primi un raport in limba engleza.

Cateva exemple de conexiune intre culorile preferate si activitatea profesionala:

Galben - Verde

- ai abilitatea de a intelege usor punctele de vedere ale celorlalti si de a-ti exprima in mod diplomatic propriile pareri;

- poti castiga mai multi bani daca iti alegi profesii in care sa faci mai confortabile anumite situatii, conditii de viata sau sa asamblezi in mod armonios diverse structuri;

- profesii recomandate: arhitect urbanist, peisagist, jurist, designer, agent imobiliar;

Albastru - Verde

- dai randament maxim atunci cand iti poti sfatui pe ceilalti, ai abilitatile unui bun ascultator, esti de ajutor in luarea deciziilor;

- poti castiga mai multi bani daca activezi in medii unde iti poti exercita capacitatile de manager si coordonator;

- profesii recomandate: consultant, scriitor, actor, psiholog, contabil, manager de departament;

Rosu - Portocaliu

- daca preferi aceasta pereche de culori, criticile tale sunt foarte utile in dezvoltarea oricarui proiect, ai abilitatea de a invata rapid din erorile trecutului;

- examinarea in detaliu a unor situatii iti poate aduce cei mai multi bani, la fel ca si posibilitatea de a face raportari cu privire la deviatiile si punctele slabe ale unor afaceri;

profesii recomandate: analist de buget, specialist IT, manager de productie;

Violet - Albastru

- ai o privire de ansamblu asupra lucrurilor si gandire strategica; stii ce lipseste ca lucrurile sa mearga in directa buna;

- esti cel mai bine pozitionat in cariere care presupun managementul si coordonarea oamenilor;

- profesii recomandate: manager, specialist in advertising, PR sau cercetare;

Vezi mai multe combinatii de culori aici.

OTP Advisors SRL

Accenture Romania

inamaria

Valoris Center

Andreyrlz

Nu merita sa va obositi cu aceasta companie care are sediul (singurul sediul) la mama naibii, in ...

Manpower Romania

Andreyrlz

Am fost in trecere la aceasta companie. Pot spune ca au sediul in una dintre cele mai 'shady' ...

Frontend Developer
SilkWeb SRL