Afla ce profesie ti se potriveste in functie de CULORILE preferate

Luni, 9 Iulie 2012 0 comentarii 773 vizualizari

9 iulie 2012

Culorile pe care le preferi spun ceva despre personalitatea ta. Poti afla acum printr-un test online ce profesii iti sunt recomandate in functie de aceste culori.

CareerBuilder.com a dezvoltat un sistem de corelare a profesiilor si culorilor, bazat pe raspunsul a 750.000 de utilizatori online, scrie AOL Jobs.com.

Testul Dewey Color System iti propune una sau mai multe profesii ideale dintr-o lista de 50 de ocupatii, in functie de culorile pe care le alegi.

Poti incepe testul aici, dureaza 1 minut iar la final vei primi un raport in limba engleza.

Cateva exemple de conexiune intre culorile preferate si activitatea profesionala:

Galben - Verde

- ai abilitatea de a intelege usor punctele de vedere ale celorlalti si de a-ti exprima in mod diplomatic propriile pareri;

- poti castiga mai multi bani daca iti alegi profesii in care sa faci mai confortabile anumite situatii, conditii de viata sau sa asamblezi in mod armonios diverse structuri;

- profesii recomandate: arhitect urbanist, peisagist, jurist, designer, agent imobiliar;

Albastru - Verde

- dai randament maxim atunci cand iti poti sfatui pe ceilalti, ai abilitatile unui bun ascultator, esti de ajutor in luarea deciziilor;

- poti castiga mai multi bani daca activezi in medii unde iti poti exercita capacitatile de manager si coordonator;

- profesii recomandate: consultant, scriitor, actor, psiholog, contabil, manager de departament;

Rosu - Portocaliu

- daca preferi aceasta pereche de culori, criticile tale sunt foarte utile in dezvoltarea oricarui proiect, ai abilitatea de a invata rapid din erorile trecutului;

- examinarea in detaliu a unor situatii iti poate aduce cei mai multi bani, la fel ca si posibilitatea de a face raportari cu privire la deviatiile si punctele slabe ale unor afaceri;

profesii recomandate: analist de buget, specialist IT, manager de productie;

Violet - Albastru

- ai o privire de ansamblu asupra lucrurilor si gandire strategica; stii ce lipseste ca lucrurile sa mearga in directa buna;

- esti cel mai bine pozitionat in cariere care presupun managementul si coordonarea oamenilor;

- profesii recomandate: manager, specialist in advertising, PR sau cercetare;

Vezi mai multe combinatii de culori aici.

Nestle Romania

Provident Financial Romania
  • Masina de serviciu
Fraud manager
Hewlett Packard Enterprise
  • Asigurare de pensie ...
Analyst
WNS Global Services
Customer Care ...
Ericsson Romania
Intern

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Concord Service Center

onix

Salariul este similar cu cel oferit de alte firme. Pe langa salariu se ofera tichete de masa, ...

Tip Top Food Industry

chipicao

Sint niste neseriosi,eu am fost in timp de 2 ori la interviu la ei si m-au pus pe drumuri.Mi-au zis ...

Alfa Metal Machinery Group

JaneDoe

Am avut si eu prilejul sa particip la un interviu aici. Comentariile mele se vor referi strict la ...

Exelectro Engineering SA

MarianaL

Acum mai multi ani erau o companie de proiectare pe parte electrica destul de slaba. Am avut ...

IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania
Analist cumparari
ALTEN Romania

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]