Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman

Marti, 14 Februarie 2017 0 comentarii 343 vizualizari

LEAD: Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider. Profesioniste în domeniile lor, cu rezultate remarcabile la nivel mondial, femeile lider prezente la eveniment au reuşit pas cu pas să treacă peste greutăți și au demonstrat că este posibil să ai succes pornind de jos.

Performanță la nivel mondial – secretele succesului

Ana-Maria Brânză

Ana-Maria Brânză, Campioana Olimpică la Spadă, vine la conferinţa de la Cluj-Napoca, The Woman, între 14 – 15 martie pentru a discuta cu femeile de afaceri despre ambiție și perseverență. Campioana olimpică și-a câștigat un loc valoros în sportul românesc de performanță și în inimile românilor.

Nu e nimic mai periculos pentru un sportiv de performanţă decât automulţumirea făţişă”, menţionează Ana-Maria Brânză. Românca a fost declarată cea mai bună spadasină din lume timp de trei sezoane consecutive. Prima medalie de aur la juniori a câștigat-o în 2001, la Gdansk, Polonia, iar de atunci are în palmares medalii naționale, europene, mondiale şi două medalii olimpice, fiind declarată cea mai bună spadasină din lume în sezoanele 2007–2008, 2008–2009 și 2012–2013. Din anul 2007, Ana-Maria Brânză este Maestru Emerit al Sportului.

În cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman, Ana-Maria Brânză se alătură panelului de debate împreună cu speakeri de renume la nivel internațional și național. Evenimentul include în cele două zile prezentări, dezbateri, workshopuri sau sesiuni de masterclass pe tematica „Educația, puterea care schimbă lumea!”

Rețeta succesului în afaceri cu antreprenori de renume

Camelia Șucu

Despre rolul femeii în business și sacrificiile succesului va discuta cu participantele și Camelia Șucu, fondatoarea business-uri recunoscute național în domenii în care s-a reinventat de fiecare dată. „Nu e ușor să îți convingi echipa să creadă în tine din tot sufletul, dar dacă reușești asta, puterea ți se înzecește”, spune Camelia, Strategic Partner, ClassIN.

Deși viziunea și pasiunea sunt esențiale în orice business, rezultatele trebuie să se regăsească și în cifre. ClassIN este business-ul full-service, care oferă atât servicii de consultanță, obiecte de design și decorare, dar și accesorii. Conceptul ClassIN a fost lansat recent pe piață și își propune să fie mai mult decât un showroom, ci o platformă de parteneriat strategic în industria designerilor și decoratorilor.

Camelia Șucu se preocupă totodată de promovarea unui stil de viață sănătos și autentic prin crearea business-urilor românești precum: Iconic Health sau Piața de Gros Abundia.

Din rigorile armatei israliene până la libertatea machiajelor profesioniste

Einat Dan

În cadrul The Woman, participă femei lider în diferite domenii de activitate, de la make-up artiști până la jurnaliști, care au reușit să inspire și să își atingă obiectivele. Din rigorile armatei israeliene până la libertatea machiajelor profesioniste, Einat Dan, Make-up Artist international, s-a făcut remarcată prin originalitatea cu care abordează orice machiaj. Cu un portofoliu care include nume precum Tommy Hilfiger, Fendi, Valentino, Vivienne Westwood sau Jean Paul Gaultier, Einat Dan vine la The Woman să ofere secretele carierei de succes.

Printre speakerii internaționali care vor fi prezenți pe scena The Woman se numără și Eleanor Tabi Haller-Jorden (Președinte & CEO, The Paradigm Forum), Ella Björns (Global Keynote Speaker&Consultant) și Melissa Sterry (Fondator, Bionic City) care vor susține prezentări despre limitele educației, rolul companiilor în a schimba comunități sau importanța leadershipului.

Karina Ochis (CEO & Brand Master, KO by Karina Ochis), Lucia Ciuca (Managing Director, Quantum Data Science), Elena-Maria Gheorghiu (Co-founder, OvidiuRO), Ludwik Sobolewski (CEO, Bucharest Stock Exchange), Mirela Bucovicean (Founder, Molecule F), Daniela Palade Teodorescu (Editor in Chief, Avantaje), Monica Eugeniu (Managing Director, 'learning about'®), Sonia Nechifor (Managing Partner Communication ON) sau Stela Toderașcu (Commercial Marketing Manager AVON Romania & Moldova) sunt printre speakerii prezenți la cea de-a VI-a ediție. Evenimentul va fi moderat de Dragoș Bucurenci, Communication Strategist & Public Speaking la Khastalia Consulting.

Ediția din acest an a Conferinței de Leadership Feminin The Woman, organizat de Libero Events, se desfășoară la Grand Hotel Italia în perioada 14 – 15 martie, iar înscrierile au loc pe site-ul oficial www.thewoman.ro/conference. Început în anul 2012, evenimentul se bucură de un real succes și a ajuns la cea de-a VI-a ediție. Tematica „Educaţia, puterea de a schimba lumea” are rolul de a promova impactul pe care educația îl joacă în dezvoltarea comunităților și dezvoltarea liderilor. În acest an, The Woman a creat revista digitală The Woman.ro, iar în cadrul ediției curente a lansat platforma de mentorat Womentors.ro.

Companiile care au înțeles importanța educației în dezvoltarea comunităților și care sprijină evenimentul se numără:

Powered by: Raiffeisen Bank

Gold Partner: Carrefour

Silver Partner: Aegon

Sponsor: AVON

Partners: KO by Karina Ochis, Savage Beauties, Sabion, Ecco Shoes, Chic Ville, EuroGsm, Ciao Bella, Art&Craft, Sublime, Salon Arta Eleganței, Liberty Technology Park, Transylvania Medical Center, Piera Linjerie, Noi9, Clote,

Official Coffee: Meron

Official Car: RMB, She’s Mercedes

Supported by: Impress, Marty, Infinity Trophy, Wasabi, Tokyo, Magnolia.ro, Silver Business Center

Redactat de Mihai Cistelican

H.Essers SRL
Oradea, Job national
Actualizat la: 24.02.2017

CustomSoft
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Software ...
  • Telefon de serviciu
Tehnician ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

CrissR

Salut, Am fost in weekend la targul de joburi si mi-am lasat cv-ul la standul lor. Tipa de acolo a ...

BRD Finance IFN SA

maria980

Buna. Stiti cumva in ce consta interviul pentru ofiter relatii clienti?

TRW Automotive Safety Systems

Gabriel21

Salut! Imi poate spune si mie cam pe unde ajunge salariul net al unui inginer controlul calitatii ...

akened

Incep prin a mentiona ca nimic din ce am citit in comentariile dinainte de 2017 legate de aspectele ...

Senior Software Developer
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe
Accounts Receivable
Accenture Romania

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Serviciul Român de Informații participă la Angajatori de TOP>>

Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]
Vineri și sâmbătă la Sala Palatului are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Evenimentul reunește 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră, respectiv 30 de workshopuri și conferințe[...]