Angajari in Google Romania

Marti, 28 August 2012 990 vizualizari

27 august 2012

De la bun inceput trebuie sa precizam ca pozitiile pe care Google le scoate la bataie le gasiti doar pe LinkedIn si pe site-ul Google.

Daca mergem pe LinkedIn (click AICI), observam urmatoarele pozitii disponibile pentru Bucuresti: Product Marketing Manager, B2B si Enterprise Account Manager.

Pe site-ul direct (click AICI), gasim aceleasi pozitii, structurate insa pe subdomenii: Sales & Account Management si Marketing and Communications.

Cerintele sunt: experienta in marketingul de produs sau in marketingul direct (pentru postul de Product Marketing Manager), respectiv experienta cu solutii de business - SAAS sau produse Cloud (pentru postul de Enterprise Account Manager).

Romani in Google mai gasim si in Praga (in momentul de fata se cauta Industry Sales Manager si Head of SMB Marketing), Dublin, Viena si Varsovia. Pe site-urile mai sus amintite gasiti mai multe detalii despre fiecare dintre locatii.

Noi va dorim success in cazul in care v-ati decis sa aplicati la Google !

In caz ca doriti sa impartasisi experienta voastra in Google (chiar si la interviuri), puteti dialoga direct AICI (deja sunt initiate discutii despre alte companii cum ar fi Microsoft. Genpact, Oracle, HP si multe altele).

Articol scris de: www.realitatea.net