Companiile care participă la Angajatori de TOP au oportunități de carieră part-time , program flexibil de muncă și traininguri de pregătire la nivel internațional

Marti, 14 Martie 2017 0 comentarii 189 vizualizari

Săptămâna viitoare, pe 24-25 martie la Sala Palatului, are loc Angajatori de TOP, cel mai mare eveniment de carieră. Ediția cu numarul 22 a târgului de carieră din București va reuni 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră.

În plus, peste 20 de manageri și specialiști din companii vor împărtăși din experiența lor în cele peste 30 de workshopuri și conferințe care vor avea loc în cadrul evenimentului. Aici, vizitatorii pot afla care sunt ultimele noutăți din tehnologie, in domeniile Software Development, Web & Mobile, IoT, Cybersecurity, Robotics  și cum se pot pregăti pentru procesul de angajare participând la workshopurile de dezvoltare personală și profesională. P&G, Coca-Cola HBC România, EY România, Deloitte, Federal-Mogul Motorparts, Oracle, IBM, Bancpost, Hewlett Packard Enterprise, Ericsson, BearingPoint, Bitdefender, Huawei, Accenture sunt câteva din companiile care vor susține astfel de workshopuri si conferințe în cadrul evenimentului Angajatori de TOP București, pe 24 si 25 martie.

Câteva din teme pe care le-au pregătit companiile sunt: It's time to explore your talent. Wanna try Audit or Tax?, The internship journey@ HPE, How to ace your Job Interview: 1:1 tips and tricks, Questions you should be asking your boss and why, Take the ROBOT out of the HUMAN, Cyber attacks and ways to protect yours company using Huawei's NG Firewall , NG as in Next Generation, 1,000 brilliant minds have put Romanian intelligence on the world map. Are you the 1001st?, Embrace the 5th generation, Business process alignment – challenges within different cultures.

Participarea la workshopuri şi conferinţe este gratuită, iar programul și detalii despre sesiuni pot fi găsite aici: https://www.hipo.ro/locuri-de-munca/angajatoridetop/bucuresti/conferinte_seminarii

Cele 100 de companii care participă la Angajatori de TOP București au deschise 5000 de oportunităţi de carieră pentru cei care sunt în căutarea unui job. Peste 98% dintre companii au joburi full-time, însă mai mult de jumătate dintre angajatorii prezenți au și oportunități de carieră pentru cei care își doresc un program de lucru flexibil (56%), joburi part-time (48%), joburi pe o perioadă determinată (52%) sau joburi care nu presupun deplasarea la birou (work from home, 31%). În plus, 42% dintre companiile prezente oferă poziții care presupun traininguri de pregătire la nivel internațional, 29% oferă relocare pe alte proiecte în alte țări unde compania are sedii și 27% dintre companii vor avea deschise poziții la nivel internațional.

Cei care sunt în căutarea unui job se pot înscrie gratuit online, pe https://www.hipo.ro/locuri-de-muncă/angajatoridetop/bucuresti şi pot participa la eveniment în baza CV-ului tip Barcode pe care îl pot accesa din contul lor pe www.hipo.ro.

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie românească de consultanță în resurse umane, specializată în soluții de recrutare și employer branding. În cei 11 ani de experiență, Catalyst a devenit cunoscută pentru unele dintre cele mai mari proiecte și evenimente din domeniu, precum :

- www.hipo.ro, singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare ;

- Angajatori de TOP, cel mai mare târg de carieră din România, care are loc de două ori pe an, în București și Timișoara ;

- DevTalks, eveniment care reunește peste 1.000 de profesioniști IT pasionați de web, online, cloud computing și big data ;

- Top Talents România, program care identifică și premiază cei mai valoroși 300 de tineri români.

- Studiul Cei mai doriti angajatori, cel mai cuprinzator instrument de pe piață care măsoară gradul de atractivitate al brand-urilor de angajatori, precum și așteptările pe care tinerii le au de la aceștia.

Interactive Software SRL
Actualizat la: 16.03.2017
Temps
Actualizat la: 09.03.2017
Easy Asset Management IFN SA ...
Brasov
Actualizat la: 22.03.2017
Mellon Romania
Actualizat la: 02.03.2017
Hipo.ro
Actualizat la: 13.03.2017

CustomSoft
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Senior Software ...
Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
  • Concediu de crestere a ...
  • Prima de vacanta
SW Developer
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Business ...
RCS&RDS
Tehnician ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

CrissR

Salut, Am fost in weekend la targul de joburi si mi-am lasat cv-ul la standul lor. Tipa de acolo a ...

BRD Finance IFN SA

maria980

Buna. Stiti cumva in ce consta interviul pentru ofiter relatii clienti?

TRW Automotive Safety Systems

Gabriel21

Salut! Imi poate spune si mie cam pe unde ajunge salariul net al unui inginer controlul calitatii ...

akened

Incep prin a mentiona ca nimic din ce am citit in comentariile dinainte de 2017 legate de aspectele ...

Senior Software Developer
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe
Accounts Receivable
Accenture Romania

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Serviciul Român de Informații participă la Angajatori de TOP>>

Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]
Vineri și sâmbătă la Sala Palatului are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Evenimentul reunește 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră, respectiv 30 de workshopuri și conferințe[...]