Oare ar fi utila o sectiune in care sa facem publice firmele care ne ameninta?

Marti, 24 Septembrie 2013 89 comentarii 6698 vizualizari

24 SEPTEMBRIE 2013

Oare ar fi utila o sectiune in care sa facem publice firmele care ne ameninta continuu? Zilnic primim amenintari pentru a opri acest forum si credem ca deja am pierdut prea mult timp sa raspundem civilizat si profesionist acestor "cereri intemeiate". AVEM DREPTUL LA LIBERA EXPRIMARE!

Comentarii
bc Marti, 24 Septembrie 2013
sigur, sa fie transparenta! sa dam cartile pe fata si sa spunem lucrurilor pe nume!
andrew Marti, 24 Septembrie 2013
o daaaaaaaaaa, mi-ar placea asta. sa vedem si noi ce reactii au ei ca tot se plang de reactiile noastre. profesionistii lu peste prajit!
Specialistul Marti, 24 Septembrie 2013
Lista firmelor care ameninta libertatea de exprimare si reprezentantii www.undelucram.ro trebuie sa fie publica, ne-ar fi foarte utila tuturor.
Firmele serioase care trateaza corect angajatii, nu au multe pagini comentate aici si nu au de ce sa fie deranjate de publicarea unui clasament al firmelor.
Deranjate sunt numai firmele neserioase puse pe imbogatire pe spatele angajatilor. Firmele care platesc salarii umilitoare de 650 lei 1000 lei net si care au numai pretentii. Exemple de firme neserioase sunt multe. Toate firmele mari din comert, hypermarketuri, firme de paza, dar si in alte domenii, chiar posturi bine platite dar cu un mediu de lucru jalnic si sefi cu atitudini ca acum cateva sute de ani cand existau sclavi si stapani de sclavi .......
elena Marti, 24 Septembrie 2013
doamne fereste, au inceput deja sa ameninta sau sa puna conditii? spuneti despre cine este vorba, cred ca toate blogurile or sa preia chestia asta. sa le aratam rusinica.
elena Marti, 24 Septembrie 2013
* sa ameninte
eu Miercuri, 25 Septembrie 2013
Si eu sunt de acord sa se faca totul public si sa fie preluat de mai multe site-uri. Haideti sa nu ne lasam calcati in picioare.
Mihai Miercuri, 25 Septembrie 2013
Ar fi interesant sa vedem lista companiilor care chiar citest acest forum.

De asemenea ar fi dragut daca fiecarei companii i sar da dreptul de a personaliza descrierea si de a avea un cont de companie cu care sa poate sa posteze cu o alta culoare plus un buton la inceputul rubrici cu "sari la urmatorul coment al companieie"
Alin Miercuri, 25 Septembrie 2013
Mihai are o idee foarte buna. Faceti ceva dedicat firmelor in care poate sa-si exprime rapid si usor punctul de vedere. Astfel proiectul asta va capata si o incedere si mai multa consistenta.
Alin Miercuri, 25 Septembrie 2013
P.S. asta nu exclude faptul ca nu mai trebuie sa faceti publice firmele care va (ne) ameninta :)
r Miercuri, 25 Septembrie 2013
Bineinteles ca ar fi bine sa vedem ce firme apeleaza la presiuni si amenintari pt a ne feri...
Multumim ca exista situl!
Alexandru Miercuri, 25 Septembrie 2013
cred ca acest forum nu este inca asa de cunoscut cum ar trebui, multi nici nu stiu de existenta lui (si includ si firme aici). cred ca d-aia unele firme vor sa profite acum cat mai pot ca e un site in crestere si pana nu ajunge foarte cunoscut sa-l elimine. sunt curios, spaga s-a incercat sa se dea ca sa se inchida? :D
German Miercuri, 25 Septembrie 2013
Un copy-paste al unui E-mail amenintator ar fi si mai bine sau o inregistrare audio, care poate fi urcata pe youtube ;)...Asa afla lumea, cum de fapt nu e nimic de unele firme
lucian Joi, 26 Septembrie 2013
Deci daca aflu ce firma / firme fac rahaturi d-astea cu mine au incurcat-o. Sincer banuiesc ca sunt firme care fac outsoorcing. Faceti lista publica!!!!!
maria Vineri, 27 Septembrie 2013
va sustin. Sigur sunt firme care angajeaza acum si le e frica ca nu mai vine lumea la interviuri. Persoanele care fac presiuni trebuie date afara iar la firme sa le dam cartonas rosu.
grecu cel viteaz Vineri, 27 Septembrie 2013
@lucian: si eu cred la fel, ca e cineva care a luat proiecte, are nevoie de personal si fiind low-level cu angajatii, incearca sa ne fenteze. dati-ne numele firmei(firmelor) sa stim cu cine avem de-aface.
desigur Duminica, 29 Septembrie 2013
Desigur. Inainte era desprefirme.ro si era plin de date pretioase. Din pacate nu mai e. Ati face un mare serviciu postand exact cu copy-paste public amenintarile primite. Poate asa nu isi vor mai lua teapa nici angajatii.
MM Luni, 30 Septembrie 2013
nu se poate asa ceva. patronii si managerii de firme ar trebui sa investeasca in angajati nu sa stea cu teama ca scriu ei pe forumuri. normal ca daca nu oferi conditii ei or sa scrie. si lasati-ma cu aia ca sunt exceptii aia care scriu, hai sa fim seriosi. HAI CU LISTA!
m&m Luni, 30 Septembrie 2013
bine v-am regasit, nu mai intrasem de mult pe site. chiar urmaream cam tot ce se petrece. deci ce mai e nou, cine va mai ameninta acum?
m&m Luni, 30 Septembrie 2013
ia sa ma uit io la firmele pe care le urmaream si va spun eu ce si cum sta treaba :))
Gigi Luni, 30 Septembrie 2013
Da, ar fi beton ceva in genul http://thepiratebay.sx/legal

DB Global Technology SRL
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 21.03.2017
Continental Automotive Group ...
Actualizat la: 23.03.2017
Actualizat la: 06.03.2017

Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
  • Concediu de crestere a ...
SW Developer
  • Teambuildinguri / evenimente ...
  • Munca de la distanta sau de ...
Business ...
RCS&RDS
  • Telefon de serviciu
Tehnician ...
Microsoft Romania
  • Teambuildinguri / evenimente ...
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Engineer

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

Pgm04

Zilele libere nationale se acorda?

AnaManole

Buna ziua, Cam in cate zile de la primul interviu se primeste un raspuns?Multumesc!

SW Developer
Preh Romania