Oare ar fi utila o sectiune in care sa facem publice firmele care ne ameninta?

Marti, 24 Septembrie 2013 89 comentarii 6714 vizualizari

24 SEPTEMBRIE 2013

Oare ar fi utila o sectiune in care sa facem publice firmele care ne ameninta continuu? Zilnic primim amenintari pentru a opri acest forum si credem ca deja am pierdut prea mult timp sa raspundem civilizat si profesionist acestor "cereri intemeiate". AVEM DREPTUL LA LIBERA EXPRIMARE!

Comentarii
da, DAR Luni, 4 Noiembrie 2013
Inainte de a avea astfel de initiative, va invit sa faceti "curat" in propria curte si sa respectati conditiile pe care voi le impuneti tuturor: sunt topicuri unde apar nume si atacuri directe la persoana care nu sunt moderate in nici un fel!
wtf Joi, 7 Noiembrie 2013
unde naiba ai vazut tu asta ca eu din ce vad se moderaza in prostie, ba chiar mi se par prea de tot?
fara bariere Joi, 7 Noiembrie 2013
Cand se face publica lista firmelor care ameninta forumul? asa ne putem da seama unde este mediu de lucru neprofesionist. o companie serioasa care respecta angajatii nici nu se uita pe acest forum. in plus, angajatii ei ar dezminti rautatile scrise.
asteptam lista pt completari Duminica, 10 Noiembrie 2013

tu asta care ai scris sigur te simti amenintat de adevar...si nimic altceva.

Ar fii indicat sa va asociati si cu altii de pe alte forumuri si sa vedeti ca aceste persoane sau firme au amenintat si alte site-uri si detinatorii lor.

In societatea zilelor noastre asa-zis democratia si libera exprimare, au devenit niste "incalcari ale drepturilor".
"Drepturile" celor care abuzeaza, exploateaza, celor care pacalesc, ameninta...samd.

Ar fii bine inclusiv si nume sa se dea, ca sa stie lumea cand are de-a face cu un nume deja cunoscut si celebru, sa nu-i mai acorde incredere ci un scuipat pe fata, chiar daca poarta cravata si costum de marca si se recomanda de la o multicompanie.
da, DAR Marti, 12 Noiembrie 2013
@asteptam lista pt completari:
Fix acum 8 luni aparea un coment cu nume si prenume, in text, coment care exista in continuare. De atunci, suport atacuri la limita hartuirii morale.
Deci, dragul meu, "asteptam lista pt completari", imi este teama ci de ceea ce se poate intampla daca il spui pe acest forum!
Ana Rosu - undelucram.ro Marti, 12 Noiembrie 2013

Buna ziua,

Admitem ca, din cauza volumului mare de mesaje, este posibil ca unele dintre acestea sa nu fie moderate corespunzator sau sa nu fie moderate in timp util, fapt pentru care ne cerem scuze.

Totusi, asa cum mentionam si in regulamentul acestui site, contam pe sprijinul dvs. in a ne raporta ceea ce este in neregula sau ceea ce trebuie imbunatatit si vom actiona in consecinta in maxim 24h.

De asemenea, va informam ca echipa undelucram.ro este in proces de a parcurge si reanaliza toate mesajele postate pana acum pentru a imbunatati calitatea acestui site.

Va multumim,
Ana Rosu
Coordonator proiect www.undelucram.ro

da, DAR Marti, 19 Noiembrie 2013
@Ana Rosu - undelucram.ro - "este posibil ca unele dintre acestea sa nu fie moderate corespunzator sau sa nu fie moderate in timp util," ... 8 luni ... va rog definiti mai bine "timp util", ca sa intelegem si noi.

"fapt pentru care ne cerem scuze", sincer acum, ce sa fac eu cu scuzele dumneavoastra? Cu ce ma ajuta in situatia in care sunt?

"contam pe sprijinul dvs. in a ne raporta ceea ce este in neregula" - aveti deja informatiile necesare.
Nu pot/vreau sa acuz, managerul meu a avut adresa de IP : ori au spart site-ul dumneavoastra (pt ca a fost inchis cateva zile atunci-ar fi de spus mai multe aici, de altfel), informatia a fost furnizata din interior, de la dvs.
Ana Rosu - undelucram.ro Miercuri, 20 Noiembrie 2013

@da, DAR: cum mentionam anterior, toate mesajele acestui forum (in special cele pana in data de 12.11.2013) vor fi reanalizate si remoderate acolo unde si daca este cazul. Facem acest lucru pentru a ne asigura ca informatiile pe care le gazduim sunt 100% in conformitate cu regulamentul intern si legile in vigoare.

Desi rata comentariilor care ar putea fi neconforme este foarte mica, preferam totusi sa reanalizam intreg continutul forumului, de aceea, cum va informam, pentru a ajunge la o anumita companie sau sectiune (la care dvs. probabil faceti referire) va lua ceva timp (evident acesta nu poate fi estimat). De aceea contam pe sprijinul dvs. in a ne semnala local (firma, data si utilizatorul care a postat) pentru o analiza mai rapida a situatiei.

De asemenea, dorim sa clarificam faptul ca echipa undelucram.ro nu a furnizat niciodata adrese IP sau alte date care privesc datele utilizorilor tertilor persoane, de aceea nu intelegem situatia la care dvs. faceti referire.

Noi va stam cu placere la dispozitie atat pe acest forum cat si pe office@undelucram.ro

Multumim,
Ana Rosu

grig Vineri, 17 Ianuarie 2014
cateva firme care AMENINTA au fost "nominalizate" in articolu vostru cu analiza pe 2013

e bine sa stim si noi.

• Masa oferita gratuit
Engineer

Karpaten Turism SRL

dico

Buna ziua,Imi poate da cineva detalii despre postul de Agent de turism la Karpaten? Cam care sunt ...

Veo Worldwide Services (VEO Finances)

dico

Buna,Imi poate da cineva detalii despre postul de Asistent Administrativ in cadrul companiei Veo? ...

WIM Bosman

Maria98

Dupa ce am sustinut 2 interviuri in aceeasi zi, in cadrul primului interviu, mi s-a spus ca sunt ...

Teleperformance Romania

Grimm

Pe proiectul pe care sunt eu, pana acum totul mi se pare ok. Volumul de munca e rezonabil, stresul ...

Tezaur Investment Group

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Accounts Receivable
Accenture Romania