BAZACONII facute la interviul de angajare

Vineri, 11 Ianuarie 2013 4 comentarii 691 vizualizari

11 ianuarie 2013

Daca te afli in cautarea unui job, nu este recomandat sa indesi in buzunar toate bomboanele pe care le vezi pe masa recrutorilor si nici sa il strangi in brate de fericire pe presedintele companiei care ar putea sa iti dea un loc de munca.

Astfel de situatii au fost vazute de angajatori in ultima perioada la intalnirea cu candidatii, potrivit unui sondaj realizat de CareerBuilder.com.

Un candidat a refuzat sa raspunda la intrebarile puse de recrutori, spunand: "Imi veti fura ideea si nici macar nu o sa ma angajati". Alte gafe raportate de peste 2.600 de manageri de recrutare:

- Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure;

- Un candidat si-a indesat in buzunar toate bomboanele de pe biroul recrutorului;

- Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului ;

- Un candidat s-a intins peste birou si l-a atins pe recrutor pe genunchi;

- Candidatul l-a imbratisat pe presedintele companiei;

- Un candidat a sunat acasa in timpul interviului ca sa intrebe ce au de mancare la cina;

- O candidata a sunat la serviciu in timpul interviului si a mimat o raceala puternica care o tine obliga sa stea in pat;

- Candidatul a spus ca nu este pentru el jobul daca trebuie sa se trezeasca dimineata si sa munceasca mult;

- Un candidat a refuzat sa raspunda la o intrebare spunand "Imi veti fura ideea si apoi nu o sa ma angajati".

Comentarii
tatiana Sambata, 12 Ianuarie 2013
:))) tare asta "Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului" funny poate era o noua inventie rucsas cu telefonie inclusa :D
jimmy Luni, 14 Ianuarie 2013
"Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure"

oare ce fel si de unde era candidatu asta? :D:D:D:D:D:D:D
laora Marti, 15 Ianuarie 2013
Eu as sugera si bazaconii la care sa te astepti din partea angajatorului in ziua de astazi, cel putin in Romania! si va rog mediatizati intrebarile ilegale care se pun in cursul interviului din partea angajatorului! Nu este corect!
ion Miercuri, 16 Ianuarie 2013
ce intrebari ilegale? care sunt alea?

Cluj Napoca
Actualizat la: 13.12.2016
MAHLE Componente de Motor SRL
Actualizat la: 11.01.2017

Provident Financial Romania
  • Concediu de maternitate & ...
  • Masina de serviciu
Fraud manager
Hewlett Packard Enterprise
  • Concediu de maternitate & ...
  • Munca de la distanta sau de ...
Analyst
WNS Global Services
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Customer Care ...
Ericsson Romania
Intern
Gameloft Romania
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Testing Engineer

Tip Top Food Industry

chipicao

Sint niste neseriosi,eu am fost in timp de 2 ori la interviu la ei si m-au pus pe drumuri.Mi-au zis ...

Alfa Metal Machinery Group

JaneDoe

Am avut si eu prilejul sa particip la un interviu aici. Comentariile mele se vor referi strict la ...

Exelectro Engineering SA

MarianaL

Acum mai multi ani erau o companie de proiectare pe parte electrica destul de slaba. Am avut ...

Berlin-Chemie A. Menarini

AnnA91

Se poate si alte păreri?Am fost la 2 interviuri la ei

Reinvent Consulting

AlexandraAlexa

Reinvent Consulting a ajuns sa fie a doua mea familie. Ma bucur sa lucrez intr-un mediu cu oameni ...

Manager de produs
Senior Analyst
Bombardier Transportation
Business analyst
Evalueserve SRL

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]