BAZACONII facute la interviul de angajare

Vineri, 11 Ianuarie 2013 4 comentarii 720 vizualizari

11 ianuarie 2013

Daca te afli in cautarea unui job, nu este recomandat sa indesi in buzunar toate bomboanele pe care le vezi pe masa recrutorilor si nici sa il strangi in brate de fericire pe presedintele companiei care ar putea sa iti dea un loc de munca.

Astfel de situatii au fost vazute de angajatori in ultima perioada la intalnirea cu candidatii, potrivit unui sondaj realizat de CareerBuilder.com.

Un candidat a refuzat sa raspunda la intrebarile puse de recrutori, spunand: "Imi veti fura ideea si nici macar nu o sa ma angajati". Alte gafe raportate de peste 2.600 de manageri de recrutare:

- Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure;

- Un candidat si-a indesat in buzunar toate bomboanele de pe biroul recrutorului;

- Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului ;

- Un candidat s-a intins peste birou si l-a atins pe recrutor pe genunchi;

- Candidatul l-a imbratisat pe presedintele companiei;

- Un candidat a sunat acasa in timpul interviului ca sa intrebe ce au de mancare la cina;

- O candidata a sunat la serviciu in timpul interviului si a mimat o raceala puternica care o tine obliga sa stea in pat;

- Candidatul a spus ca nu este pentru el jobul daca trebuie sa se trezeasca dimineata si sa munceasca mult;

- Un candidat a refuzat sa raspunda la o intrebare spunand "Imi veti fura ideea si apoi nu o sa ma angajati".

Comentarii
tatiana Sambata, 12 Ianuarie 2013
:))) tare asta "Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului" funny poate era o noua inventie rucsas cu telefonie inclusa :D
jimmy Luni, 14 Ianuarie 2013
"Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure"

oare ce fel si de unde era candidatu asta? :D:D:D:D:D:D:D
laora Marti, 15 Ianuarie 2013
Eu as sugera si bazaconii la care sa te astepti din partea angajatorului in ziua de astazi, cel putin in Romania! si va rog mediatizati intrebarile ilegale care se pun in cursul interviului din partea angajatorului! Nu este corect!
ion Miercuri, 16 Ianuarie 2013
ce intrebari ilegale? care sunt alea?

Philip Morris Romania

Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
SW Developer
  • Abonament la sala de fitness ...
Business ...
RCS&RDS
  • Masina de serviciu
  • Telefon de serviciu
Tehnician ...
Microsoft Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
Engineer

Karpaten Turism SRL

dico

Buna ziua,Imi poate da cineva detalii despre postul de Agent de turism la Karpaten? Cam care sunt ...

Veo Worldwide Services (VEO Finances)

dico

Buna,Imi poate da cineva detalii despre postul de Asistent Administrativ in cadrul companiei Veo? ...

WIM Bosman

Maria98

Dupa ce am sustinut 2 interviuri in aceeasi zi, in cadrul primului interviu, mi s-a spus ca sunt ...

Teleperformance Romania

Grimm

Pe proiectul pe care sunt eu, pana acum totul mi se pare ok. Volumul de munca e rezonabil, stresul ...

Tezaur Investment Group

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Financial Analyst
Raiffeisen Bank