BAZACONII facute la interviul de angajare

Vineri, 11 Ianuarie 2013 4 comentarii 666 vizualizari

11 ianuarie 2013

Daca te afli in cautarea unui job, nu este recomandat sa indesi in buzunar toate bomboanele pe care le vezi pe masa recrutorilor si nici sa il strangi in brate de fericire pe presedintele companiei care ar putea sa iti dea un loc de munca.

Astfel de situatii au fost vazute de angajatori in ultima perioada la intalnirea cu candidatii, potrivit unui sondaj realizat de CareerBuilder.com.

Un candidat a refuzat sa raspunda la intrebarile puse de recrutori, spunand: "Imi veti fura ideea si nici macar nu o sa ma angajati". Alte gafe raportate de peste 2.600 de manageri de recrutare:

- Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure;

- Un candidat si-a indesat in buzunar toate bomboanele de pe biroul recrutorului;

- Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului ;

- Un candidat s-a intins peste birou si l-a atins pe recrutor pe genunchi;

- Candidatul l-a imbratisat pe presedintele companiei;

- Un candidat a sunat acasa in timpul interviului ca sa intrebe ce au de mancare la cina;

- O candidata a sunat la serviciu in timpul interviului si a mimat o raceala puternica care o tine obliga sa stea in pat;

- Candidatul a spus ca nu este pentru el jobul daca trebuie sa se trezeasca dimineata si sa munceasca mult;

- Un candidat a refuzat sa raspunda la o intrebare spunand "Imi veti fura ideea si apoi nu o sa ma angajati".

Comentarii
tatiana Sambata, 12 Ianuarie 2013
:))) tare asta "Candidatul a negat ca are telefon mobil desi acesta ii suna in rucsac in timpul interviului" funny poate era o noua inventie rucsas cu telefonie inclusa :D
jimmy Luni, 14 Ianuarie 2013
"Candidatul a spus ca a demisionat de la banca la care lucra deoarece era tentat sa fure"

oare ce fel si de unde era candidatu asta? :D:D:D:D:D:D:D
laora Marti, 15 Ianuarie 2013
Eu as sugera si bazaconii la care sa te astepti din partea angajatorului in ziua de astazi, cel putin in Romania! si va rog mediatizati intrebarile ilegale care se pun in cursul interviului din partea angajatorului! Nu este corect!
ion Miercuri, 16 Ianuarie 2013
ce intrebari ilegale? care sunt alea?

Linea Directa Communications ...
BUCURESTI, Craiova, Targoviste

Curier
WNS Global Services
  • Asigurari servicii ...
Senior Associate
  • Concediu de crestere a ...
Senior Analyst

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Gina01

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>