Catalyst Solutions lansează KIT-ul de supraviețuire pentru profesioniștii HR

Luni, 16 Mai 2016 0 comentarii 696 vizualizari

Catalyst Solutions lansează un eBook dedicat profesioniștilor de Resurse Umane cu scopul de a-i sprijini în procesul de recrutare și în atragerea celor mai bune talente.

După lansarea seriei „Ghidul Angajatorilor” destinată candidaților, Catalyst Solutions își îndreaptă atenția către profesioniștii HR și contribuția lor la succesul companiei pe care o reprezintă. Profesioniștii HR au dificila misiune de a găsi mixul perfect de elemente de recrutare și retenție, iar Catalyst Solutions vine în întâmpinarea lor cu un KIT complet de tactici actuale care să le ușureze munca. La baza eBook-ului ”HR’s Survival KIT – Talent Attraction and Employer Branding” stau cei 10 ani de experiență în recrutare și employer branding ai companiei. În acești ani, Catalyst Solutions a realizat proiecte pentru companii precum: Accenture, Hewlett-Packard Enterprise, IBM, JTI, Kaufland România, Coca-Cola HBC România, BCR, Bitdefender, Genpact, Grup Renault România, Allianz Worldwide Partners, Continental, Deutsche Bank Global Technology, Ericsson Telecommunications România, Lidl România, Microsoft, NN Asigurări de Viaţă, Nokia, Oracle, PepsiCo, Raiffesen Bank, TELEKOM România.

În realizarea acestui KIT esențial pentru profesioniștii HR, echipa Catalyst Solutions a ținut cont de predicțiile pentru anul 2016 de pe piața muncii, de trendurile recente din domeniul Resurselor Umane și cel al comunicării. KIT-ul este împărțit în șase secțiuni, fiecare conținând sfaturi utile în realizarea strategiei de recrutare a candidaților ideali:

Talent Tracking Device - în această secțiune, profesioniștii HR vor afla ce definește un angajator cu o reputație bună, dar și unde e locul perfect pentru găsirea și recrutarea talentelor.

Diving Goggles este o secțiune esențială pentru profesioniștii HR care pregătesc o nouă strategie de recrutare. Aceștia vor găsi o listă cuprinzătoare de sugestii de canale offline și online cu expunere mare pentru promovarea posturilor vacante.

Nose Extension cuprinde metodele de promovare care oferă o expunere nișată, recomandate în recrutare pentru profile foarte specializate.

Talent Trophy - este secțiunea dedicată programelor prin care angajatorii pot testa sau provoca potențialii candidați să își demonstreze talentele profesionale.

The Employer Brand Ice Cream – prezintă o structură clară și ușor de urmat pentru construirea strategiei de brand employer.

Talent Watering Can – aici profesioniștii HR vor regăsi rezultatele unui studiu cu privire la cele mai utilizate canale pentru promovarea programelor de internship & trainee.

”Profesionistii HR au o contribuție importantă la valoarea adăugată pe care o companie o oferă clienților săi. Ei au dificila misiune de a găsi, atrage și reține cea mai bună resursă umană. Prin KIT-ul pe care îl lansăm ne-am propus să oferim recomandări esențiale atât pentru procesul de recrutare, cât și pentru strategia de employer branding.”, spune Dragoș Gheban, Managing Partner, Catalyst Solutions.

Profesioniștii HR și pasionații de domeniul resurselor umane pot descărca eBook-ul ”HR’s Survival KIT – Talent Attraction and Employer Branding”: http://ebook.catalyst.ro/recruitment-kit-for-talent-attraction-and-employer-branding

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie de consultanță în domeniul resurselor umane, specializată în dezvoltarea de soluții de recrutare și employer branding. Având o experiență de 10 ani, Catalyst Solutions adaugă valoare clienților și candidaților cu fiecare dintre proiectele sale: www.HiPo.ro – singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare, Angajatori de TOP - cel mai mare târg de carieră din România, Târgul Virtual pentru Absolvenți și Angajatori de TOP Virtual, și multe alte proiecte ca Top Talents România, Think Leadership, Consulting Days, Ghidul Angajatorilor sau DevTalks.

Sursa: Catalyst Solutions

Manpower Romania
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 22.11.2016

• Asigurare de viata
  • Munca de la distanta sau de ...
Post Master
Curier
WNS Global Services
Senior Associate
Senior Analyst

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>