Cei mai buni 250 de tinerii vin la Top Talents Romania

Marti, 22 Noiembrie 2016 0 comentarii 276 vizualizari

Ediția cu numărul 9 Top Talents România va avea loc saptămâna aceasta, pe 25 – 26 noiembrie la Hotel Novotel din București. În fiecare an evenimentul reunește 250 de tineri cu potențial, cei mai buni la nivel național. În urma unui proces de selecție riguros, aceștia primesc invitația de a fi prezenți timp de 2 zile la Top Talents unde au ocazia să învețe de la profesioniști care sunt pașii pentru o carieră de succes. Ediția aceasta tinerii vor întâlni reprezentanții companiilor Coca-Cola HBC România, Philips, Vodafone România, Google, Arctic, EY, Unilever, JTI Romania și Heineken Romania.

Evenimentul Top Talents România îşi propune să identifice şi să premieze tineri cu rezultate excepţionale şi cu motivaţie pentru dezvoltarea personală şi profesională. Proiectul se adresează studenţilor în ani terminali de facultate, masteranzilor şi proaspăt absolvenţilor. Participarea este gratuită  în baza înscrierii pe site-ul www.hipo.ro.

Agenda evenimentului Top Talents România este structurată astfel încât să ofere o experiență importantă de învățare și socializare celor 250 de finaliști. Vor fi conferințe susținute de reprezentanți ai companiilor Coca-Cola HBC România, Philips, Vodafone România, Google, Arctic, EY, Unilever, JTI Romania și Heineken Romania, dar și zone de interacțiune precum Networking Career Corners și workshopuri susținute de companiile prezente.

În ceea ce privește speakerii evenimentului, în cadrul ediției Top Talents Romania din acest an, vor fi prezenți: Elisabeta Moraru, Country Manager Google Romania, Sergiu Negut, CEO & board adviser specializat in crestere antreprenoriala si Associate Dean of Entrepreneurial Growth la Maastricht School of Management Romania, Vargha Moayed, EY Advisory Service Line Leader, Nicolae Vilceanu – Network Deployment Director, Vodafone România.

Alex Glod, senior trainer și TEDx Speaker, va susține un workshop de Storytelling. Participanții vor învăța cum să empatizeze cu audiența și cum pot comunica eficient. În cadrul workshopului „The power of self directed learning” echipa Rocketists le va arăta celor interesați cum poate deveni învățarea un proces valoros, productiv și distractiv.  Totodată, candidații pot afla de la reprezentanții companiilor participante informații utile despre oportunitățile de carieră deschise, procesul de selecție, modul în care poate evolua cariera lor.

Alături de Bogdan Grigore, candidații vor participa în prima zi a evenimentului la sesiunea Fun & Motivation, iar în a doua zi la workshopul de Public Speaking.

În cadrul evenimentului, Universum Events va organiza două activități interactive: Peak Performance și Beat the Box. Aceste sesiuni îi vor ajuta pe participanți să găsească soluții creative la probleme și să lucreze eficient în echipă.

Mai multe informații despre eveniment pot fi accesate pe site-ul www.hipo.ro

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie de consultanță în domeniul resurselor umane, specializată în dezvoltarea de soluții de recrutare și employer branding.

Având o experiență de 10 ani, Catalyst Solutions adaugă valoare clienților și candidaților cu fiecare dintre proiectele sale: Angajatori de TOP (cel mai mare târg de carieră din România organizat bianual în București, Timișoara), www.hipo.ro – singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare, Top Talents România (proiect ce identifică în fiecare an cei mai valoroși 300 de tineri absolvenți la nivel național), Consulting Days (cuprinde o serie de conferințe dedicate celor interesați de audit, taxe, contabilitate, legal și IT&C), Ghidul Angajatorilor (publicație de orientare în carieră adresată studenților și masteranziilor din domeniile economic și tehnic distribuită în cele mai importante centre universitare din țară), DevTalks (proiectul reunește 1000 de developeri & profesioniști IT pasionați de zonele web, online, cloud computing și big data)  Târgul Virtual pentru Absolvenți și Angajatori de TOP Virtual.

Sursa: Hipo.ro

Competence Call Center - CCC
Customer Care ...
Carrefour Romania
Lucrator ...
  • Concediu de maternitate & ...
Axway Romania
Developer

Conectys Serv Telecom

Hannah

Buna, este cineva aici care s-a angajat recent la Conectys pe limba romana? Care ar fi salariul la ...

Passing Through LTD

KinderOne

Frontend Developer
SilkWeb SRL
Inginer calitate

Ti-ai dat demisia si esti in ultima zi de munca? Iata 7 lucruri pe care NU trebuie sa le spui.>>

Ediția cu numărul 9 Top Talents România va avea loc saptămâna aceasta, pe 25 – 26 noiembrie la Hotel Novotel din București. În fiecare an evenimentul reunește 250 de tineri cu potențial, cei mai buni la nivel național. În urma unui proces de selecție riguros, aceștia primesc invitația de a fi prezenți timp de 2 zile la Top Talents unde au ocazia să învețe de la profesioniști care sunt pașii pentru o carieră de succes[...]