Cei mai NOROCOSI angajati. VEZI CE au primit de la sefi

Joi, 19 Aprilie 2012 0 comentarii 684 vizualizari

Aprilie 2012

Ca sa ii atraga pe cei mai buni specialisti din domeniul lor de activitate, unele companii, mai ales cele nou-infiintate din domeniul IT, isi surprind angajatii cu beneficii extravagante.

Beneficii precum mancarea si bautura la liber la restaurantul firmei, cursurile de yoga sau pachetele de actiuni sunt deja depasite, scrie Business Insider, care a realizat o lista a celor mai extravagante cadouri primite de angajati la locul de munca:

- o companie din orasul american Vermont a construit un patinoar pentru angajati, iar in zilele in care ninge mult, toti angajatii primesc liber pentru a schia sau pentru a se da cu skyboard-ul;

- compania Cliff Bar pune la dispozitia angajatilor un perete de catarari, sala de fitness, un studio de dans, sali de masaj, precum si o echipa de nutritionisti si traineri profesionisti;

- angajatii firmei Abercrombie and Fitch au la dispozitie scootere electrice cu care se pot plimba prin campusul companiei;

- firma American Century Investments le ofera angajatilor care vor sa adopte un copil suma de 262.000 de dolari, precum si tratamente de fertilizare in vitro in valoare de 10.000 de dolari;

- cei care se pensioneaza de la firma SC Johnson primesc permis pe viata la sala de fitness a companiei;

- angajatii Deloitte care au copii mici ii pot urmari pe acestia de la birou prin camere web;

- viitoarele mamici care lucreaza la Eli Lilly primesc o luna de concediu in plus, platit din banii firmei, inainte de a naste;

- salariatii unei firme din Texas isi pot face gratis schimbul de ulei la masina, iar angajatii Container Store primesc 5.000 de dolari de la firma daca nu au avut niciun eveniment rutier in ultimii zece ani;

- o alta companie a amenajat o frizerie si un coafor la sediul firmei pe care angajatii le pot folosi fara bani;

- firma Patagonia ii incurajeaza pe angajati sa se incadreze ca voluntari la fundatiile umanitare, platindu-le in continuare salariul pe perioada in care acestia activeaza in folosul comunitatii.

AMOMA
Actualizat la: 08.02.2017
ALTEN Romania
Actualizat la: 20.01.2017

TATA Technologies Romania
  • Concediu de maternitate & ...
Inginer ...
Analist
Network ...
eMAG.ro - Dante International ...
Wipro Technologies
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Accounts Payable

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

rosu933

Am lucrat si eu cateva luni acolo. Pentru un job de call center, este chiar f ok. Ce nu mi-a placut ...

Sales Consulting

banner1

Am patit-o si eu cu "team leader-ul" de la Cluj. Am fost contactat pe LinkedIn. In prima ...

AMOMA

zabest

Buna Pinkfoxy. Cand spui ca programul se respecta te referi la faptul ca vii la 8 si pleci la 16. ...

Romanian Software - Human Resources Planning

kakashi07

M-au chemat la interviu pentru un post de programator C#/asp/html/CSS.Salariul : "1400 de lei ...

Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania
Consilier clienti
Mozipo
AP Process Specialist
Office Depot

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Câştigul salarial mediu în luna decembrie 2016>>

Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]
Multipla campioană mondială la atletism, Gabriela Szabó vine la Cluj – Napoca, în perioada 14 – 15 martie, pentru a discuta cu peste 500 de femei lideri în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman despre performanțele sale profesionale și mentalitatea de învingător, elementele cheie ce au definit-o de-a lungul carierei de sportiv internațional[...]