Cei mai NOROCOSI angajati. VEZI CE au primit de la sefi

Joi, 19 Aprilie 2012 0 comentarii 671 vizualizari

Aprilie 2012

Ca sa ii atraga pe cei mai buni specialisti din domeniul lor de activitate, unele companii, mai ales cele nou-infiintate din domeniul IT, isi surprind angajatii cu beneficii extravagante.

Beneficii precum mancarea si bautura la liber la restaurantul firmei, cursurile de yoga sau pachetele de actiuni sunt deja depasite, scrie Business Insider, care a realizat o lista a celor mai extravagante cadouri primite de angajati la locul de munca:

- o companie din orasul american Vermont a construit un patinoar pentru angajati, iar in zilele in care ninge mult, toti angajatii primesc liber pentru a schia sau pentru a se da cu skyboard-ul;

- compania Cliff Bar pune la dispozitia angajatilor un perete de catarari, sala de fitness, un studio de dans, sali de masaj, precum si o echipa de nutritionisti si traineri profesionisti;

- angajatii firmei Abercrombie and Fitch au la dispozitie scootere electrice cu care se pot plimba prin campusul companiei;

- firma American Century Investments le ofera angajatilor care vor sa adopte un copil suma de 262.000 de dolari, precum si tratamente de fertilizare in vitro in valoare de 10.000 de dolari;

- cei care se pensioneaza de la firma SC Johnson primesc permis pe viata la sala de fitness a companiei;

- angajatii Deloitte care au copii mici ii pot urmari pe acestia de la birou prin camere web;

- viitoarele mamici care lucreaza la Eli Lilly primesc o luna de concediu in plus, platit din banii firmei, inainte de a naste;

- salariatii unei firme din Texas isi pot face gratis schimbul de ulei la masina, iar angajatii Container Store primesc 5.000 de dolari de la firma daca nu au avut niciun eveniment rutier in ultimii zece ani;

- o alta companie a amenajat o frizerie si un coafor la sediul firmei pe care angajatii le pot folosi fara bani;

- firma Patagonia ii incurajeaza pe angajati sa se incadreze ca voluntari la fundatiile umanitare, platindu-le in continuare salariul pe perioada in care acestia activeaza in folosul comunitatii.

Euro-Testing Software ...
Actualizat la: 05.01.2017
Philips Romania
Actualizat la: 28.11.2016

Reinvent Consulting
  • Munca de la distanta sau de ...
Director Juridic
Evalueserve SRL
Business ...

Exelectro Engineering SA

MarianaL

Acum mai multi ani erau o companie de proiectare pe parte electrica destul de slaba. Am avut ...

Berlin-Chemie A. Menarini

AnnA91

Se poate si alte păreri?Am fost la 2 interviuri la ei

Reinvent Consulting

AlexandraAlexa

Reinvent Consulting a ajuns sa fie a doua mea familie. Ma bucur sa lucrez intr-un mediu cu oameni ...

Centrul Medical Romar

Anonim6

Nu plătesc salariile !!!! Pur și simplu uita ziua când trebuie sa îți dea banii ...

Depot 96

Deea_1

Bună ziua, am fost chemata la interviu pe postul de operator magazin Online și ce credeți ca mă ...

Manager de produs
Evalueserve SRL

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]