Cei mai NOROCOSI angajati. VEZI CE au primit de la sefi

Joi, 19 Aprilie 2012 0 comentarii 711 vizualizari

Aprilie 2012

Ca sa ii atraga pe cei mai buni specialisti din domeniul lor de activitate, unele companii, mai ales cele nou-infiintate din domeniul IT, isi surprind angajatii cu beneficii extravagante.

Beneficii precum mancarea si bautura la liber la restaurantul firmei, cursurile de yoga sau pachetele de actiuni sunt deja depasite, scrie Business Insider, care a realizat o lista a celor mai extravagante cadouri primite de angajati la locul de munca:

- o companie din orasul american Vermont a construit un patinoar pentru angajati, iar in zilele in care ninge mult, toti angajatii primesc liber pentru a schia sau pentru a se da cu skyboard-ul;

- compania Cliff Bar pune la dispozitia angajatilor un perete de catarari, sala de fitness, un studio de dans, sali de masaj, precum si o echipa de nutritionisti si traineri profesionisti;

- angajatii firmei Abercrombie and Fitch au la dispozitie scootere electrice cu care se pot plimba prin campusul companiei;

- firma American Century Investments le ofera angajatilor care vor sa adopte un copil suma de 262.000 de dolari, precum si tratamente de fertilizare in vitro in valoare de 10.000 de dolari;

- cei care se pensioneaza de la firma SC Johnson primesc permis pe viata la sala de fitness a companiei;

- angajatii Deloitte care au copii mici ii pot urmari pe acestia de la birou prin camere web;

- viitoarele mamici care lucreaza la Eli Lilly primesc o luna de concediu in plus, platit din banii firmei, inainte de a naste;

- salariatii unei firme din Texas isi pot face gratis schimbul de ulei la masina, iar angajatii Container Store primesc 5.000 de dolari de la firma daca nu au avut niciun eveniment rutier in ultimii zece ani;

- o alta companie a amenajat o frizerie si un coafor la sediul firmei pe care angajatii le pot folosi fara bani;

- firma Patagonia ii incurajeaza pe angajati sa se incadreze ca voluntari la fundatiile umanitare, platindu-le in continuare salariul pe perioada in care acestia activeaza in folosul comunitatii.

SNC Lavalin Romania
A&D Pharma
Targu Mures, Miercurea-Ciuc, Job national
Actualizat la: 20.03.2017

CustomSoft
  • Munca de la distanta sau de ...
Senior Software ...
Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
  • Prima de vacanta
  • Al 13-lea salariu
SW Developer
  • Munca de la distanta sau de ...
Business ...
RCS&RDS
  • Masina de serviciu
Tehnician ...

Competence Call Center - CCC

CrissCristi

Salutare,Eu am avut o experienta negativa cu CCC. Am fost la zeci de interviuri dar asa ceva nu mi ...

Top Line Europa

maria20

Am gasit intamplator acest forum si as vrea sa precizez cateva aspecte ; situatia din firma este ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

CrissR

Salut, Am fost in weekend la targul de joburi si mi-am lasat cv-ul la standul lor. Tipa de acolo a ...

BRD Finance IFN SA

maria980

Buna. Stiti cumva in ce consta interviul pentru ofiter relatii clienti?

Senior Software Developer
CustomSoft
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe
Accounts Receivable
Accenture Romania

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Serviciul Român de Informații participă la Angajatori de TOP>>

Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]
Vineri și sâmbătă la Sala Palatului are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Evenimentul reunește 100 de companii şi 5000 de oportunităţi de carieră, respectiv 30 de workshopuri și conferințe[...]