Cele mai ABSURDE ordine pe care SEFII le-au dat angajatilor in ultimul an

Duminica, 14 Aprilie 2013 0 comentarii 623 vizualizari

14 aprilie

Angajatii romani sunt obisnuiti ca sefii sa le ceara diverse favoruri extra-profesionale, cum ar fi sa le faca cumparaturile sau sa-i ajute sa-si repare ceva acasa. In SUA se poate si mai rau: un manager te poate trimite sa-i faci rost de "iarba"

Potrivit unui studiu realizat de CareerBuilder.com, aproape un sfert dintre angajatii americani au primit solicitari extra-job din partea managerilor directi.

Cele mai ciudate cereri venite din partea sefilor in ultimile luni i-au facut pe unii angajati sa se gandeasca serios la demisie:

- Seful i-a cerut unui angajat sa-l spioneze pe directorul executiv al firmei;

- Seful i-a cerut unui angajat sa-i cumpere o pusca;

- Seful i-a cerut unei angajate sa ii faca rost de "ierburi" si alte substante ilegale;

- Seful i-a cerut unui angajat sa realizeze un proiect stiintific pentru fiica lui aflata la scoala;

- Sefa i-a cerut unui angajat (la randul lui manager) sa-l concedieze pe fratele ei;

- Seful i-a cerut unui angajat sa plateasca cautiunea stabilita pentru un alt coleg ajuns la inchisoare;

- Seful i-a cerut unui angajat sa fie pregatit sa stearga toate e-mailurile si documentele din calculatorul acestuia in momentul in care ii da un semnal secret;

- Seful i-a cerut unui angajat sa posteze comentarii favorabile la adresa managerului pe un site sub mai multe nume false;

- Seful i-a cerut unui angajat sa caute mobilier reconditionabil intr-un sediu abandonat de birouri;

- Sefa i-a cerut unui angajat sa o ajute la planificarea nuntii;

- Seful i-a cerut unei angajate sa-i taie unghiile catelului de companie.

Grup Sapte
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 09.01.2017
Vodafone Romania
Actualizat la: 28.12.2016

• Asigurare de pensie ...
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Procurement ...
Bombardier Transportation
  • Concediu de crestere a ...
  • Asigurare de pensie ...
Senior Analyst
Hydro Environment Consulting
Inginer ...
Evalueserve SRL
  • Teambuildinguri / evenimente ...
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Business ...
Tezaur Investment Group
  • Concediu de crestere a ...
  • Telefon de serviciu
Ofiter amanet

Centrul Medical Romar

Anonim6

Nu plătesc salariile !!!! Pur și simplu uita ziua când trebuie sa îți dea banii ...

Depot 96

Deea_1

Bună ziua, am fost chemata la interviu pe postul de operator magazin Online și ce credeți ca mă ...

Mindit Consulting

Cetateanul

Despre ce post era vorba ?

Metrorex SA

nelutu

@bostanLa Metrorex, zis si Pilerex se angajeaza doar pe pile sau spaga. Un fost coleg de liceu ...

Ipsos Research Romania

junior2970

Buna seara!Pentru un post de junior data analyst testul este in limba engleză?Seara frumoasa!

Systems Analyst
Yardi Systems

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]