Cele mai bune joburi de vara pentru studenti si tinerii fara experienta

Luni, 18 Iunie 2012 0 comentarii 582 vizualizari

18 iunie 2012

Recrutarile pentru sezonul estival se apropie de final, iar tinerii care vor sa isi petreaca vara la mare sau la munte pot inca sa castige si bani de buzunar.

Hotelurile, terasele si restaurantele de pe litoral sunt in continuare interesate de personal calificat sau necalificat pentru perioada verii si au sute de locuri de munca vacante. Cele mai multe joburi sunt pentru bucatari, dar exista variante sa lucrezi si ca barman, receptioner, ospatar sau spalator de vase.

- Angajatorii din Constanta cauta ospatari, bucatari, ajutor de bucatari, pizzari si patiseri. Vezi anuntul de angajare aici. Alte oferte de angajare in Constanta sunt pentru receptioneri, ospatari si bucatari (vezi aici);

- In Vama Veche, sunt disponibile posturi de lucratori comerciali si bucatari cu diploma de calificare si experienta de minim 1 an (detalii aici); tot in Vama Veche sunt vacante si joburi de sef de magazin sau casieri (vezi aici); iexista si un nternship pentru un programator web la festivalul Stufstock 2012 (vezi aici);

- Cei interesati de un job in Costinesti se pot angaja ca vanzatori de inghetata sau fornetti (vezi aici) sau pot sa lucreze la restaurante, tersase, discoteci si hoteluri din statiune (mai multe oferte aici);

- Un hotel din statiunea Mamaia cauta 4 bucatari (detalii aici); un complex hotelier de 5 stele situat in Mamaia angajeaza ospatari, bucatari, ajutor de ospatar si ajutor de bucatar (vezi aici);

Hotel Hagi Sport - Iaki din Mamaia angajeaza pentru perioada sezonului estival 2012 personal in cadrul departamentelor Marketing & Rezervari, Receptie si Restaurant.

Vezi lista joburilor scoase la consurs in Mamaia.

Cei care nu sunt interesati de domeniul turistic, pot face stagii de pregatire pe perioada verii. Cele mai importante companii multinationale din Romania au inca deschise sesiunile de inscriere la internship pentru studenti in ani terminali sau absolventi.

Potrivit sectiunii Summer Jobs de pe site-ul de recrutare Bestjobs.ro, sunt active 84 de anunturi de angajare sezoniere pentru studenti si personalul fara experienta (vezi ofertele aici).

Manpower Romania
Actualizat la: 22.11.2016