Conectarea la noutățile legislative din 2016: Fiscalitate 24.7

Joi, 14 Ianuarie 2016 0 comentarii 617 vizualizari

Anul 2016 vine cu o serie de noutăţi în domeniul fiscal. Peste 120 de specialiști din managementul economic, care doresc să fie la curent cu tot ceea ce înseamnă reglementări în acest domeniu sunt invitați să participe la evenimentul Fiscalitate 24.7, ce are loc la Cluj-Napoca, in data de 11 februarie la The Office.

Companiile au oportunitatea de a-și desemna specialiştii din compartimentele economico – financiare pentru a participa la conferinţa unde sunt dezbătute teme de fiscalitate.  Evenimentul este dedicat directorilor economici şi financiari din instituţiile de stat, dar şi din mediul de afaceri privat. De asemenea, contabililor, auditorilor şi, nu în ultimul rând ,  managerilor care trebuie sa fie la curent cu tot ceea ce înseamnă procesarea datelor cu caracter economic.

O parte dintre temele abordate in cadrul evenimentului Fiscalitate 24.7, organizat de Libero Events, fac referire la modificările noului Cod Fiscal, litigiile fiscale, optimizarea si planificarea fiscala, noutățile legate de TVA aplicabile in 2016, dar și la impozitele si taxele pe clădiri Cluj Napoca.

Conferinţa este susţinută de specialişti ai unor companii de consultanţă cu renume, iar dintre acestia amintim de Ionuț Sas, director consultanță financiară, PwC Romania, subsidiara companiei PwC - unul dintre cei mai importanți jucători pe piața serviciilor profesionale la nivel global.

Cel de-al doilea speaker prezent la evenimentul Fiscalitate 24.7 este Izabela Stoicescu, Tax Senior Consultant la Țuca Zbârcea & Asociații Tax SRL, specializată in consultanță fiscală privind TVA, accize si taxe vamale, dar și in consultanță legată de aspectele procedurale care intervin in relația contribuabil – organe fiscale. Anterior, Izabela a fost consultant in cadrul Deloitte Romania.

De asemenea, a confirmat prezența si Florentina Șușnea, Managing Partner, PKF Finconta, cu o experiență de 25 de ani în fiscalitate, din care 6 ani in sistemul public – ANAF. Florentina este și membru CECCAR si CAFR si Vicepreședinte al Camerei Consultanților Fiscali din Romania.

Maria Popa este Tax Manager și o recomandă experiența sa de mai bine de 20 ani din domeniul fiscal, dintre care 11 in sistemul public - ANAF. Multiplele proiecte profesionale in care a fost implicata de-a lungul carierei o ajuta sa găsească soluții rapide in rezolvarea spețelor analizate.

Nu lipsit de importanţă este cadrul desfăşurării conferinţei care reunește peste 120 de specialiști din managementul economic unde cei prezenți vor putea impărtăși experiențe de succes. Înscrierile se fac pe site-ul evenimentului: www.fiscalitate24.ro.

Acest eveniment se află sub semnătura Libero Events, agenţia de evenimente B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferințe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Digital Travel Forum, Architecture Conference & Expo, Software Architecture Day,  Java Day, Agile Day, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica

Vodafone Romania

Ipsos Research Romania
Analist
Analist
Network ...
eMAG.ro - Dante International ...

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

rosu933

Am lucrat si eu cateva luni acolo. Pentru un job de call center, este chiar f ok. Ce nu mi-a placut ...

Sales Consulting

banner1

Am patit-o si eu cu "team leader-ul" de la Cluj. Am fost contactat pe LinkedIn. In prima ...

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]