Conferința de HR Signal Connect aduce speakeri de renume la Timișoara

Marti, 25 August 2015 0 comentarii 581 vizualizari

Peste 100 de profesioniști în resurse umane sunt invitați la conferința de HR Signal Connect ce va avea loc în 22-23 octombrie la City Business Centre din Timișoara.

În cele două zile ale conferinței, participanții vor putea dobândi cunoștințe noi în domeniul de resurse umane de la peste 10 speakeri de renume la nivel național și internațional care vor dezbate subiecte actuale precum leadership, branding sau CSR.

Andreea Mihnea (HR Director Ernst&Young), Ioana Marcu (HR Director Orange), Adina Bufnea (HR Manager Gameloft) și Monica Vijeu (Fondator TalentZone) sunt printre primii speakeri care și-au confirmat prezența la eveniment și care vor transmite participanților experiențele profesiei lor. Evenimentul va fi moderat de către Roxana Dobrescu (Senior HR Manager Romania&Moldova Avon).

Andreea Mihnea ocupă din 2013 funcția de HR Director al firmei de audit și consultanță EY Romania. Ea și-a început cariera în resurse umane într-o companie mică de consultanță americană ca Trainee în urmă cu 15 ani. De-a lungul timpului, Andreea a ocupat poziții de HR Manager și HR Business Partner la companii precum IBM, PayPoint sau Tchibo.

Ioana Marcu s-a alăturat echipei Orange Romania la finalul anului 2010, în calitate de Director de Resurse Umane. Ioana are peste 10 ani de experiență în management și consultanță, fiind expusă atât mediului local, cât și celui internațional. Colaborarea cu Orange România a început în 1997, când a facut parte din departamentul de Customer Care, urmând ca ulterior să preia funcții precum Corporate&Major Accounts Manager și Regional Corporate Sales Manager. Ca Director de Resurse Umane al Orange Romania, Ioana Marcu este responsabilă de repoziționarea resurselor umane ca entitate de business prin dezvoltarea programelor de motivare și implicare a angajaților, de susținere a capacității organizaționale și a sistemelor de formare profesională.

Adina Bufnea are o experiență de peste 8 ani în domenii precum consultanță, resurse umane și gaming. În prezent, Adina ocupă funcția de HR Manager la compania Gameloft din Cluj-Napoca, ea alăturându-se echipei în urmă cu 5 ani. Rolul principal în cadrul companiei este de a dezvolta funcția de HR în studioul local. Andreea consideră că ”este foarte inspirațional să lucrezi cu oameni entuziaști și pasionați” pe care încearcă în permanență să îi motiveze.

Monica Vijeu este fondator TalentZone și primul coach certificat Gallup din România. Monica ajută oamenii și organizațiile din România și din străinătate să își identifice sursa principală de putere și să își fructifice talentele, să dezvolte abilități de leadership și antreprenoriat, dar și să adopte cele mai bune strategii pentru un success real. Talentată și pasionată de ceea ce face, Monica lucrează în domeniul resurselor umane de 19 ani și a ajutat numeroase companii în a-și atinge potențialul maxim.

Tema celei de-a IIIa ediții Signal Connect este Engaging Cultures și pune accent pe modul în care profesioniștii în HR reușesc să clădească relații între multiplele personalități din cadrul companiilor. Înscrierile la eveniment au început în 20 august pe site-ul evenimentului www.signalconnect.ro, iar profesioniștii HR beneficiază de intrare gratuită la eveniment.

Conferința Signal Connect este organizată de Libero Events în parteneriat cu Signal Iduna. Libero Events este agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture, Software Architecture Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi  târguri: Touristica.

Persoana de contact:

Actualizat la: 06.12.2016
Medecins Sans Frontieres
Strainatate, Job national
Actualizat la: 13.09.2016

• Teambuildinguri / evenimente ...
Axway Romania
  • Tichete cadou
  • Abonament la sala de fitness ...
Developer

minie

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Inginer calitate
Junior Software Developer