Designer-ul român care le-a îmbrăcat pe Lady Gaga și Rihanna, Ingrid Vlasov, este speaker în această primăvară la Cluj-Napoca

Marti, 9 Februarie 2016 0 comentarii 647 vizualizari

Sursa: arhiva personala

Ingrid Vlasov, singurul designer român invitat consecutiv la Săptămâna Modei din Paris va participa în 10 martie la Conferința de Leadership Feminin The Woman, ce va reuni la Cluj-Napoca peste 300 de femei lider din România.

Cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul modei, design-ului și al decorațiunilor interioare, pasiunea sa a fost recunoscută și la nivel internațional, creațiile lui Ingrid Vlasov fiind purtate de celebrități precum Lady Gaga sau Rihanna. Colecțiile sale vestimentare au fost prezentate de-a lungul timpului la Săptămâna Modei din Paris, alături de Chanel, Valentino sau Alexander McQueen.

Sursa: Perfecte.ro

De fiecare dată, designer-ul român folosește participarea la cea mai importantă săptămână a modei ca un prilej de a promova valorile românești tradiționale introducând folclorul românesc ca o sursă de inspirație în colecțiile sale, transformând ia românească într-un produs vedetă pe plan internațional, dar și național.

Cum poate pasiunea să se transforme în succes aflăm la The Woman

Ingrid Vlasov este unul dintre cei mai apreciați designeri români atât pe plan național, cât și internațional. Atunci când vorbește despre ea, Ingrid Vlasov se caracterizează prin creațiile sale și profesia care o definește: „Oamenii au pasiuni. Unii și le transformă în profesie. Eu îi numesc norocoși. Fac parte dintre ei”.

Succesul pentru ceea ce face a apărut rapid, recunoașterea internațională fiind materializată prin apariții în publicații prestigioase precum Vogue, Herald Tribune, L’Officiel Paris, New York Times sau Vanity Fair. În România, Ingrid Vlasov a colaborat de-a lungul anilor cu toate personalitățile din showbizz, câstigând numeroase premii de specialitate atât ca designer, cât și pentru stilul propriu.

Sursa: Viva.ro

Tiparul brandului personal în croirea unui business internațional

Stilul Ingrid Vlasov se definește ca un concept de lux contemporan, feminitatea și senzualitatea fiind ultraprezente în toate creațiile sale, cu un aer proaspăt de modernitate ce conferă o originalitate sofisticată.

Designer-ul român a studiat la Istituto Europeo di Design Roma, iar după finalizarea studiilor, prin muncă și determinare, Ingrid s-a întors în țară pentru a-și lansa în 1995 propriul brand, devenind în foarte scurt timp un nume de referință în moda românească. În plan comercial, produsele Ingrid Vlasov se regăsesc în magazine importante precum Maria Luisa Paris sau Luisa Via Roma. În prezent, cele mai noi proiecte sunt ingridvlasovshop.com – magazin online și ingridvlasovstyle.com – un blog prin care Ingrid împărtășește din experiența sa tuturor celor care vor să-și rafineze stilul.

În cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman, organizat de Libero Events, Ingrid Vlasov va împărtăși din experiența sa publicului prezent. Aflat la V-a ediție, evenimentul reunește în 10 martie femei dornice de a se dezvolta pe plan profesional și personal prin abordarea subiectelor legate de leadership, management, stil de viață sau CSR în cadrul prezentărilor, dezbaterilor și workshop-urilor incluse în agenda evenimentului.

Peste 10 speakeri vor participa la cea mai importantă conferință de leadership feminin din Cluj-Napoca precum: Maia Morgenstern (Director Teatrul Evreiesc de Stat), Mihaela Gînju (Partener&Director Executiv Erudio), Raluca Michailov (Director General BP Publishing Media), Maria Metz (Senior Vice President EBS România), Cristina Săvuică (Country Manager Lugera), Oana Marinescu (Fondatoare&Managing Director OMA Vision), Daniela Budurea (Country Director Western Union Romania și Bulgaria) și Roxana Dobrescu (Senior HR Manager AVON România&Moldova). Înscrierile la eveniment continuă pe site-ul www.thewoman.ro.

Evenimentul este susținut de:

Sponsor: AVON

Parteneri: Meron, RMB, Mercedez-Benz, Paravion, Mediatic, Sabion, Ciao Bella, Marty Restaurants, Centrul Ortodontic Cluj, Vania Szasz, Impress, Liberty Technology Park, Centrul Medical Sanconfind, Chic Ville, EuroGSM, Lorelai, MAC, Tokyo Japanese Restaurant.

Eveniment organizat de Libero Events.

Persoană de contact:

Mădălina Hodorog

Project Manager

Libero Events

Tel: 0741 401 399

Email: madalina@liberoevents.ro

Sursa: The Woman

Veo Worldwide Services (VEO ...
BUCURESTI, Constanta
Piraeus Bank Romania
Targoviste, Targu Mures, Job national
/ 1 - 5 ani experienta
Actualizat la: 03.01.2017

• Abonament la sala de fitness ...
Procurement ...
Bombardier Transportation
  • Tichete cadou
  • Abonament la sala de fitness ...
Senior Analyst
Hydro Environment Consulting
Inginer ...
Evalueserve SRL
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Business ...
Tezaur Investment Group
  • Tichete cadou
  • Concediu de crestere a ...
Ofiter amanet

Centrul Medical Romar

Anonim6

Nu plătesc salariile !!!! Pur și simplu uita ziua când trebuie sa îți dea banii ...

Depot 96

Deea_1

Bună ziua, am fost chemata la interviu pe postul de operator magazin Online și ce credeți ca mă ...

Mindit Consulting

Cetateanul

Despre ce post era vorba ?

Metrorex SA

nelutu

@bostanLa Metrorex, zis si Pilerex se angajeaza doar pe pile sau spaga. Un fost coleg de liceu ...

Ipsos Research Romania

junior2970

Buna seara!Pentru un post de junior data analyst testul este in limba engleză?Seara frumoasa!

Manager de produs
Evalueserve SRL

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]