Despre cum influențează HR-ul rezultatele de business, la Conferința de Resurse Umane HR Summit Cluj-Napoca

Miercuri, 10 Februarie 2016 0 comentarii 837 vizualizari

Luam pulsul pieței muncii și prezentăm cele mai noi modele de bune practici în HR dar și ultimele tendințe din domeniu, în două zile cu dezbateri active, paneluri de discuție, studii de caz şi workshop-uri, la Conferința de Resurse Umane – HR Summit Cluj-Napoca.

Specialiștii de HR de la companii precum Mega Image, Ernst&Young, Banca Comerciala Romana, Flanco, Elefant.ro, Human Invest, Bergenbier, HR4Business, Benefit Online vin la HR Summit Cluj-Napoca pe 17 și 18 martie pentru a împărtăși din experiența și cunoștințele acumulate de-al lungul timpului.

HR Directorul Ernst&Young, Andreea Mihnea, va fi prezenta la HR Summit unde va îndrepta discuția spre modul în care impactează HR-ul rezultatele de business prin transformarea culturii organizaționale, creșterea engagementului și nivelului de leadership. Andreea are o experiență de peste 15 ani în Resurse Umane în organizații și industrii diferite: IT, Consultanță, Head-hunting, Financial services, Professional Services. Provocările și satisfacțiile cele mai valoroase au venit din implicarea în structuri în plină formare sau transformare: deschiderea și bazele centrului de nearshoring  al IBM, Global Delivery Center SEE,  asumarea rolului de HR BC regional în IBM Software Group ca CEE Talent leader, dezvoltarea structurii organizaționale în Paypoint în perioada de transformare într-o organizție pionier în piața românească pe categoria sa de servicii.

Unul dintre cei mai așteptați speakeri din cadrul conferinței este Andreea Voinea, care, din poziția de Director Executiv de Resurse Umane, a realizat două dintre cele mai mari transformări de HR din economia românească, fiind mandatată de grupul Erste, acționar al BCR, și OMV, acționar al Petrom, să conducă procesele de integrare HR post-privatizare ale celor două companii. Cu o vastă experiență internațională, Andreea a lucrat pentru companii din Londra, New York și Bruxelles, deținând diferite poziții la Barclays Plc London Senior Consultant pentru Towers Perrin în Londra, New York și Bruxelles; precum și poziția de Director Asociat în divizia de Global Equities pentru Deutsche Bank Securities New York.

Ileana Alexandru, HR Director Mega Image, le va vorbi participanților în cadrul conferinței despre cele mai eficiente metode care au dus la creșterea angajamentului în randul angajaților. Ileana Alexandru activează în cadrul Mega Image de peste 15 ani, ocupând din 2008 poziția de Director de Resurse Umane, în același timp fiind și membru în Comitetul executiv. Acest fapt îi permite să aibă acces la o imagine de ansamblu asupra companiei, să înțeleagă direcția în care se îndreaptă compania, construind astfel cele mai bune strategii de dezvoltare. Începând cu anul 2015, ocupă funcția de Vice Presedinte Resurse Umane. Ileana Alexandru este dublu licențiată în Drept și Comunicare.

Zoe Dobre, HR Director Bergenbier, activează în domeniul Resurselor Umane de peste 11 ani, timp în care a ocupat diverse funcții la Vodafone Romania și Coca Cola HBC România. În prezent ocupă poziția de Director Resurse Umane la Bergenbier, parte a grupului Molson Coors. La nivel de Molson Coors Europa, Zoe Dobre conduce proiectul de Change Management pentru implementarea HR One Way. De-a lungul carierei, a fost implicată în proiecte precum: lansarea și susținerea noii culturi organizaționale « OUR BREW », Talent planning, implementarea și creșterea calității procesului de performanță, lansarea unui program de recunoaștere a comportamentelor și realizărilor dar și lansarea Academiei Comerciale.

Pe lângă aceștia, profesioniștii prezenți la conferința îi vor întâlni si pe Nicoleta Capătă (HR Director Flanco), Alexandra Chivu (HR Director Elefant.ro), Viorel Panaite (Managing Partner Human Invest), Carmen Nicula (Managing Partner HR4Business), Zoe Dobre (HR Director Bergenbier), Stelian Bogza (Co-founder Benefit Online).

Mai multe detalii despre eveniment și înscrieri se pot afla de pe pagina evenimentului: www.cluj.hrsummit.ro.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agenția de evenimente, B2B și B2C, sub semnătura căreia au loc conferințe și workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar și târguri: Touristica.

eMAG.ro - Dante International ...
Actualizat la: 27.09.2016
RIAN&Partners
Actualizat la: 15.11.2016
ALTEN Romania
Timisoara, Job national
Actualizat la: 05.12.2016
Veo Worldwide Services (VEO ...
Iasi

Customer Care ...
Carrefour Romania
  • Tichete cadou
Lucrator ...
  • Abonament la sala de fitness ...
Axway Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
Developer

Passing Through LTD