Despre valorificarea oportunităţilor, la HR Summit Iaşi

Marti, 13 Septembrie 2016 0 comentarii 405 vizualizari

Săptămâna dedicată HR-ilor pregăteşte pentru comunitatea ieşeană două evenimente de referinţă pentru industria resurselor umane: HR Summit şi Târgul de Cariere. O săptămâna în care super-eroii companiilor naţionale şi internaţionale de renume aduc noutăţile din domeniu prin intermediul prezentărilor, studiilor de caz şi al workshop-urilor. În acelaşi timp, specialiştii de HR au ocazia să interacţioneze cu peste 25.000 de tineri interesaţi de carieră, să realizeze interviuri pe loc şi să ofere oportunităţi de promovare şi de susţinere a unor seminarii şi workshop-uri pentru candidaţii TdC. O săptămâna în care comunitatea de HR din capitala Moldovei se reuneşte într-un context în care networkingul şi knowledge sharing-ul sunt principiile de bază.

Cea de-a unsprezecea ediţie aduce în faţa specialiştilor de HR o nouă perspectivă asupra activităţilor industriei de resurse umane, ajutând la direcţionarea şi orientarea comunităţii de HR. Eveniment complex şi interactiv, HR Summit include sesiuni de debate, workshop-uri, prezentări, studii de caz şi în paralel o zonă expoziţionala în care furnizorii din domeniul resurselor umane pun la dispoziţia participanţilor cele mai noi tendinţe din domeniu. „HR Summit este un eveniment la care oamenii vin, împărtăşesc idei, este o atmosferă care lasă să circule idei şi asta îmi place foarte mult.” (Mădălina Bălan, Managing Partner HART Consulting)

Engagement, motivare şi retenţia angajaţilor, puncte cheie pe agenda HR Summit

Katrina Collier, Social Media Recruiter

Printre speakerii care se alătura comunităţii de resurse umane se număra Katrina Collier, Social Media Recruiter, The Searchologist(UK). Cu experienţă de peste 9 ani în recrutarea social media, Katrina Collier este unul dintre mai influenţi profesionişti în HR şi Recrutare pe Twitter. Katrina realizează trainiguri pentru CIPD şi a susţinut prezentări în cadrul unor evenimente de anvergură: SOSU Sourcing Summits în Australia, Noua Zeelandă, Europa & Asia, SourceCon, RecruitDC, Social Recruiting Strategies Conferences 2016, TMA’s.

How good are you in Talent Management? Despre talent management vorbeşte Cristina Frincu, Talent Management Country Coordinator & HR Manager deputy R&D Continental.

Cristina Frincu, Talent Management Country Coordinator & HR Manager

Cu o carieră de peste 10 ani, Cristina s-a implicat în activităţi diverse care definesc dinamica angajat-organizaţie, atât la nivel operaţional, cât şi la nivel strategic.

Crede în meritocraţie şi performanţă, este mereu sprijinul celor care vor să-şi activeze resursele de care dispun pentru a face diferenţa la locul de muncă, în generaţia sau comunitatea lor.

Dintre tematicile pe care super eroii departamentelor de HR le vor aduce în atenţia participanţilor mentionăm:

• Motivarea astăzi: misiune imposibilă?-Oana Datki-Managing Partner Consulteam South East Europe

• Be calm and love HR-Anca Georgescu Aladgem , Founder ChangeWorks & Member of the board, Telekom

• Millenials @Work: Psihologia generaţiei digitale-Mădălina Bălan-Managing Partner, Hart Consulting

• The Silent Heroes-Andreea Mihnea, HR Director Ernst&Young

• An Everyone Culture-Adriana Aionitoaie, Head of People Development and Recruitment Endava

• Sunt mulţi, diferiţi şi activaţi de propriile valori. Beneficiile pentru angajaţi-Florentina Scarlat, Regional Sales Manager, Signal Iduna

Despre Conferinţa de Resurse Umane HR Summit

HR Summit este organizat de Libero Events, agenţia de evenimente, B2B şi  B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day,  Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Fiscalitate 24.7, Signal Connect, dar şi târguri:  Touristica.

Persoană de contact: Bianca Tritean

TATA Technologies Romania
Inginer ...

Hilti Romania

Cristugeorge

Dintre cei ce ati comentat si sunteti in continuare angajati, imi puteti spune mai multe detalii ...

Farmaceutica Remedia

nonam3

Am gasit un anunt al acestei companii plasat pe un site de anunturi si fara sa ma documentez prea ...

Bombardier Transportation

elz

R23, cred ca tu, mai sus, ai ca scop prezentarea unui ideal, nu a unei realitati. Ca fapt divers, ...

Mellon Romania

Marta22

Stie cineva cat mai e acum salariul pt consilier pe proiect bancar? Am interviu sapt viit si vreau ...

Luar SRL

Waffen

Am fost azi la interviu,patronul om de treabă, angajații plini de ei, sfidători. Firma lucrează ...

Project manager
Accenture Romania
Engineer
Ixia Romania
QA Tester
Gameloft Romania

Reprezentații Rolls Royce, Riot Games și Hogan Assessments pentru prima dată în România>>

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Femei de top din domenii precum antreprenoriat, jurnalism, arhitectură, sport, cercetare sau economie, atât din țară cât și din străinătate, au confirmat prezența la cel mai important eveniment de leadership feminin din estul Europei: Conferința de Leadership Feminin The Woman[...]
Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]