Despre valorificarea oportunităţilor, la HR Summit Iaşi

Marti, 13 Septembrie 2016 0 comentarii 374 vizualizari

Săptămâna dedicată HR-ilor pregăteşte pentru comunitatea ieşeană două evenimente de referinţă pentru industria resurselor umane: HR Summit şi Târgul de Cariere. O săptămâna în care super-eroii companiilor naţionale şi internaţionale de renume aduc noutăţile din domeniu prin intermediul prezentărilor, studiilor de caz şi al workshop-urilor. În acelaşi timp, specialiştii de HR au ocazia să interacţioneze cu peste 25.000 de tineri interesaţi de carieră, să realizeze interviuri pe loc şi să ofere oportunităţi de promovare şi de susţinere a unor seminarii şi workshop-uri pentru candidaţii TdC. O săptămâna în care comunitatea de HR din capitala Moldovei se reuneşte într-un context în care networkingul şi knowledge sharing-ul sunt principiile de bază.

Cea de-a unsprezecea ediţie aduce în faţa specialiştilor de HR o nouă perspectivă asupra activităţilor industriei de resurse umane, ajutând la direcţionarea şi orientarea comunităţii de HR. Eveniment complex şi interactiv, HR Summit include sesiuni de debate, workshop-uri, prezentări, studii de caz şi în paralel o zonă expoziţionala în care furnizorii din domeniul resurselor umane pun la dispoziţia participanţilor cele mai noi tendinţe din domeniu. „HR Summit este un eveniment la care oamenii vin, împărtăşesc idei, este o atmosferă care lasă să circule idei şi asta îmi place foarte mult.” (Mădălina Bălan, Managing Partner HART Consulting)

Engagement, motivare şi retenţia angajaţilor, puncte cheie pe agenda HR Summit

Katrina Collier, Social Media Recruiter

Printre speakerii care se alătura comunităţii de resurse umane se număra Katrina Collier, Social Media Recruiter, The Searchologist(UK). Cu experienţă de peste 9 ani în recrutarea social media, Katrina Collier este unul dintre mai influenţi profesionişti în HR şi Recrutare pe Twitter. Katrina realizează trainiguri pentru CIPD şi a susţinut prezentări în cadrul unor evenimente de anvergură: SOSU Sourcing Summits în Australia, Noua Zeelandă, Europa & Asia, SourceCon, RecruitDC, Social Recruiting Strategies Conferences 2016, TMA’s.

How good are you in Talent Management? Despre talent management vorbeşte Cristina Frincu, Talent Management Country Coordinator & HR Manager deputy R&D Continental.

Cristina Frincu, Talent Management Country Coordinator & HR Manager

Cu o carieră de peste 10 ani, Cristina s-a implicat în activităţi diverse care definesc dinamica angajat-organizaţie, atât la nivel operaţional, cât şi la nivel strategic.

Crede în meritocraţie şi performanţă, este mereu sprijinul celor care vor să-şi activeze resursele de care dispun pentru a face diferenţa la locul de muncă, în generaţia sau comunitatea lor.

Dintre tematicile pe care super eroii departamentelor de HR le vor aduce în atenţia participanţilor mentionăm:

• Motivarea astăzi: misiune imposibilă?-Oana Datki-Managing Partner Consulteam South East Europe

• Be calm and love HR-Anca Georgescu Aladgem , Founder ChangeWorks & Member of the board, Telekom

• Millenials @Work: Psihologia generaţiei digitale-Mădălina Bălan-Managing Partner, Hart Consulting

• The Silent Heroes-Andreea Mihnea, HR Director Ernst&Young

• An Everyone Culture-Adriana Aionitoaie, Head of People Development and Recruitment Endava

• Sunt mulţi, diferiţi şi activaţi de propriile valori. Beneficiile pentru angajaţi-Florentina Scarlat, Regional Sales Manager, Signal Iduna

Despre Conferinţa de Resurse Umane HR Summit

HR Summit este organizat de Libero Events, agenţia de evenimente, B2B şi  B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day,  Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Fiscalitate 24.7, Signal Connect, dar şi târguri:  Touristica.

Persoană de contact: Bianca Tritean

part-time / 0 - 1 an experienta
Actualizat la: 05.12.2016

Carrefour Romania
Lucrator ...
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Axway Romania

Accenture Romania

inamaria

Valoris Center

Andreyrlz

Nu merita sa va obositi cu aceasta companie care are sediul (singurul sediul) la mama naibii, in ...

Manpower Romania

Andreyrlz

Am fost in trecere la aceasta companie. Pot spune ca au sediul in una dintre cele mai 'shady' ...

Frontend Developer
SilkWeb SRL