Doua mari targuri de joburi ne asteapta in aceasta primavara.

Duminica, 25 Martie 2012 0 comentarii 1328 vizualizari

Martie 2012

Primul targ de joburi din aceasta primavara va avea loc in Bucuresti la Sala Palatului pe 30 si 31 martie 2012. Acest eveniment, denumit Angajatori de Top, este organizat de Hipo si se va desfasura dupa urmatorul program:

• Vineri, pe 30 martie, in intervalul orar 10:00 – 18:00
  • Sambata, pe 31 martie, in intervalul orar 10:00 – 17:00

In cele doua zile ai posibilitatea sa vizitezi standurile companiilor, sa-ti depui CV-ul la firmele care reprezinta interes pentru tine, poti sustine chiar si mini-interviuri.

Multe din companiile prezente vor sustine si seminarii specifice in care vei avea posibilitatea sa vezi cum e sa lucrezi pentru ei, sa vezi oportunitatile de cariera oferite si posibilitatile de dezvoltare.

O inscriere online la aceste seminarii este necesara pentru ca numarul de locuri disponibile este limitat.

Pe langa numeroasele locuri de munca puse la bataie, multe firme vin si cu oferte de traineeship si internship. Dintre companiile care au si astfel de programe amintim: BCR, Billa, Bitdefender, Carpatcement, Ericsson, Intel, Ixia, JTI, Kraft Foods, Mega Image, Nestlé.

Al doilea targ de joburi din aceasta primavara va avea loc tot in Bucuresti la Romexpo, Pavilionul Central pe 11 si 12 mai 2012. Evenimentul se numeste eJobsExpo si este organizat de eJobs.

La acest targ de joburi vor participa peste 100 de companii si se preconizeaza un numar de peste 35.000 de vizitatori.

Strucura evenimentului este aceeasi ca si la precedentul: ai posibilitatea de a vizita standurile companiilor, iti depui CV-ul, intri in contact cu angajatorii si afli ce job-uri sunt disponibile si in ce domenii si departamente. Exista de asemenea posibilitatea de traineeship si internship.

Dintre companiile participante la acest targ de joburi, amintim: Accenture, CGS, Dell, HP, Honeywell, Lidl, Provident, Renault, Stefanini, UniCredit Tiriac.

Undelucram.ro va reveni si cu alte detalii despre cele doua evenimente pe masura ce vom avea noutati.

Puteti vedea detalii din interiorul companiilor si de asemenea puteti comenta despre mediul de lucru aici. Cele mai comantate firme: Genpact Romania, HP - Hewlett Packard, Adobe Systems Romania, Honeywell Garrett.

Articolul este realizat de echipa undelucram.ro (martie 2012).

Doresti sa afli informatii despre procesul de angajare, despre atmosfera si mediul de lucu? Cauta aici firma de care esti interesat si vezi ce opinii au altii.

TotalSoft

Senior Analyst
Hydro Environment Consulting
Inginer ...
Evalueserve SRL
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Business ...
Tezaur Investment Group
  • Tichete cadou
Ofiter amanet
CGS - Computer Generated ...
Support ...

Tremend Software Consulting

Dante

Lucrez la Tremend de un an si chiar nu a fost vreodata vreo problema daca am ajuns mai tarziu. ...

dr_agos

Buna ziua, As dori sa stiu care este mediul de lucru din sediul central Lidl... ma intereseaza de ...

Metrorex SA

bostan

Vreau sa depun CV la metrorex dar este imposibil cum sa fac ?

eMAG.ro - Dante International SA

Andreyrlz

Un salariu hilar, mai ales pentru o companie care are sediul in zona Ilfov. Poate daca stai prin ...

Mandarine International

Andreyrlz

O experienta foarte proasta, mergi la ei, sediul la etajul 8 unde e foarte usor sa ai rau de ...

Senior Analyst
Yardi Systems
Ofiter amanet
Tezaur Investment Group
Support Technician
CGS - Computer Generated ...

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]