Doua mari targuri de joburi ne asteapta in aceasta primavara.

Duminica, 25 Martie 2012 0 comentarii 1390 vizualizari

Martie 2012

Primul targ de joburi din aceasta primavara va avea loc in Bucuresti la Sala Palatului pe 30 si 31 martie 2012. Acest eveniment, denumit Angajatori de Top, este organizat de Hipo si se va desfasura dupa urmatorul program:

• Vineri, pe 30 martie, in intervalul orar 10:00 – 18:00
  • Sambata, pe 31 martie, in intervalul orar 10:00 – 17:00

In cele doua zile ai posibilitatea sa vizitezi standurile companiilor, sa-ti depui CV-ul la firmele care reprezinta interes pentru tine, poti sustine chiar si mini-interviuri.

Multe din companiile prezente vor sustine si seminarii specifice in care vei avea posibilitatea sa vezi cum e sa lucrezi pentru ei, sa vezi oportunitatile de cariera oferite si posibilitatile de dezvoltare.

O inscriere online la aceste seminarii este necesara pentru ca numarul de locuri disponibile este limitat.

Pe langa numeroasele locuri de munca puse la bataie, multe firme vin si cu oferte de traineeship si internship. Dintre companiile care au si astfel de programe amintim: BCR, Billa, Bitdefender, Carpatcement, Ericsson, Intel, Ixia, JTI, Kraft Foods, Mega Image, Nestlé.

Al doilea targ de joburi din aceasta primavara va avea loc tot in Bucuresti la Romexpo, Pavilionul Central pe 11 si 12 mai 2012. Evenimentul se numeste eJobsExpo si este organizat de eJobs.

La acest targ de joburi vor participa peste 100 de companii si se preconizeaza un numar de peste 35.000 de vizitatori.

Strucura evenimentului este aceeasi ca si la precedentul: ai posibilitatea de a vizita standurile companiilor, iti depui CV-ul, intri in contact cu angajatorii si afli ce job-uri sunt disponibile si in ce domenii si departamente. Exista de asemenea posibilitatea de traineeship si internship.

Dintre companiile participante la acest targ de joburi, amintim: Accenture, CGS, Dell, HP, Honeywell, Lidl, Provident, Renault, Stefanini, UniCredit Tiriac.

Undelucram.ro va reveni si cu alte detalii despre cele doua evenimente pe masura ce vom avea noutati.

Puteti vedea detalii din interiorul companiilor si de asemenea puteti comenta despre mediul de lucru aici. Cele mai comantate firme: Genpact Romania, HP - Hewlett Packard, Adobe Systems Romania, Honeywell Garrett.

Articolul este realizat de echipa undelucram.ro (martie 2012).

Doresti sa afli informatii despre procesul de angajare, despre atmosfera si mediul de lucu? Cauta aici firma de care esti interesat si vezi ce opinii au altii.

Wipro Technologies
Actualizat la: 08.02.2017
Raiffeisen Bank
Arad, Oradea
Actualizat la: 15.02.2017

• Abonament la sala de fitness ...
Senior Process ...
Manager
Raiffeisen Bank
Analist
Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de crestere a ...
Manipulant

RCS&RDS

luca004

Buna ziua! Am aplicat pe un site de recrutari pe postul de tehnician fibra optica. In 3 zile am ...

Macatumba

Confirm parerile exprimate in comentariile referitoare la neseriozitatea departamentului de ...

Meridian Grup

Aspiriko

Trainingul cum au zis si ceilalti dureaza 1 luna si este format din niste etape care nu au legatura ...

Salonpro SRL

vanzari

Am vazut ca au post liber economist, eram tentat sa aplic dar citind despre aceasta firma m-am ...

Gurucad SRL

popescua

Nu sunt TRANSPARENTI. Te cheama la interviu si te pun sa semnezi documente de ...

Gameloft Romania
Agent vanzari
Meridian Grup
Junior Project Manager
Nielsen Romania
Agent Servicii Clienti
Webhelp Romania

Reprezentații Rolls Royce, Riot Games și Hogan Assessments pentru prima dată în România>>

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Femei de top din domenii precum antreprenoriat, jurnalism, arhitectură, sport, cercetare sau economie, atât din țară cât și din străinătate, au confirmat prezența la cel mai important eveniment de leadership feminin din estul Europei: Conferința de Leadership Feminin The Woman[...]
Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]