Englezii de la Endava fac angajari in Bucuresti. VEZI joburi vacante

Joi, 21 Iunie 2012 0 comentarii 908 vizualizari

21 iunie 2012

Compania britanica de servicii IT isi extinde operatiunile din Bucuresti si intentioneaza sa ajunga la 320 de angajati pana la sfarsitul anului viitor si la 600 de angajati in 2014.

Endava a achizitionat o companie IT din Bucuresti si investeste intr-un sediu nou in Capitala, potrivit unui comunicat al companiei. Noul sediu va fi situat in complexul AFI Business Park.

Decizia de extindere in Bucuresti se datoreaza faptului ca in Capitala exista un numar mai mare de specialisti IT care au fost expusi la proiecte IT de anvergura si la o varietate mai mare de tehnologii.

“Noul nostru sediu si recenta achizitie ne vor permite sa crestem la peste 320 de angajati in Bucuresti. Astfel, impreuna cu celelelate centre de livrari din Romania si Republica Moldova, vom putea creste la peste 1.600 de angajati", spun oficialii companiei.

Lista joburilor vacante la Endava in momentul de fata include posturi de Service Desk Analyst, Senior Script Developer, Java Developer, Head of Testing sau Talent Management Business Partner.

Vezi posturile din Cluj-Napoca si Bucuresti, precum si conditiile de angajare aici.

AICI COMENTAM DESPRE MEDIUL DE LUCRU IN FIRMA ENDAVA >>

Pitesti
Actualizat la: 21.02.2017
Actualizat la: 12.02.2017

TATA Technologies Romania
  • Asigurare medicala pentru ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist
Network ...
eMAG.ro - Dante International ...

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

rosu933

Am lucrat si eu cateva luni acolo. Pentru un job de call center, este chiar f ok. Ce nu mi-a placut ...

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]