Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca

Miercuri, 11 Ianuarie 2017 0 comentarii 379 vizualizari

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății.

De mai bine de 5 ani, Conferința de resurse umane HR Summit reușește să dezvolte comunități, să educe publicuri din ce in ce mai performante, să promoveaze networkingul, împărtașirea de cunoștințe și strategii utile și ușor adaptabile.

Comunitatea clujeană HR Summit se întâlnește pe 29-30 martie 2017, în incinta Impact Hub Cluj-Napoca, la o nouă ediție HR Summit Cluj. Tematica abordată este "Difficult times? SuperHeRoes are here!" și se pune accent pe modele de urmat, pe recunoașterea, implementarea trendurilor și oportunităților.

Noutatea adusă de HR Summit în anul 2017 constă într-o secțiune de workshop-uri dedicată exclusiv HR Managerilor și HR Directorilor. Pornim de la premisa că HR-ul este partner de business, iar astfel de workshop-uri devin o necesitate. Asemenea responsabilitate implică nevoia de trasare a strategiilor companiei, interacțiunea cu top managementul și cunoașterea filosofiei de business. HR-ul se axează pe activități strategice, la care se adaugă valoare economică, devenind din ce în ce mai mult un business maker. HR Managerul urmărește identificarea unor metode care odată aplicate, duc la creșterea veniturilor companiei și nu se limitează doar la obținerea unui buget satisfăcator pentru departamentul pe care îl reprezintă.

HR Summit – abordare practică a situaților complexe, dezbateri și knowhow internațional

Complexitatea conferinței este reprezentată de mixul de specialiști prezenți: Wouter Van Linden, HR Director KPMG Belgium, Alina Perrin, International HR Director L'Oréal, Oana Datki, SEE Managing Partner Consulteam.

Wouter Van Linden, HR Director KPMG Belgia

Wouter Van Linden, HR Director KPMG Belgia, este alături de KPMG încă din anul 2005, ocupând  întâi funcția de Compensation&Benefits Manager, iar înainte de asta a activat în cadrul PwC în calitate de avocat. În prezent, se ocupă de strategia KMPG, precum și selecția personalului, dar și de departamentul de compensații&beneficii.

Alina Perrin, International HR Director - L'Oréal

Alina Perrin a absolvit L’Institut d’Etudes Politique la Paris, având o dublă specializare în relații internaționale și resurse umane. Este alături de L'Oréal încă din anul 2003, iar pe parcursul carierei sale a progresat în interiorul acestei companii, ocupând poziții de Product Manager, HR Manager L'Oréal România, HR Director L'Oréal România, HR Director Luxury Products Division L'Oreal Italia. În prezent, Alina se ocupă de pilotarea 360° a unei populații la nivel mondial, ocupând funcția de International HR Director L'Oréal.

Oana Botolan Datki, SEE Managing Partner - Consulteam

Oana Botolan Datki este SEE Managing Partner al companiei Consulteam. Oana are o colaborare de peste 9 ani cu grupul Consulteam, dintre care ultimii ani în postura de antreprenor. Unul dintre cele mai provocatoare proiecte este studiul salarial, studiu care este realizat anual, la nivel global și care acoperă majoritatea industriilor. Oana dezvoltă concepte și proiecte de consultanță, dezvoltare și training. În ultimii 19 ani, Oana a activat în organizații internaționale, dobândind o experiență vastă în domeniul vânzărilor, al consultanței și al trainingului.

Despre Conferința de Resurse Umane HR Summit

Conferinţa de resurse umane HR Summit reuneşte în fiecare an peste 400 de specialişti şi manageri de resurse umane. Detalii despre speakeri şi înscriere găsiţi pe site-ul oficial al evenimentului www.cluj.hrsummit.ro.

HR Summit este organizat de Libero Events, agenția de evenimente, B2B și B2C, sub semnătura căreia au loc conferințe și workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day,  Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Fiscalitate 24.7, Signal Connect, dar și târguri:  Touristica.

Persoana de contact: Bianca Tritean

EEU Software
Actualizat la: 14.02.2017
RIAN&Partners
Actualizat la: 07.02.2017
Electrolux Romania (AEG, ...
Strainatate, Job national
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 21.02.2017

Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de maternitate & ...
Manipulant
Endava
Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Concediu de maternitate & ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scadea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]
Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider[...]