Gabriela Szabó vine la Cluj. Află secretele campioanei care a ajuns mereu cu un pas înaintea tuturor

Marti, 7 Februarie 2017 0 comentarii 368 vizualizari

Multipla campioană mondială la atletism, Gabriela Szabó vine la Cluj – Napoca, în perioada 14 – 15 martie, pentru a discuta cu peste 500 de femei lideri în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman despre performanțele sale profesionale și mentalitatea de învingător, elementele cheie ce au definit-o de-a lungul carierei de sportiv internațional.

Cum să fii un campion alături de Gabriela Szabo, la The Woman

Gabriela Szabo

Educația, puterea de a schimba lumea! este tema principală a celei de-a 6-a ediții a conferinței la care va lua parte și Gabriela Szabó, figură recunoscută pe plan internațional pentru rezultatele remarcabile din sport.

Bistrițeancă hotărâtă, absolventă a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, Gabriela Szabó are un palmares impresionant de medalii: este declarată cea mai bună atletă a lumii și cea mai bună sportivă a Europei; este de patru ori campioană mondială la seniori și o dată la juniori, dar și vicecampioană olimpică, acestea fiind doar o parte din premiile obținute de-a lungul carierei. După 20 ani de activitate, Gabriela Szabó s-a alăturat companiei Adecco în calitate de CSR&Public Affairs Manager pentru a susține tinerii să-și găsească drumul în viață, educație și carieră.

Am o vorbă pe care o transmit de fiecare dată: suma sacrificiilor trebuie să fie mai mare decât suma regretelor. Pentru orice lucru în parte trebuie să faci un sacrificiu pentru a nu avea mai târziu regretul că nici măcar nu l-ai încercat. Tocmai de aceea au apărut și rezultatele în cariera mea atât de repede. Îmi place să fiu tot timpul prima. Atunci când îți dorești ceva trebuie să muncești extrem de mult și cu perseverență. Altfel nimic nu pică din cer”, spunea Gabriela într-un interviu recent despre succesul ei în carieră.

Cum să devii antreprenor fără să îți rupi gâtul – Masterclass The Woman

Din cauza cifrelor tot mai îngrijorătoare despre procesul educațional continuu în România, ediția din acest an a conferinței are scopul de a sublinia importanța educației în societate și rolul esențial al femeii în tot acest proces. Alături de Gabriela Szabó vor lua cuvântul și alte femei de succes care vor susține prezentări, dezbateri și workshopuri în cele două zile ale evenimentului.

„Cum să devin antreprenor fără să-mi rup gâtul?” este masterclass-ul susținut în 14 martie de Mirela Bucovicean, fondatorul Molecule F care va aborda principalele noțiuni pentru construirea unui business și a unui brand, și va implica studii de caz personalizate pentru brandurile participantelor. Participantele prezente la eveniment vor participa și la workshopurile incluse în agenda evenimentului cu accent pe leadership, comunicare și management alături de speakerii Lucia Ciuca (Managing Director Quantum Data Science) sau Monica Eugeniu (Managing Director learning about).

Karina Ochis

În 15 martie Karina Ochis, CEO & Brand Master la KO by Karina Ochis și fondator al Elite Life Beauty and Wellbeing Spa va împărtăși participantelor din cariera sa de antreprenor, investitor, antrenor și speaker. Karina este un vizionar și o femeie de afaceri care călătorește în jurul lumii pentru a căuta soluții optime de dezvoltare profesională. În cadrul panelului de debate „Educația, puterea de a schimba lumea”, antreprenoarea va oferi informații valoaroase despre branding, marketing, antreprenoriat și stil de viață.

Einat Dan

Alături de Karina, speakerii Ella Björns (Speaker Internațional&Consultant), Mellisa Sterry (Fondator Bionic City), Einat Dan (Makeup artist), Eleanor Tabi Haller-Jorden (Președinte&CEO The Paradigm Forum), Daniela Palade Teodorescu (Editor șef Avatanje), Ludwik Sobolewski (CEO Bursa de Valori) sau Elena Maria Gheorghiu (Co-fondator OvidiuRO) vor susține prezentări și dezbateri în cea de-a doua zi a evenimentului.

Conferința The Woman, 6 ani de excelență

Conferința The Woman promovează un proces educațional continuu prin intermediul subiectelor abordate, a liderilor de opinie pe care îi aduce în spațiul public, fiind un punct de referință pentru femeile dornice de dezvoltare”, au declarat organizatorii evenimentului, Libero Events. Ediția din acest an se desfășoară la Grand Hotel Italia în perioada 14 – 15 martie, iar înscrierile au loc pe site-ul oficial www.thewoman.ro/conference.

Început în anul 2012, evenimentul se bucură de un real succes și a ajuns la a șasea ediție.  Peste 500 de femei de succes își dau întâlnire an de an și discută despre cum își pot îmbunătăți viața, atât la job cât și acasă. În acest an, The Woman a creat revista digitală The Woman.ro, iar în cadrul ediției curente a lansat platforma de mentorat Womentors.ro.

Companiile care au înțeles importanța educației în dezvoltarea comunităților și care sprijină evenimentul se numără:

Powered by: Raiffeisen Bank

Gold Partner: Carrefour

Sponsor: AVON

Partners: KO by Karina Ochis, Savage Beauties, Sabion, Ecco Shoes, Chic Ville, EuroGsm, Ciao Bella, Art&Craft, Sublime, Salon Arta Eleganței, Liberty Technology Park

Official Coffee: Meron

Official Car: RMB, She’s Mercedes

Supported by: Impress, Marty, Infinity Trophy, Wasabi, Tokyo, Magnolia.ro, Silver Business Center

Persoană de contact:

Actualizat la: 17.02.2017

Raiffeisen Bank
Analist
Holzindustrie Schweighofer ...
  • Concediu de crestere a ...
Manipulant
Endava
Software ...
Vodafone Romania
  • Tichete cadou
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Tichete cadou
  • Abonament la sala de fitness ...
Inginer ...

Mellon Romania

Marta22

Stie cineva cat mai e acum salariul pt consilier pe proiect bancar? Am interviu sapt viit si vreau ...

Luar SRL

Waffen

Am fost azi la interviu,patronul om de treabă, angajații plini de ei, sfidători. Firma lucrează ...

Top Line Europa

deniss

Tin sa mentionez ca am lucrat la aceasta firma in vara lu' 2016 si nu as recomanda experienta ...

Alumatic

dencuandrei

Nu recomand, am fost la interviu pentru reprezentant vanzari unde imi spune ca nu mai este de ...

AMOMA

Florinescu

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]
Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider[...]