Gigantii din IT fac angajari. VEZI peste 1.500 de POSTURI vacante

Luni, 28 Mai 2012 0 comentarii 636 vizualizari

Mai 2012

Una dintre putinele industrii in care criza locurilor de munca nu exista este IT-ul. Mai mult de 1.500 de joburi sunt disponibile pe site-urile de recrutare sau pe retelele de socializare.

Microsoft face recrutari in special prin intermediul retelei LinkedIn. Printre posturile vacante se numara cele de Partener Technical Consultant, Networking Support, Developer Forum sau System Centre Technical Engineer. Limbile straine cerute la angajare sunt mai ales engleza si franceza.

Tot prin LinkedIn recruteaza si Google. Posturile vacante pentru Romania in momentul de fata sunt in marketing B2B si in pozitii de Account Manager.

IBM Romania recruteaza pentru centrul de suport din Bucuresti dezvoltatori de aplicatii, SAP Consultant si QA Analyst. Pentru centrul din Brasov, compania cauta Test Specialist (limba germana) si Infrastructure Specialist.

Oracle are cel putin 50 de joburi vacante in momentul de fata, unele dintre acestea solicitand cunoasterea unor limbi straine - ceha, slovaca, germana, rusa, franceza, olandeza, finlandeza sau spaniola.

Si SAP Romania este interesata de angajarea de consultanti, in special pentru sediul din Cluj-Napoca. Firma cauta si tineri interesati de un stagiu de internship pentru Bucuresti si Timisoara.

Dell International cauta tehnicieni de suport IT, ingineri de date si ingineri web pentru Bucuresti si Ploiesti.

Alte companii extrem de active pe piata recrutarii de specialisti IT sunt Adobe, Endava, Alcatel-Lucent, Amazon, Electronic Arts, Ubisoft, Avira, Huawei, IXIA sau Route 66. Vezi lista posturilor vacante din IT aici.

Accenture Romania
Actualizat la: 11.11.2016
Valoris Center
Ramnicu Valcea
Actualizat la: 13.10.2016

• Munca de la distanta sau de ...
Post Master

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Gina01

KFC Romania

Hannah

Care este salariul la programul de 4 ore in Bucuresti??????

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>