Gigantii din IT fac angajari. VEZI peste 1.500 de POSTURI vacante

Luni, 28 Mai 2012 0 comentarii 664 vizualizari

Mai 2012

Una dintre putinele industrii in care criza locurilor de munca nu exista este IT-ul. Mai mult de 1.500 de joburi sunt disponibile pe site-urile de recrutare sau pe retelele de socializare.

Microsoft face recrutari in special prin intermediul retelei LinkedIn. Printre posturile vacante se numara cele de Partener Technical Consultant, Networking Support, Developer Forum sau System Centre Technical Engineer. Limbile straine cerute la angajare sunt mai ales engleza si franceza.

Tot prin LinkedIn recruteaza si Google. Posturile vacante pentru Romania in momentul de fata sunt in marketing B2B si in pozitii de Account Manager.

IBM Romania recruteaza pentru centrul de suport din Bucuresti dezvoltatori de aplicatii, SAP Consultant si QA Analyst. Pentru centrul din Brasov, compania cauta Test Specialist (limba germana) si Infrastructure Specialist.

Oracle are cel putin 50 de joburi vacante in momentul de fata, unele dintre acestea solicitand cunoasterea unor limbi straine - ceha, slovaca, germana, rusa, franceza, olandeza, finlandeza sau spaniola.

Si SAP Romania este interesata de angajarea de consultanti, in special pentru sediul din Cluj-Napoca. Firma cauta si tineri interesati de un stagiu de internship pentru Bucuresti si Timisoara.

Dell International cauta tehnicieni de suport IT, ingineri de date si ingineri web pentru Bucuresti si Ploiesti.

Alte companii extrem de active pe piata recrutarii de specialisti IT sunt Adobe, Endava, Alcatel-Lucent, Amazon, Electronic Arts, Ubisoft, Avira, Huawei, IXIA sau Route 66. Vezi lista posturilor vacante din IT aici.

Grup Sapte

Vodafone Romania
  • Tichete cadou
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Asigurare medicala pentru ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]