HR Summit Cluj-Napoca: Acolo unde experienţa profesională întâlneşte pasiunea

Joi, 3 Martie 2016 0 comentarii 521 vizualizari

Clujul reuneşte în această primăvara pe 17 şi 18 martie peste 160 de specialişti din industria de HR&Management. Reprezentanţi de la cele mai mari companii din România se alătură comunităţii HR Summit Cluj-Napoca, ocazie cu care se vor dezbate nevoile actuale ale industriei în care aceştia activează şi se va lua pulsul pieţei muncii.

Aflat într-o continuă schimbare şi transformare, domeniul Resurselor Umane are nevoie mereu de soluţii pentru noile schimbări. Din acest motiv, Conferinţa de Resurse Umane vine în ajutorul profesioniştilor de HR cu un format interactiv de eveniment, care pune la dispoziţia comunităţii de HR cele mai actuale teme de dezbatere din domeniu şi speakeri cu vastă experienţă.

HR Summit reprezintă două zile de conferinţă, prima zi fiind dedicată workshop-urilor iar cea de-a doua prezentărilor şi sesiunilor de debate, în cadrul cărora se vor expune puncte noi de vedere şi exemple de bune practici din domeniul HR.

Tematicile abordate vor raspunde la problemele de actualitate cu care se confruntă departamentul de HR şi oferă o perspectivă nouă asupra felului în care acestea trebuie gestionate.

Despre ce se vorbeşte la HR Summit Cluj-Napoca 2016?

• Formalităţile la încetarea contractului de muncă – de la impedimente la atuuri
  • Motivaţia optimă: De ce nu funcţionează motivarea angajaţilor?
  • Millenials @Work: Psihologia generaţiei digitale
  • De la strategie la acţiune în HR
  • Work Engagement: Echilibru între cerinţele rolului şi resursele disponibile, Role crafting şi calitatea motivaţiei
  • Time to experience: Colegiul de management BCR
  • Employee Engagement: How to Optimize Performance & Drive Commitment
  • Recrutarea ca marketing. Când jobul devine o marfă, iar candidatul, cumpărătorul cu bani
  • Strategic Workforce Planning
  • Nevoia de a schimba status quo in HR
  • Angajamentul într-un context de business în continuă schimbare
  • Cultural Transformation Journey @Ernst&Young
  • Studiu de caz Mega Image: 3 metode de creştere a angajamentului
  • Strategia sistemelor de beneficii în motivarea angajaţiilor
  • Studiu de caz Flanco: Managementul performanţei

Printre speakerii prezenţi la HR Summit se numără: Adela Jansen (Director Executiv Resurse Umane BRD), Ileana Alexandru (HR Director Mega Image), Andreea Mihnea (HR Director Ernst&Young), Andreea Voinea (Director Executiv Resurse Umane BCR), Nicoleta Capătă (HR Director Flanco), Carmen Nicula (Managing Partner HR4Business), Zoe Dobre (HR Director Bergenbier), Alexandra Chivu (HR Director elefant.ro), Cristina Bica (HR Specialist ISDC), Mădălina Bălan (Managing Partner Hart Consulting), Sorin Anghel (Regional Sales Manager Signal Iduna), Cristina Bidiga (Asociat Manager, Coordonator birou NNDKP Cluj-Napoca), Iuliana Badea (Head of Talent Acquisition Bombardier Transportation), Viorel Panaite (Managing Partner Human Invest), Antonia Onacă (Research&Development Engager), Mihai Găvan (Sales Manager Romanian Software) şi Stelian Bogza (Co-founder Benefit Online).

Înscrierile continuă pe www.cluj.hrsummit.ro.

La ediţia din acest an, HR Summit Cluj-Napoca este susţinut de partenerii: Signal Iduna, Romanian Software, Chiriţă şi Asociatii, Benefit Online, NNDKP, High-Tech Systems & Software, Nestlers, Human Invest, Chic Ville, Jobus şi Max Relax.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agenţia de evenimente, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit,  TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica. Evenimentele marca Libero Events au la bază profesionalismul şi încrederea în clienţi ce devin parteneri şi în parteneri ce devin prieteni în domenii precum: business feminin, resurse umane, e-commerce, marketing, arhitectură, IT, sales, antreprenoriat şi turism.

Actualizat la: 15.11.2016
Arad
Actualizat la: 11.11.2016
Valoris Center
Ramnicu Valcea
Actualizat la: 16.11.2016
Coca Cola HBC Romania - ...
Vatra Dornei

Competence Call Center - CCC
Customer Care ...
Carrefour Romania
Lucrator ...
  • Asigurare de pensie ...
Axway Romania
Developer