HR Summit, mix de expertize şi perspective strategice

Miercuri, 5 Octombrie 2016 0 comentarii 512 vizualizari

HR Summit, cea mai importantă platformă regională de întâlnire a specialiştilor HR şi Managerilor, aduce în acelaşi loc manageri şi directori HR, furnizori de servicii, headhunters, coaches dar şi companii de outsourcing. Tematica acestei ediţii-"Difficult times? SuperHeRoes are here!"-pune accent pe modele de urmat, pe recunoaşterea, implementarea trendurilor şi oportunităţilor. Conferinţa de Resurse Umane devine în această toamnă summit-ul super eroilor în HR!

HR Director Internaţional L' Oréal, Social Media Recruiter The Searchologist (UK), HR Director Ernst&Young, Talent Management Country Coordinator Continental Iaşi, HR Manager Saint-Gobain sunt doar câţiva reprezentanţi ai departamentelor de HR care vor fi prezenţi la HR Summit Iaşi. Agenda completa poate fi găsită pe site-ul oficial al evenimentului, www.iasi.hrsummit.ro.

Atunci când super-eroii de HR ţes fibră de sustenabilitate a companiei

“Sunt nerăbdătoare să cunosc publicul, să îi aflu preocupările şi situaţiile cu care se confruntă, pentru a-i putea transmite ceea ce i-ar putea fi de folos din experienţa mea. Apoi mă aştept la deschidere din partea acestuia. Sper că publicul să aibă cunştiinţă momentului privilegiat la care asistă, să se desprindă de presiunea cotidianului pentru a gusta o perspectivă diferită asupra lucrurilor. Ceea ce nu pare a fi util pe moment sau dificil de implementat, se poate dovedi a fi o pista de reflecţie pentru viitor. Sper că publicul să fie permeabil la diversitatea de experienţe şi subiecte aduse în discuţie atât de speakeri, cât şi de ceilalţi participanţi. Şi sper să profite din plin de acest minunat mix de expertize reunite de către organizatorii evenimentului.” (Alina Perrin, HR Director Internaţional )

“Mesajul meu cheie este legat de oamenii de HR ca “silent heroes”, în absenţa unui termen consacrat în limba română. Echipele de HR bune ştiu să acţioneze atât la nivel sistemic în organizaţii, cât şi la nivel interuman, individual. Pot avea o influenţă enormă în felul în care funcţionează organizaţiile, uneori prin intervenţii de anvergură, alteori prin intervenţii sub radar, fiind astfel eroi necunoscuţi care nici nu ajung să fie aduşi pe piedestal pentru că nu sting focuri şi nu salvează oameni din dezastre. Ei construiesc sisteme care să evite astfel de dezastre şi mai ales, ţes fibră de sustenabilitate a oricărei companii. Prin urmare, aşteptarea mea de la publicul acestei conferinţe este să îşi înţeleagă misiunea şi să fie conştienţi de impactul muncii lor de fiecare zi.”  (Andreea Mihnea, HR Director Ernst&Young)

Zona expoziţională, noutăţi interne şi internaţionale

Componenţa dedicată furnizorilor de servicii şi produse necesare desfăşurării activităţii de resurse umane vine în completarea conferinţei, oferind participanţilor posibilitatea de a afla ultimele tendinţe de pe piaţa interna şi internaţională. Printre expozanţi, publicul poate interacţiona cu companii precum: Wolf Theiss, Siveco România, Max Relax, UCMS, Part of TMF Group, Nexus Media, Smile Box, Mindit.

Partenerii acestei ediţii sunt: Signal Iduna, Romanian Software, Selftrust Academy, Hart Consulting, Benefit Online, Nexus Media, Siveco România, Max Relax, Smile Box, Mindit, UCMS Group, Part of TMF Group, Wolf Thesis, Ford, Train2Perform.

Despre Conferinta de Resurse Umane HR Summit

HR Summit este organizat de Libero Events, agentia de evenimente, B2B si  B2C, sub semnatura careia au loc conferinte si workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Fiscalitate 24.7, Signal Connect, dar si târguri:  Touristica.

Brasov

minie

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Junior Software Developer
Pentalog Romania