HR Summit Timișoara: Soluții de creștere a engagementului și dezvoltarea leadershipului în HR

Joi, 5 Mai 2016 0 comentarii 600 vizualizari

Atragerea candidaților, recrutarea, networking-ul de la locul de muncă, achiziția talentelor, managementul performanței, dar mai ales creșterea angajamentului și construirea leadership-ului în cadrul unei companii, sunt punctele de interes pentru managerii și directorii de Resurse Umane.

Conferințele dedicate 100 % departamentului de Resurse Umane sunt organizate cu scopul de a împărtăși, implementa și inova în cadrul companiei în care activăm.

În anul 2016, angajamentul în rândul persoanelor dispuse să petreacă de la 4 la 8 ore pe zi într-o companie este pe listele de top a celor care fac parte din departamentul de Resurse Umane.

Cât de engaged este o persoană în anul 2016, dar mai ales cum creștem acest angajament în cadrul unei companii unde se află atât angajați din generația X, Y, Millenials, dar și care se află de puțin timp sau de ani buni la același loc de muncă aflăm de la Ileana Alexandru, HR Director Mega Image, care prezintă în cadrul HR Summit Timisoara, în calitate de speaker Studiul de caz Mega Image: 3 metode de creștere a angajamentului.

Ileana Alexandru are o experiență profesională de mai bine de 15 ani în cadrul Mega Image, din 2008 ocupând poziția de Director de Resurse Umane, în același timp fiind și membru în Comitetul executiv. Acest fapt îi permite să aibă acces la o imagine de ansamblu asupra companiei, să înțeleagă direcția în care se îndreaptă compania, construind astfel cele mai bune strategii de dezvoltare. Începând cu anul 2015, Ileana ocupă funcția de Vice Președinte Resurse Umane.

Leadership in work relationship: Amalia Sterescu – Dezvoltă liderul din tine!

În cadrul companiilor, liderii sunt cei care pot uni sau dezbina grupuri și activa totodată valori sau dorințe în rândul angajaților. Amalia Sterescu, SR. Business Consultant & Personal Branding Strategist abordează la HR Summit Timișoara tema: “Dezvoltă leaderul din tine! Lecții utile de personal branding în interiorul și exteriorul organizației!”.

Leader și Intraprenor educat la școala multor corporații cu amprenta globală, Amalia Sterescu a condus timp de 16 ani start-upuri în telecom și IT &C în Romania, India sau China, ultimul rol deținut în lumea corporatistă fiind de Vice President Oracle.

În prezent este antreprenor, a fondat propria companie de consultanță: Outsourcing Advisors, dar și o scoală de public speaking: Public Speaking School – destinată tuturor antreprenorilor, senior managerilor sau profesioniștilor care doresc să folosească public speaking ca și canal alternativ de promovare și vânzare sau de cultivare a imaginii personale.

Despre Conferința de Resurse Umane HR Summit

Conferința de Resurse Umane HR Summit se află la cea de-a zecea ediție, iar în 19-20 Mai va fi organizată la Timișoara de agenția de evenimente Libero Events.

HR Summit aduce în atenția timișorenilor reprezentanți ai companiilor BRD, Mega Image,  Flanco, Telekom, Estée Lauder Romania, Signal Iduna, Romanian Software, Benefit Online și mulși alșii.

Conferința de HR Summit va cuprinde dezbateri și workshop-uri strategice alături de 13 speakeri de renume din industria resurselor umane și a managementului.

Alături de noi la această ediție HR Summit Timisoara sunt: Signal Iduna, Romanian Software, Popovici, Nițu, Stoica și Asociații, SelfTrust Academy, Benefit Online, Max Relax și Hart Consulting.

Mai multe detalii despre speakeri, agenda evenimentului și înscrieri gasiți pe www.timisoara.hrsummit.ro.

HR Summit este evenimentul organizat de Libero Events, agenția de evenimente, B2B și B2C, sub semnătura căreia au loc conferințe și workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture Conference&Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar și târguri: Touristica.

A&B Activ Distribution
Actualizat la: 19.12.2016

Evalueserve SRL
Business ...
Tezaur Investment Group
  • Concediu de crestere a ...
Ofiter amanet
CGS - Computer Generated ...
Support ...
Telekom Romania Mobile ...
Confidential
Gameloft Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
QA Tester

Hewlett Packard Enterprise

FlorinP

O regula nescrisa a cautarii unui loc de munca spune asa. Nu pleci de la actualul loc de munca ...

Sergheyi

Salut Kaizoku. Din ce stiu Endava are in Bucuresti, Cluj si Pitesti mai nou. De Ploiesti nu stiu ...

Kaizoku

Salutari. Sunt student in Ploiesti, anul 3. Sunt pasionat de programare, doresc sa ma dezvolt (prin ...

Hewlett Packard Enterprise

Dragauche

@Ronna Am cerut 3000 RON net. Nu puteam sa plec de la 2700 pentru aceeasi suma, deci am urcat ...

OnStartup Development System

MarianaL

Eu am pus cvul pe net la ei pentru o colaborare. Imi trimit un mesaj pompos cum ca ei fac o gramada ...

Business analyst
Evalueserve SRL
Analyst
Yardi Systems
Ofiter amanet
Tezaur Investment Group
Support Technician
CGS - Computer Generated ...

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]