JOBURI. Angajatorii din Germania cauta IT-isti romani. Vezi SALARII

Vineri, 21 Septembrie 2012 0 comentarii 679 vizualizari

21 septembrie 2012

Peste 100 de companii germane sunt interesate de IT-istii din Romania, iar acestia pot fi selectati pentru o intalnire directa cu angajatorii in cadrul unui targ de joburi la Achen, potrivit unui anunt publicat pe site-ul Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM).

Potrivit anuntului, sunt cautati tineri specialisti IT, cu diploma de licenta in informatica sau inginerie electrica si cu cunostinte in Windows/Linux,Oracle, Access, SQL, C/C ++,Java Script, HTML retele W - Lan. Se cere cunoasterea limbii engleze si cunostinte de baza in germana.

Persoanele preselectate vor fi invitate in perioada 6 - 9 noiembrie sa se intalneasca cu angajatorii. Costurile calatoriei si cazarea vor fi suportate de organizatori. In cazul in care aplicantii vor fi selectati de angajatori, nu vor suporta niciun cost. Cazarea va fi asigurata la o familie gazda.

Vezi anuntul de recrutare aici.

O firma de leasing de personal recruteaza informaticieni romani pentru contracte de munca in cadrul unor companii IT din Dortmund, Frankfurt am Main, Berlin, Hamburg, Zürich, München, Stuttgart, Köln, Stralsund, Nürnberg si Wolfsburg.

Salariile oferite variaza intre 35.000 si 65.000 euro brut pe an, ceea ce inseamna un salariu lunar intre 2.900 - 5.400 euro. Vezi aici oferta de angajare.

Mai sunt cautati de firme din Germania arhitectii software, inginerii software, managerii de proiect sau programatorii cu 3-4 ani de experienta. Salariile pornesc de la 2.500 euro lunar, in functie de nivelul de pregatire.

Recent si companiile din Danemarca s-au aratat interesate de IT-istii romani. Un angajator danez recruteaza dezvoltatori seniori .NET, cunoscatori de limba engleza, cu cel putin 3 ani experienta in programul C# cu platforma.NET si cu experienta in LINQ, ORM, Silverlight si WPF, MVVM, Azure.

Salariul oferit va porni de la 3.300 euro pe luna, se ofera in plus asigurare medicala si contributii la pensie. Vezi anuntul aici.

Un alt post disponibil pentru romani in Danemarca este de Consultant senior Business Intelligence. Se cauza specialisti cu cel putin 3 ani de experienta ii Microsoft SQL Server BI Suite, inclusiv SSAS si SSIS. Salariul va porni, de asemenea, de la 3.300 euro lunar. Detalii aici.

EBC Romania
Actualizat la: 09.01.2017
BUCURESTI, Job national
Actualizat la: 30.11.2016
Timac Agro Romania SRL ...
Actualizat la: 09.01.2017
Hipo.ro
Cluj Napoca
Actualizat la: 21.12.2016
OTP Advisors SRL
Giurgiu
Actualizat la: 13.12.2016

Concord Service Center
  • Concediu de crestere a ...
Operator
HP Inc.
  • Abonament la sala de fitness ...
Analyst
Provident Financial Romania
Fraud manager

Concord Service Center

Andreea2017

Bună! Eu încă lucrez la aceasta firma și lucrurile sunt ok. Aici am învățat multe ...

Architected Business Solutions SRL

Rut

Post: IT Helpdesk Interviuri: doua Experienta cu aceasta companie a fost destul de neplacuta. ...

Pet Communications

MarianaL

Este o companie pe care am cunoscut-o cu ocazia studiilor si proiectelor necesare fermelor eoliene ...

Quantic Lab SRL

iriname

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Inginer proiectant
RUXPRO
IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania

Câte ore trebuie să muncim pe zi? „Serviciul trebuie privit doar din prisma productivităţii, nu a eroismului”.>>

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]