JOBURI. Angajatorii din Germania cauta IT-isti romani. Vezi SALARII

Vineri, 21 Septembrie 2012 0 comentarii 661 vizualizari

21 septembrie 2012

Peste 100 de companii germane sunt interesate de IT-istii din Romania, iar acestia pot fi selectati pentru o intalnire directa cu angajatorii in cadrul unui targ de joburi la Achen, potrivit unui anunt publicat pe site-ul Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM).

Potrivit anuntului, sunt cautati tineri specialisti IT, cu diploma de licenta in informatica sau inginerie electrica si cu cunostinte in Windows/Linux,Oracle, Access, SQL, C/C ++,Java Script, HTML retele W - Lan. Se cere cunoasterea limbii engleze si cunostinte de baza in germana.

Persoanele preselectate vor fi invitate in perioada 6 - 9 noiembrie sa se intalneasca cu angajatorii. Costurile calatoriei si cazarea vor fi suportate de organizatori. In cazul in care aplicantii vor fi selectati de angajatori, nu vor suporta niciun cost. Cazarea va fi asigurata la o familie gazda.

Vezi anuntul de recrutare aici.

O firma de leasing de personal recruteaza informaticieni romani pentru contracte de munca in cadrul unor companii IT din Dortmund, Frankfurt am Main, Berlin, Hamburg, Zürich, München, Stuttgart, Köln, Stralsund, Nürnberg si Wolfsburg.

Salariile oferite variaza intre 35.000 si 65.000 euro brut pe an, ceea ce inseamna un salariu lunar intre 2.900 - 5.400 euro. Vezi aici oferta de angajare.

Mai sunt cautati de firme din Germania arhitectii software, inginerii software, managerii de proiect sau programatorii cu 3-4 ani de experienta. Salariile pornesc de la 2.500 euro lunar, in functie de nivelul de pregatire.

Recent si companiile din Danemarca s-au aratat interesate de IT-istii romani. Un angajator danez recruteaza dezvoltatori seniori .NET, cunoscatori de limba engleza, cu cel putin 3 ani experienta in programul C# cu platforma.NET si cu experienta in LINQ, ORM, Silverlight si WPF, MVVM, Azure.

Salariul oferit va porni de la 3.300 euro pe luna, se ofera in plus asigurare medicala si contributii la pensie. Vezi anuntul aici.

Un alt post disponibil pentru romani in Danemarca este de Consultant senior Business Intelligence. Se cauza specialisti cu cel putin 3 ani de experienta ii Microsoft SQL Server BI Suite, inclusiv SSAS si SSIS. Salariul va porni, de asemenea, de la 3.300 euro lunar. Detalii aici.

Mellon Romania
Strainatate, Job national
Actualizat la: 19.09.2016
Oracle Romania
Actualizat la: 01.11.2016

• Munca de la distanta sau de ...
Post Master
Senior Analyst

Asisoft SRL

nelutu

elena_ely

Buna! Cum a fost la interviu ? Care au fost intrebarile?

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>