JOBURI. Angajatorii scandinavi cauta romani pe salarii de 5.000 euro. VEZI posturile

Joi, 20 Septembrie 2012 0 comentarii 523 vizualizari

20 septembrie 2012

Angajatorii din Danemarca si Norvegia continua sa vina cu noi oferte de munca pentru romani, prin reteaua europeana Eures. Se cauta mai ales ingineri si IT-isti.

Angajatorii norvegieni au publicat joburi noi adresate specialistilor romani: cauta ingineri supraveghetori, ingineri marini, ingineri conducte sub presiune, ingineri structuri si inngineri-manageri de proiect.

Salariile oferite se incadreaza intre 60.000 si 110.000 euro brut pe an, ceea ce reprezinta un salariu lunar cuprins intre 5.000 si 9.200 euro. Potrivit anunturilor, se poate negocia si un salariu mai mare, in functie de experienta si calificari.

Vezi lista posturilor in Norvegia si cerintele de angajare aici.

Un angajator din Danemarca recruteaza dezvoltatori seniori .NET, cunoscatori de limba engleza, cu cel putin 3 ani experienta in programul C# cu platforma.NET si cu experienta in LINQ, ORM, Silverlight si WPF, MVVM, Azure.

Salariul oferit va porni de la 3.300 euro pe luna, se ofera in plus asigurare medicala si contributii la pensie. Vezi anuntul aici.

Un alt post disponibil pentru romani in Danemarca este de Consultant senior Business Intelligence. Se cauza specialisti cu cel putin 3 ani de experienta ii Microsoft SQL Server BI Suite, inclusiv SSAS si SSIS. Salariul va porni, de asemenea, de la 3.300 euro lunar. Detalii aici.

Evolve
Actualizat la: 15.11.2016
BCR - Banca Comerciala Romana ...
Actualizat la: 09.11.2016
Actualizat la: 17.11.2016

Post Master
Curier
WNS Global Services
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Associate
  • Concediu de crestere a ...
Senior Analyst

Flanco Retail SA

go_go

Schaeffler Romania

cojanumihaela

Stie cineva ce salariu are un Cnc debutant?

OMV Petrom - Global Solutions

cojanumihaela

Stie careva care sunt beneficiile si salariul unui Team Lider pentru Ploiesti?

Gina01

KFC Romania

Hannah

Care este salariul la programul de 4 ore in Bucuresti??????

Junior Software Developer
Pentalog Romania
Hella Romania

Sfaturi pentru a supravietui statului pe scaun la birou>>