JOBURI si stagii de practica la Coca-Cola si Pepsi. VEZI CERINTELE

Joi, 12 Aprilie 2012 0 comentarii 834 vizualizari

Aprilie 2012

Doi dintre cei mai apreciati angajatori din Romania, companiile Coca-Cola HBC si PepsiCo, au disponibile in momentul de fata mai multe joburi si stagii de practica.

Coca-Cola HBC angajeaza agenti de vanzari sau business developer pentru orasele Craiova, Timisoara, Constanta si Ramnicu-Valcea. Posturile presupun studii medii sau superioare, experienta in vanzari de minim un an si permis de conducere.

Printre competentele "soft" se cer abilitati de organizare si planificare, iar competentele "tehnice" cerute la angajare includ activarea magazinelor si managementul teritoriului si al rutei. Vezi joburile vacante pe site-ul companiei.

Firma care imbuteliaza Coca-Cola in Romania face recrutari si pentru posturile de Raw Material Planner si Sox Coordinator. Joburile solicita studii superioare (studii economice in cazul celui de-al doilea post), experienta de lucru (de 3-4 ani in cazul auditului) si un nivel avansat de limba engleza.

Programul de internship Management Trainee de la Coca-Cola Hellenic are deschise mai multe pozitii - in HR, Comercial, Productie, Marketing si Logistica. Candidatii eligibili sunt absolventii de facultate cu note de absolvire peste medie si cu activitati extra-curriculare. Vezi aici pozitiile vacante.

Compania PepsiCo are 15 locuri disponibile intr-un program de internship care se va desfasura din mai pana in septembrie. Stagiile de practica, pentru care data-limita de inscriere este 24 aprilie, pot duce la pastrarea in companie a tinerilor talentati.

Candidatul ideal trebuie sa fie student in anul al doilea sau al treilea, sa cunoasca foarte bine limba engleza, sa aiba atitudine de leadership, spirit inovator, sa fie orientat spre rezultate, cu abilitati analitice dezvoltate, flexibil si sa aiba abilitati de networking. Detalii aici.

Compania americana care imbuteliaza Pepsi si produce snacks-urile Star Food cauta in momentul de fata si un Chief Financial Officer, pozitie de nivel C, care sa gestioneze agenda financiara a grupului in mai multe tari din zona Balcanilor. Pozitia solicita o larga experienta in domeniul FMCG si eventual absolvirea unui MBA (detalii aici).

PepsiCo mai are vacante si cateva posturi sezoniere in Constanta - de soferi echipamente marketing si helperi echipamente marketing.

Auchan Romania
Actualizat la: 23.03.2017
Mellon Romania
Actualizat la: 13.03.2017
InCrys Computers
Actualizat la: 14.03.2017
Grup Renault Romania
Actualizat la: 26.02.2017
Easy Asset Management IFN SA ...
BUCURESTI, Job national
part-time / 0 - 1 an experienta
Actualizat la: 16.03.2017

Preh Romania
  • Concediu de crestere a ...
SW Developer
Engineer
BRD - Groupe Societe Generale
Front Officer

Crissu

Buna ziua. Am fost la interviu si am fost acceptata. Am si eu o intrebare. Eu sunt studenta iar ...

Fortech SRL

CristinaCR

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio ...

Pgm04

Daca vreau sa beneficiez de programul prima chirie si am nevoie contract pe perioada nelimitata in ...

Pgm04

Zilele libere nationale se acorda?

AnaManole

Buna ziua, Cam in cate zile de la primul interviu se primeste un raspuns?Multumesc!

SW Developer
Preh Romania