Joburi pentru romani in Germania, pentru salarii de 2.000 euro

Marti, 24 Aprilie 2012 0 comentarii 593 vizualizari

Aprilie 2012

Angajatorii din Germania selecteaza 60 de romani pentru posturi sezoniere in domeniul hotelier-gastronomie. Salariile variaza intre 1.200 si 2.000 euro.

Sunt oferite un numar de 60 de posturi in meseriile: bucatar, camerista, ospatar, ajutor de bucatar si ajutor in gastronomia de sistem (Mc'Donalds, Burger King, KFC, Vapiano, Losteria), potrivit unui anunt de angajare postat de ANOFM.

Angajarea se face pentru perioada mai-noiembrie 2012. Timpul de lucru este de 40 de ore pe saptamana, cu posibilitatea de a efectua ore suplimentare. Salariul oferit este de 1.200-1.500 euro brut pe luna, pentru personalul auxiliar si 1.500-2.000 de euro brut pe luna, pentru personalul de specialitate.

Se cauta persoane care au calificare in meseriile mentionate sau experienta in domeniul gastronomic. Solicitantii trebuie sa detina cunostinte de limba germana de baza, pentru personalul auxiliar si cunostinte extinse, pentru personalul de specialitate. Experienta profesionala constituie un avantaj.

Selectia candidatilor se va face in zilele de 25 si 26 aprilie 2012, la Sibiu. Mai multe detalii pot fi gasite aici.

Doresti sa afli informatii despre procesul de angajare, despre atmosfera si mediul de lucru din firmele din Romania? Cauta aici firma de care esti interesat si vezi ce opinii au altii.

Cele mai comentate firme:

Analist
Network ...

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

rosu933

Am lucrat si eu cateva luni acolo. Pentru un job de call center, este chiar f ok. Ce nu mi-a placut ...

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]