Katrina Collier, Top 100 Cei mai influenți profesioniști în HR și Recrutare vine în România la Signal Connect

Marti, 22 Septembrie 2015 0 comentarii 743 vizualizari

Katrina Collier, Social Media Recruiter, Director&Founder la Winning Impression va fi speaker la conferința de HR Signal Connect ce va avea loc în 22-23 octombrie la City Business Center din Timișoara.

Cu o experiență de peste 9 ani în recrutare pe social media, Katrina Collier face parte din Top 100 Cei mai influenți profesioniști în HR și Recrutare pe Twitter.  Datorită vastei experiențe în HR, Katrina participă adesea la conferințe pentru a transmite cunoștințele dobândite participanților din lumea întreagă, iar opiniile sale cu privire la recrutare și resurse umane au fost citate adesea de presa internațională. Katrina Collier realizează și trainiguri pentru companii precum CIPD, instituția principală din Marea Britanie care își desfășoară activitatea în resurse umane.

Signal Connect, conferința dedicată exclusiv profesioniștilor în resurse umane va reuni peste 100 de directori și manageri HR din Transilvania care doresc să își îmbunătățească cunoștințele în domeniuAndreea Mihnea (HR Director Ernst&Young), Ioana Marcu (HR Director Orange), Monica Vijeu (Fondator TalentZone), Ioana Piper (HR Manager Supremia Grup), Sorin Faur (HR Coordinator pentru Europa de Est și Balcani BDO), Mirela Crețu (Kimball Electronics) și Alexandra Chivu (HR Director Elefant.ro) sunt printre primii speakeri care și-au confirmat prezența la eveniment și care vor transmite participanților experiențele profesiei. Evenimentul va fi moderat de Roxana Dobrescu, Senior HR Manager România&Moldova Avon.

Tema celei de-a IIIa ediții este Engaging Cultures și pune accent pe modul în care specialiștii în HR reușesc să clădească relații între multiplele personalități din cadrul companiilor. La eveniment vor participa peste 10 speakeri din țară și din străinătate care vor dezbate subiecte actuale, de interes, precum leadership, branding sau CSR.

Signal Connect este dedicat exclusiv profesioniștilor în domeniul de resurse umane care beneficiază de intrare gratuită la eveniment pe toată perioada acestuia. În 2014, conferința Signal Connect a reunit la Timișoara 120 de directori și manageri din domeniul resurselor umane, iar evenimentul este organizat de Libero Events în parteneriat cu Signal Iduna.

Libero Events este agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri: The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Architecture, Software Architecture Day, Digital Travel Forum, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi  târguri: Touristica.

Persoana de contact:

Actualizat la: 04.01.2017
Reveal Marketing Research
Strainatate
Actualizat la: 18.01.2017
Coca Cola HBC Romania - ...
Campulung Moldovenesc, Suceava, Vatra Dornei

Concord Service Center
  • Tichete cadou
Operator
HP Inc.
  • Munca de la distanta sau de ...
  • Asigurare de viata
Provident Financial Romania
Fraud manager

Concord Service Center

Andreea2017

Bună! Eu încă lucrez la aceasta firma și lucrurile sunt ok. Aici am învățat multe ...

Architected Business Solutions SRL

Rut

Post: IT Helpdesk Interviuri: doua Experienta cu aceasta companie a fost destul de neplacuta. ...

Pet Communications

MarianaL

Este o companie pe care am cunoscut-o cu ocazia studiilor si proiectelor necesare fermelor eoliene ...

Quantic Lab SRL

iriname

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Inginer proiectant
RUXPRO
IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania

Câte ore trebuie să muncim pe zi? „Serviciul trebuie privit doar din prisma productivităţii, nu a eroismului”.>>

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]