La ce ora sa trimiti un e-mail ca sa fie CITIT

Miercuri, 21 Noiembrie 2012 0 comentarii 800 vizualizari

21 noiembrie 2012

Daca trimiti e-mailuri unor persoane pe care nu le cunosti direct, sunt sanse foarte bune ca mesajele tale sa fie trecute cu vederea sau sa fie considerate spam-uri si sterse rapid.

O firma de marketing online, GetResponse, a analizat recent un numar de 21 de milioane de e-mailuri pentru a vedea care sunt mesajele cu cea mai mare rata de succes.

Una dintre concluziile studiului a fost urmatoarea: e-mailurile trimise intre orele 8 si 10 dimineata si intre orele 15 si 16 au cele mai multe sanse sa fie deschise si citite.

Un e-mail care nu este deschis in prima ora de cand a fost trimis are sanse din ce in ce mai mici sa fie citit ulterior, fiind pierdut intre multe alte mesaje si sters mai usor.

Expertii in comunicarea online mai spun ca un alt moment bun pentru a trimite un e-mail este duminica la ora 11 dimineata, o perioada cand destinatarul este relaxat si inboxul lui e liber.

Ca sa fie deschis, un e-mail trebuie sa tina cont si de alte elmente in afara de ora trimiterii: de subiect, de ritmul de lucru al destinatarului si de rutina celorlalti marketeri, potrivit Inc.com.

Electrolux Romania (AEG, ...
Strainatate
OTP Bank Romania
BUCURESTI, Job national
Actualizat la: 16.02.2017

TATA Technologies Romania
  • Abonament la sala de fitness ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist
Network ...
eMAG.ro - Dante International ...

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

rosu933

Am lucrat si eu cateva luni acolo. Pentru un job de call center, este chiar f ok. Ce nu mi-a placut ...

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania
Inginer proiectant
TATA Technologies Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]