Leadership și antreprenoriat la Conferința de Leadership Feminin The Woman: ”Business-ul clienților este cel mai important pentru ei, iar business-ul lor devine cel mai important pentru noi”

Vineri, 4 Martie 2016 0 comentarii 759 vizualizari

Conferința de Leadership Feminin The Woman reunește în 10 martie la Grand Hotel Italia din Cluj-Napoca peste 350 de participante care vor lua parte la dezbateri din domeniul antreprenoriatului, leadershipului și mediului de afaceri, oferite de femei lider.

”Femeia lider ești tu!” reprezintă tema principală a celei de-a cincea ediții a evenimentului surprinsă prin workshop-uri, prezentări și paneluri de debate. Agenda evenimentului cuprinde o dimineață dedicată workshop-urilor, urmată de sesiuni de dezbateri care se vor axa pe viața unui lider, pașii spre succesul în business, importanța brandingului personal și sursele de finanțare a businessului.

Punctul culminant se regăsește în Gala Premiilor, unde 10 femei vor fi premiate pentru activitatea întreprinsă în cadrul comunității, imaginea construită de-a lungul timpului, dedicarea față de domeniul de activitate, promovarea brandului personal sau rezultatele financiare obținute.

Femeia lider a mediului de afaceri

Cu o experiență de peste 14 ani în domeniul bancar, Oana Delia Radu este Director Grup Retail Cluj la Raiffeisen Bank  și are în subordine 16 agenții pe care le coordonează. Din 2011 de când ocupă această funcție, Oana privește clientul ca o sursă de inspirație, încearcă să îl cunoască și să îl ajute în găsirea ofertei bancare potrivite. „Business-ul clienților este cel mai important pentru ei,  iar business-ul lor devine cel mai important pentru noi”, afirmă Oana.

Drumul managementului se clădește având la bază pasiunea. Oana Delia Radu a absolvit Facultatea de Științe Economice din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, dar fiind o fire ambițioasă, s-a angajat în anii studenției la Radio Contact unde a activat ca reporter și redactor 4 ani.  Timp de 10 ani, Oana Delia Radu a ocupat funcții precum Consilier Clienți, Director Agenție, Director Zonal, iar astăzi, aceasta ocupă funcția de Director Grup Retail Cluj la Raiffeisen Bank. Aceasta se implică în acțiuni de voluntariat pentru a ajuta comunitatea, vorbește limbile engleză și franceză și vede lumea din jurul său într-o manieră optimistă.

Un alt exemplu de femeie manager de succes este Daniela Budurea, numită în funcția de Country Director Western Union pentru România şi Bulgaria în iunie 2014. Ea revine ca lider al operațiunilor de business Western Union pe piețele din România şi Bulgaria după o perioadă de doi ani în care a coordonat segmentul rețelelor de agenți poștali pe zona Europei Centrale şi de Est şi a Europei de Sud. Daniela Budurea are ca principală responsabilitate continuarea extinderii rețelei de locații ale Agenților din regiune, precum şi diversificarea pe mai departe a mixului de canale prin care consumatorii au acces la serviciile Western Union, cu accent pe canalele electronice.

Cunoscută pentru pasiunea sa pentru antreprenoriat, Oana Țoiu a fondat Social Innovation Solutions, un butiq românesc de facilitare și consultanță în inovaţie și antreprenoriat social. A livrat programe de training în România, Austria, Slovacia, Republica Cehă, Rusia şi Ungaria, iar   conceptul Mesteshukar ButiQ, la care a adus un real aport, a fost desemnat unul dintre cele mai bune 10 idei de inovație socială din Uniunea Europeană în 2012.

Femeile de succes se întâlnesc la Cluj-Napoca

15 speakeri precum Monica Bîrlădeanu (actriță și antreprenoare), Maia Morgenstern (Director Teatrul Evreiesc de Stat), Ingrid Vlasov (designer vestimentar), Maria Metz (Senior Vice President EBS România), Ștefana Cazan (Sales&Marketing Manager România Maxx Royal), Oana Marinescu (Fondatoare&Managing Director OMA Vision) Raluca Michailov (Director General BP Publishing Media), Paula Herlo (Senior corespondent și Producător „România te iubesc!”), Loana Comșa (consilier psihologic&coach), Stela Toderașcu (Commercial Marketing Director AVON România&Moldova), Cristina Săvuică (Country Manager Lugera), Larisa Petrini (Health Coach) vor lua cuvântul la eveniment.

Conferința de Leadership Feminin The Woman va fi moderată de către Roxana Dobrescu (Senior HR Manager AVON România&Moldova), iar Gala Premiilor va fi prezentată de Constantin Trofin (Realizator TV) și Nina Moldovan (CEO Liberty Technology Park).

Evenimentul este organizat de Libero Events, iar înscrierile au loc pe site-ul www.thewoman.ro, termenul limită fiind 8 martie 2016.

Companiile care au înțeles aportul pe care femeile de afaceri îl au în dezvoltarea societății și a mediului de afaceri și care susțin acest eveniment sunt:

Partener principal: Raiffeisen Bank

Sponsor: AVON, Bijuteria Teilor

Powered by: Maxx Royal

Recommended Travel Partner: Paravion

Official Car: RMB, Mercedez-Benz

Official Coffee: Meron

Premium Media Partner: Forbes

Parteneri: Impress, Mediatic, Ciao Bella, Sabion, Magic FM, Vavian Pharma, MAC, Cosmetic Plant, Canar, Liberty Technology Park, Centrul Ortodontic Cluj, Vania Szasz, Centrul Medical Sanconfind, Chic Ville, EuroGSM, Paper Concept, United Business Center, Sublime, Angela Ciobanu, Marty Restaurants, Tokyo Japanese Restaurant, Zelist Monitor, Duchess, VenArt, Triodeluxe, Active Beauty, Salad Box, Produs de Cluj, Mesteshugar Boutique, Jai Dam, Noah, Agentia TAS, Chic Bijoux.

Sursa: The Woman

Actualizat la: 12.01.2017
Actualizat la: 03.01.2017
Ensight Management Consulting
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 13.01.2017
HR Gold
Actualizat la: 18.01.2017
Continental Automotive Group ...
Actualizat la: 10.01.2017

Senior Analyst
Hydro Environment Consulting
Inginer ...
Evalueserve SRL
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Business ...
Tezaur Investment Group
  • Concediu de crestere a ...
  • Concediu de maternitate & ...
Ofiter amanet

Centrul Medical Romar

Anonim6

Nu plătesc salariile !!!! Pur și simplu uita ziua când trebuie sa îți dea banii ...

Depot 96

Deea_1

Bună ziua, am fost chemata la interviu pe postul de operator magazin Online și ce credeți ca mă ...

Mindit Consulting

Cetateanul

Despre ce post era vorba ?

Metrorex SA

nelutu

@bostanLa Metrorex, zis si Pilerex se angajeaza doar pe pile sau spaga. Un fost coleg de liceu ...

Ipsos Research Romania

junior2970

Buna seara!Pentru un post de junior data analyst testul este in limba engleză?Seara frumoasa!

Systems Analyst
Yardi Systems

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

Esențial pe agenda HR-ului: 29-30 martie, HR Summit Cluj-Napoca>>

Expații care muncesc în Elveția sunt cei mai bine plătiți din lume, câștigând în medie 188.275 de dolari pe an[...]