Lidl a angajat 1.300 de oameni de la inceputul lui 2011. Care sunt salariile noilor angajati?

Miercuri, 9 Mai 2012 0 comentarii 616 vizualizari

Mai 2012

Compania germana Lidl, intrata pe piata locala prin preluarea magazinelor Plus Discount, are in prezent peste 3.300 de angajati la nivel local, cu circa 1.300 mai multi decat la inceputul anului 2011, potrivit datelor anuntate de companiei pe site-ul Ministerului de Finante. La inceputul lui 2011 Lidl nu preluase inca oficial magazinele Plus, germanii punandu-si logo-ul pe unitatI abia in vara lui 2011.

Germanii au ajuns astfel la 3.300 de angajati in reteaua de magazine, centrele regionale de distributie si in sediul central.

Lidl are insa in prezent (cu magazinul ce se va deschide maine la Oradea) cu 30 de magazine mai mult decat la inceputul lui 2011, ajungand la 137 de unitati.

Doar in acest an germanii au deschis sapte unitati si vor deschide maine la Oradea magazinul numarul opt.

Pana la finele anului sunt planificate alte 63 de inaugurari, reteaua urmand a ajunge la 200 de magazine.

Un magazin al retailerului german are intre 20 si 50 de angajati, in functie de marimea magazinului si de oras, potrivit ultimelor informatii detinute de ZF.

De asemenea, potrivit informatiilor detinute de ZF in vara lui 2011 salariile angajatilor Lidl pot ajunge, potrivit informatiilor furnizate de companie, la 2.450 de lei pentru un vanzator, 3.700 de lei pentru un sef adjunct de magazin si 6.000 de lei pentru un sef de magazin. Salariile mentionate sunt sume brute si reprezinta salariile de baza, pe langa acestea fiind prevazute sporuri de noapte, sporuri de zi nelucratoare s.a.m.d, anuntau in august anul trecut oficialii Lidl.

Lidl nu a anuntat rezultatele pentru 2011, iar in anul anterior Plus Discount a avut pierderi de 247,7 mil. lei (58,9 mil. euro), de peste trei ori mai mari decat cele din 2009. Cifra de afaceri a companiei a crescut insa in 2010 comparativ cu 2009 de la 1,3 mld. lei (307 mil. euro) la 1,45 mld. lei (345 mil. euro).

VEZI CE SCRIU ANGAJATII SAU CEI CARE AU FOST LA INTERVIURI DESPRE LIDL ROMANIA. TOTUL DESPRE FIRME PE UNDELUCRAM.RO

Sursa: www.zf.ro

Ericsson Romania
Intern

Quantic Lab SRL

iriname

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Concord Service Center

onix

Salariul este similar cu cel oferit de alte firme. Pe langa salariu se ofera tichete de masa, ...

Tip Top Food Industry

chipicao

Sint niste neseriosi,eu am fost in timp de 2 ori la interviu la ei si m-au pus pe drumuri.Mi-au zis ...

Alfa Metal Machinery Group

JaneDoe

Am avut si eu prilejul sa particip la un interviu aici. Comentariile mele se vor referi strict la ...

IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania
Analist cumparari
ALTEN Romania

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]