Maia Morgenstern urcă pe scena The Woman, Conferința de Leadership Feminin din Cluj-Napoca

Marti, 15 Decembrie 2015 0 comentarii 1081 vizualizari

Maia Morgenstern, cunoscuta actriță la nivel național și internațional de teatru și film a confirmat prezența la cea de-a V-a ediție a Conferinței de Leadership Feminin The Woman ce va avea loc în 10 martie 2016 la Grand Hotel Italia din Cluj-Napoca.

Evenimentul va reuni peste 300 de femei din mediul de business românesc cu scopul de a  dezvolta comunitatea de femei de afaceri din România, dar și de a oferi cunoștințe legate de management, leadership, CSR sau lifestyle.

Conferința The Woman, ce stă sub semnătura agenției de evenimente Libero Events, revine în martie 2016 la Cluj-Napoca cu un număr mai mare de speakeri și noi subiecte de discuție pentru femeile dornice să se dezvolte atât profesional, cât și personal. Peste 10 speakeri vor împărtăși publicului din experiențele profesiei în cadrul prezentărilor, dezbaterilor și workshopurilor incluse în agenda evenimentului.

Alături de Maia Morgenstern, printre speakerii care au confirmat prezența la eveniment se află și Oana Marinescu (Fondator&Managing Director OMA Vision) și Mihaela Gînju (Partener &Director Executiv Erudio).

(Maia Morgenstern)

Maia Morgenstern ocupă din 2012 funcția de Director la Teatrul Evreiesc de Stat din București, iar de-a lungul carierei sale s-a remarcat prin talentul actoricesc premiat la nivel național și internațional. Unul dintre cele mai importante premii din cariera sa îl ocupă premiul obținut în 2004 la Festivalul Emma din Londra pentru Cea mai Bună Actriță din filmul „Patimile lui Hristos”, unde a interpretat rolul mamei lui Iisus.

,,Am tratat cu respect  fiecare proiect în care am fost invitată să particip, am considerat acest lucru ca pe un dar al destinului. Fiecare proiect a constituit pentru mine o întâlnire, un prilej de a-mi încerca forţele, de a-mi cunoaşte limitele, de a explora în sufletul meu, în experienţa mea, de a căuta printre amintirile mele şi ale celorlalţi ceea ce este reprezentativ, ceea ce e puternic, ceea ce e până la urmă general uman.”, a declaratMaia Morgenstern.

Talentul, pasiunea şi munca neîncetată  i-au fost răsplătite din primii ani ai carierei, printre cele mai importante distincţii se numără: Ordinul Artelor şi Literelor în grad de Cavaler (2012); Ordinul Regal Nihil Sine Deo; Ambasador pentru Alianţa Civilizaţiilor în România sau Premiul Felix (European Film Awards).

Maia Morgenstern a mai câștigat și Premiul UNITER pentru Cea mai Bună Actriţă pentru rolul Lola Blau în spectacolul Astă seară Lola Blau; Premiul UNITER pentru cel mai bun rol feminin, Medeea din Trilogia antică; Ursul de Argint la Festivalul Filmului de la Berlin, pentru rolul din filmul Balanţa; Premiul Les stars de demain din Geneva pentru cea mai bună actriţă şi Premiul Criticii pentru rolul din filmul Balanţa.

A colaborat cu personalităţi din lumea teatrului şi  filmului din ţară şi străinătate și o putem vedea în filme dând viaţă personajelor principale sau secundare ca Secretul lui Bachus, Balanţa, Cel mai iubit dintre pământeni, Orient Express, Le fin du silence, The Secret of Polichinelle, Domnişoara Christina.

(Oana Marinescu)

Oana Marinescu este expert în comunicare strategică și public affairs fiind cunoscută publicului larg prin funcția de Director de Comunicare al Festivalului și Concursului George Enescudin București, elaborând și implementând împreună cu echipa sa strategia de comunicare.Din 2010, și-a înființat compania de consultanță în comunicare, PR și public affairs OMA Vision unde ocupă funcția de Fondator&Manager. De-a lungul carierei sale, Oana Marinescu a ocupat și funcțiile de Director General pentru Diplomație Publică din cadrul Ministerului Afacerilor Externe(2008 - 2010), Secretar de Stat și Purtător de Cuvânt al Guvernului în perioada 2005-2007.

(Mihaela Gînju)

Mihaela Gînju are o activitate de peste 20 de ani în mediul de afaceri, iar de-a lungul activității sale profesionale a lucrat în companii precum Orange, GTS Telecom sau Arexim.  Din 2006, Mihaela este Partener şi Director Executiv al ERUDIO, o companie al căreiobiect de activitateestecreareaşiderularea de programeeducaţionale – la graniţadintreculturăşiafaceri – adresate top-managerilor din companiileromâneşti. CompaniaERUDIO a lansatprogramul “Erisma – Leadership creativ”, primul concept de acestfel din România,adresatunuinumăr de peste 400 top manageri.

Înscrierile pentru Conferința de Leadership Feminin The Woman au începutîn 15 decembrie pe site-ul evenimentului www.thewoman.ro. Aflată la a V-a ediție, The Woman a adus din 2013 înfiecare an pescena din Cluj-Napoca femeicunoscute din mediulromânescprecumAndreea Marin (președintePrețuieșteViața), AndreeaRaicu (CEO AR Network), AmaliaEnache (Prezentator, PRO TV), RalucaKișescu (Commercial Marketing Manager Romania&Moldova, AVON), AmaliaSterescu (Personal Branding Advisor), Maria Grapini (MembruînParlamentul European), RucsandraHurezeanu (Founder & General Manager Ivatherm), Cornelia Nicolae (Country Manager Stefanel Romania) sauDoinaCostache (Partner Manager for Global Advertisers and Agencies Google).

Conferința este organizată de Libero Events, agenţia de evenimente şi PR, B2B şi B2C, sub semnătura căreia au loc conferinţe şi workshop-uri:The Woman, HR Summit, TeCOMM, MarkDay, Digital Travel Forum, Architecture Conference & Expo, Software Architecture Day, Java Day, Agile Day, Cluj Sales Conference, Signal Connect, dar şi târguri: Touristica.

Persoană de contact:

DocProcess SRL
full-time / > 5 ani experienta
Actualizat la: 15.03.2017

• Telefon de serviciu
  • Munca de la distanta sau de ...
Business ...
RCS&RDS
  • Masina de serviciu
Tehnician ...
Microsoft Romania
  • Telefon de serviciu
  • Munca de la distanta sau de ...
Engineer
BRD - Groupe Societe Generale
Front Officer
H&M Romania
  • Concediu de crestere a ...
Visual ...

Tezaur Investment Group

AnaManole

Buna ziua, Cam in cate zile de la primul interviu se primeste un raspuns?Multumesc!

Enea Services Romania

andreea0819

Nu zice nimeni nimic despre proiectul cu Vodafone? Unde oamenii ponteaza pe 1 proiect si de fapt ...

Mandarine International

Anderson

Lucrez in Mandarine de peste jumate de an. Salariile chiar sunt mari si captivante de asta am venit ...

RCS&RDS

divu

Urat tare pe departamentul instalari, nu recomand. Mult stres psihic si fizic... program de la ...

Farmavet

CrissCristi

Salutare, Am fost la un interviu la aceasta firma pentru pozitia de agent vanzari Bucuresti. Ai ...

Electronic Arts Romania
Casier si lucrator comercial