Cunoscuta actriță Monica Bîrlădeanu va sărbători ziua femeii la The Woman în Cluj-Napoca

Miercuri, 17 Februarie 2016 0 comentarii 584 vizualizari

Actrița și antreprenoarea Monica Bîrlădeanu va sărbători ziua femeii în Cluj-Napoca prin participarea ca speaker în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman.

Monica Bîrlădeanu va vorbi femeilor lider pe 10 martie despre importanța pasiunii în tot ceea ce construim, întocmai cum ea a reușit să creeze Mooncast în propriul garaj unde a învățat să sculpteze în ceară și argint. Linia de bijuterii Mooncast a gândit-o și construit-o singurăde la piesele în sine, până la identitate și distribuție.

Monica locuiește în prezent în Los Angeles unde în urmă cu patru ani și-a lansat propria casă de producție cu 23 de proiecte la activ. Monica a absolvit Facultatea de Drept din Iași, iar în 2002 și-a îndeplinit visul de a lucra în televiziune, moderând emisiunea „La Strada” pe B1TV. Din 2004, actrița a început să joace în filme dintre care amintim:  Despre Oameni și Melci (2012), The Death of Mr. Lazărescu (2005) și Francesca (2009).

Pasiunea profesională – element definitoriu al femeii lider

La baza succesului se află pasiunea și pentru Loana Comșa, consilier psihologic și coach care după 25 de ani de activitate în sectorul business a ales să fie mai aproape de oameni și de trăirile lor. În cadrul The Woman, Loana va prezenta celor peste 300 de femei pasionate de antreprenoriat și leadership cum să managerieze stresul.

Încurajarea femeii în a ocupa poziții de conducere va fi accentuată și prin prezentarea Stelei Toderașcu care ocupă funcția de Commercial Marketing Manager AVON România&Moldova. Stela va aborda zona de women empowerment care a fost promovată intens încă de la finalul anului trecut prin campania Schimbă Lumea (derulată de către AVON). Această campanie a pornit de la un studiu derulat de către AVON și care a surprins aspecte legate de preocuparile romancelor cu privire la familie, antreprenoriat, feminitate etc.

Stela Toderașcu are o experiență de 11 ani în companie și coordonează activitatea celor 3 arii ale departamentului de marketing din România și Moldova: Marketing Planning, PR și Digital.

Gala de Premii The Woman

Tematica principală a celei de-a V-a ediții The Woman este „Femeia lider ești tu!”  centrată prin Gala de Premii The Woman, panel-urile de discuție și prezentările care vor avea loc în 10 martie la Grand Hotel Italia din Cluj-Napoca.

The Woman este mai mult decât un eveniment, este o tradiție a recunoașterii femeii lider. Dorim ca prin acest eveniment să încurajăm femeile în a se dezvolta continuu din punct de vedere profesional în business-urile pe care le reprezintă sau le conduc”, afirmă Teodora Ola, PR Libero Events.

Gala de Premii The Woman are ca scop recunoașterea și promovarea femeilor implicate în acțiuni care ajută comunitatea și care au reușit să inspire și să își atingă obiectivele profesionale. 10 femei lider vor fi premiate în cadrul Conferinței de Leadership Feminin The Woman din zonele de interes precum: educație, carieră, branding personal, jurnalism sau CSR.

Premiile The Woman sunt acordate în baza cercetărilor realizate, iar printre criteriile de selecție enumerăm activitatea întreprinsă în cadrul comunității, imaginea construită de-a lungul timpului, dedicarea față de domeniul de activitate, promovarea brandului personal sau rezultate financiare obținute.”, a declarat Teodora Ola.

12 femei lider din România vor participa la cea mai importantă conferință de leadership feminin din Cluj-Napoca și vor inspira prin exemplul personal, experiențele profesionale și personale comunitatea femeilor de afaceri. Acestea sunt: Maia Morgenstern (Director Teatrul Evreiesc de Stat), Ingrid Vlasov (designer vestimentar), Daniela Budurea (Country Director Western Union Romania și Bulgaria), Cristina Săvuică (Country Manager Lugera), Raluca Michailov (Director General BP Publishing Media), Maria Metz (Senior Vice President EBS România), Oana Marinescu (Fondatoare&Managing Director OMA Vision) și Roxana Dobrescu (Senior HR Manager AVON România&Moldova) care va modera evenimentul. Înscrierile la conferință continuă pe site-ul www.thewoman.ro.

Mulțumim partenerilor care s-au implicat în organizarea și susținearea acestui eveniment:

Powered by: Maxx Royal

Sponsor: AVON, Bijuteria Teilor

Recommended Travel Partner: Paravion

Official Car: RMB, Mercedez-Benz

Official Coffee: Meron

Premium Media Partner: Forbes

Parteneri: Mediatic, Sabion, Liberty Technology Park, Centrul Ortodontic Cluj, Vania Szasz, Centrul Medical Sanconfind, Chic Ville, EuroGSM, Canar, MAC, Paper Concept, UBC, Sublime, Angela Ciobanu, Evrika, Ciao Bella, Marty Restaurants, Impress, Tokyo Japanese Restaurant.

Persoană de contact:

Pitesti
Actualizat la: 12.12.2016
Ziarul Bursa
Actualizat la: 24.02.2017
Easy Asset Management IFN SA ...
Galati

Endava
Software ...

Salonpro SRL

vanzari

Am vazut ca au post liber economist, eram tentat sa aplic dar citind despre aceasta firma m-am ...

Gurucad SRL

popescua

Nu sunt TRANSPARENTI. Te cheama la interviu si te pun sa semnezi documente de ...

Autonet Import SRL

CrissCristi

Salutare,Am fost la interviu pentru postul de reprezentant vanzari piese camioane Bucuresti. ...

Lemet SRL

AlicePopesci

Buna seara! Stie cineva ceva despre ce inseamna a fi sef se magazin? Ce atributii, ...

Vodafone Romania

Chiula

Bună tuturor! Cine poate să-mi zică care este salariul pentru un PMO? Și cum decurge interviu? ...

Junior Project Manager
Nielsen Romania
Agent Servicii Clienti
Webhelp Romania
Analist servicii clienti
Allianz Worldwide Partners
Project manager
Accenture Romania

Reprezentații Rolls Royce, Riot Games și Hogan Assessments pentru prima dată în România>>

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Femei de top din domenii precum antreprenoriat, jurnalism, arhitectură, sport, cercetare sau economie, atât din țară cât și din străinătate, au confirmat prezența la cel mai important eveniment de leadership feminin din estul Europei: Conferința de Leadership Feminin The Woman[...]
Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]