Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine. Companiile au peste 200 joburi vacante

Vineri, 8 Martie 2013 7 comentarii 794 vizualizari

8 martie 2013

Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine la targul de joburi Foreign Language Career Fair, targ vitual de locuri de munca organizat pe site-ul de cariera hipo.ro. Companiile ofera peste 200 de joburi.

Oracle, Dell, Genpact, Bosch, HP sau Schneider sunt doar cateva dintre companiile care cauta personal in cadrul targului.

Targul de joburi se desfasoara in perioada 7 februarie - 10 martie 2013. Lista completa a angajatorilor si mai multe detalii aici.

Locurile de munca sunt disponibile in Bucuresti, Timssoara, Iasi, Brasov, Bacau si Abrud, iar cele mai reprezentate domenii sunt Customer support/Client service, IT, Contabil-financiar.

Comentarii
dana Duminica, 10 Martie 2013
deci eu m-am pierdut pe siteul celor de la hipo.ro. nu inteleg, unde se desfasoare acest targ de joburi? cv-ul trebuie sa il inscriu online? e un targ doar pt vorbitori de limbi straine?
hop si eu Luni, 11 Martie 2013
Dana , nu mai aplica nicaieri , daca te-ai pierdut pe un site atat de simplu n-are rost sa mai cauti !!!!!!!!!.... era greu sa dai un click pe tab-ul companii participante si apoi sa vezi ce job-uri are fiecare companie , GREU FRATE !
me too Luni, 11 Martie 2013
asa, decii asta e un targ de joporu online? deci mai multi bani dat la hipo pt nimic. bravo, inteligent faceti bani pe noi sau cum?
me too Luni, 11 Martie 2013
* joburi, spell tampit.
unu Joi, 14 Martie 2013
- Salut, daca stii germana sau engleza, la nivel mediu, este bine sa iei in consideratie urmatoarele:

1. Poti gasi un loc de munca in Germania prin ANOFM (Agentia Nationala pentru Ocuparea fortei de Munca), salariul brut este in jur de 1500 Euro, netto cam 900, in majoritatea cazurilor angajatorul asigura cazarea.
- din impozitul oprit de statul german ai asigurata o pensie mai mult decat decenta, de aceea ganditi-va bine: cati bani castigi net in RO si cat castigi in DE, de asemenea ganditi-va la fondul de pensie, nimeni nu intinereste ...
- Plus ca vei invata limba DE la perfectie, plus ca poti face o facultate acolo, plus ca daca esti istet poti face fel de fel de businessuri cu produse second hand aduse in RO, etc., ma rog, fiecare face ce poate

- Poti gasi un loc de munca in Marea Britanie, Irlanda, salariile sunt foarte bune, singurele probleme ar fi pretul alimentelor si comisionul platit firmei de intermediere, dar tot merita: salariu mult mai mare decat in RO, un fond de pensionare gras, invatarea la perfectie a limbii EN, etc.

- and ... yeah ... ah ... don't forget ... din 2014 putem lucra oriunde in Europa, nu va mai chinuiti aici pe 1500 Ron.
- o zi buna tuturor.
gossiper Vineri, 15 Martie 2013
Pe mine sincer Germania nu ma prea tenteza. Am trait vreo 4 ani si jumatate acolo, vorbesc Germana, dar am lucrat mai mereu in Olanda. In Germania si-au batut joc de mine literalmente, ziceau ca nu vorbesc Germana destul de bine! Pt. Olanda n-a fost nevoie sa invat Olandeza. In 2 saptamani am fost angajata de o banca...Vroiau doar Franceza - nivel limba materna, Engleza curent si Italiana curent....Mi-au facut teste de limba, in special vorbit si spelling, ca facultate de limbi straine am.
Singurul lucru pozitiv acolo este sistemul lor de invatamant!

Deutsch ist schwer wenn war nicht wie Mutter Sprache gelernt, aber nicht unmoeglich zu lernen! Glueck auf!
gossiper Vineri, 15 Martie 2013

• Tichete cadou
Inginer ...

Alumatic

dencuandrei

Nu recomand, am fost la interviu pentru reprezentant vanzari unde imi spune ca nu mai este de ...

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Au început înscrierile la ediția cu numărul 20 a celui mai mare târg internațional de universități din Sud-Estul Europei>>

Fiecare specialist în resurse umane se bucură atunci când a reuşit să-l selecteze pe cel mai bun candidat într-un post. Un moment mai puţin plăcut este acela în care un angajat alege să demisioneze[...]
Ana-Maria Brânză, Camelia Șucu sau Gabriela Szabó sunt printre speakerii naționali și internaționali care vor participa între 14-15 martie la cea mai importantă Conferință de Leadership Feminin din România, The Woman ce va reuni la Cluj-Napoca peste 500 femei lider[...]