Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine. Companiile au peste 200 joburi vacante

Vineri, 8 Martie 2013 7 comentarii 814 vizualizari

8 martie 2013

Multinationalele cauta vorbitori de limbi straine la targul de joburi Foreign Language Career Fair, targ vitual de locuri de munca organizat pe site-ul de cariera hipo.ro. Companiile ofera peste 200 de joburi.

Oracle, Dell, Genpact, Bosch, HP sau Schneider sunt doar cateva dintre companiile care cauta personal in cadrul targului.

Targul de joburi se desfasoara in perioada 7 februarie - 10 martie 2013. Lista completa a angajatorilor si mai multe detalii aici.

Locurile de munca sunt disponibile in Bucuresti, Timssoara, Iasi, Brasov, Bacau si Abrud, iar cele mai reprezentate domenii sunt Customer support/Client service, IT, Contabil-financiar.

Comentarii
dana Duminica, 10 Martie 2013
deci eu m-am pierdut pe siteul celor de la hipo.ro. nu inteleg, unde se desfasoare acest targ de joburi? cv-ul trebuie sa il inscriu online? e un targ doar pt vorbitori de limbi straine?
hop si eu Luni, 11 Martie 2013
Dana , nu mai aplica nicaieri , daca te-ai pierdut pe un site atat de simplu n-are rost sa mai cauti !!!!!!!!!.... era greu sa dai un click pe tab-ul companii participante si apoi sa vezi ce job-uri are fiecare companie , GREU FRATE !
me too Luni, 11 Martie 2013
asa, decii asta e un targ de joporu online? deci mai multi bani dat la hipo pt nimic. bravo, inteligent faceti bani pe noi sau cum?
me too Luni, 11 Martie 2013
* joburi, spell tampit.
unu Joi, 14 Martie 2013
- Salut, daca stii germana sau engleza, la nivel mediu, este bine sa iei in consideratie urmatoarele:

1. Poti gasi un loc de munca in Germania prin ANOFM (Agentia Nationala pentru Ocuparea fortei de Munca), salariul brut este in jur de 1500 Euro, netto cam 900, in majoritatea cazurilor angajatorul asigura cazarea.
- din impozitul oprit de statul german ai asigurata o pensie mai mult decat decenta, de aceea ganditi-va bine: cati bani castigi net in RO si cat castigi in DE, de asemenea ganditi-va la fondul de pensie, nimeni nu intinereste ...
- Plus ca vei invata limba DE la perfectie, plus ca poti face o facultate acolo, plus ca daca esti istet poti face fel de fel de businessuri cu produse second hand aduse in RO, etc., ma rog, fiecare face ce poate

- Poti gasi un loc de munca in Marea Britanie, Irlanda, salariile sunt foarte bune, singurele probleme ar fi pretul alimentelor si comisionul platit firmei de intermediere, dar tot merita: salariu mult mai mare decat in RO, un fond de pensionare gras, invatarea la perfectie a limbii EN, etc.

- and ... yeah ... ah ... don't forget ... din 2014 putem lucra oriunde in Europa, nu va mai chinuiti aici pe 1500 Ron.
- o zi buna tuturor.
gossiper Vineri, 15 Martie 2013
Pe mine sincer Germania nu ma prea tenteza. Am trait vreo 4 ani si jumatate acolo, vorbesc Germana, dar am lucrat mai mereu in Olanda. In Germania si-au batut joc de mine literalmente, ziceau ca nu vorbesc Germana destul de bine! Pt. Olanda n-a fost nevoie sa invat Olandeza. In 2 saptamani am fost angajata de o banca...Vroiau doar Franceza - nivel limba materna, Engleza curent si Italiana curent....Mi-au facut teste de limba, in special vorbit si spelling, ca facultate de limbi straine am.
Singurul lucru pozitiv acolo este sistemul lor de invatamant!

Deutsch ist schwer wenn war nicht wie Mutter Sprache gelernt, aber nicht unmoeglich zu lernen! Glueck auf!
gossiper Vineri, 15 Martie 2013

BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara
practice / Student/Absolvent
Actualizat la: 29.03.2017

CustomSoft
  • Cafea sau sucuri oferite ...
Senior Software ...
Teleperformance Romania
Customer Care ...
Preh Romania
  • Prima de vacanta
  • Concediu de crestere a ...
SW Developer
  • Tichete cadou
Business ...
RCS&RDS
Tehnician ...

Ixia Romania

eusitu

Am fost la interviu la ei pt Web Developer. Erau 2 juniori care habar nu aveau cu ce sa mananca ...

Raiffeisen Bank

CosmiChi

Poate cineva sa imi spuna in mare despre ce este vorba in postul de "Consultant Bancar" ...

Competence Call Center - CCC

CrissCristi

Salutare,Eu am avut o experienta negativa cu CCC. Am fost la zeci de interviuri dar asa ceva nu mi ...

Top Line Europa

maria20

Am gasit intamplator acest forum si as vrea sa precizez cateva aspecte ; situatia din firma este ...

Graitec Romania

Vasile5

Am vazut un anunt pe internet-Operator Introducere Date (Data Entry Operator).Care este salariul ...

Customer Support Analyst
TELUS International Europe
Senior Software Developer
CustomSoft
Agent Servicii Clienti
TELUS International Europe

Oportunități de carieră în Vânzări. Coca-Cola HBC România, JTI România, L’Oréal România și Unilever au planuri de recrutare>>

Peste 10 000 de vizitatori și 400 de specialiști HR la Angajatori de TOP București. Urmează ediția Virtuală>>

Clujul devine pentru două zile HUB-ul HR-ilor din Transilvania>>

Vineri și sâmbătă, la Sala Palatului, are loc Angajatori de TOP București, cel mai mare eveniment de carieră din România. Târgul de joburi reunește în cadrul ediției din această primăvară 100 de companii, iar printre angajatori va fi prezent și Serviciul Român de Informații (SRI)[...]
Când discutăm despre Captain America, Iron Man, Thor, Wonder Woman sau Jedi vorbim despre super puteri şi, mai mult decât atât, despre mindset. Prin abilităţile lor supra omeneşti şi imparţialitatea acţiunilor aceştia restabilesc echilibrul şi siguranţa societăţii[...]