Multinationalele fac angajari masive. Lista firmelor care cauta personal

Vineri, 5 Octombrie 2012 0 comentarii 695 vizualizari

5 octombrie 2012

Un numar de 13 companii multinationale au, in acest moment, cel putin 10 posturi disponibile, potrivit reprezentantilor site-ului de recrutare Myjob.

Cele mai multe posturi vacante (81) sunt oferite CallPoint New Europe. Compania face angajari in Bucuresti si Craiova in call center, resurse umane, serviciu clienti, IT software si hardware.

Mega Image deschide un nou magazin si are 62 de posturi disponibile in vanzari, resurse umane, call-center, software, achizitii, juridic, constructii, comert si altele.

La Genpact ofera 48 de posturi. Domeniile in care se cauta personal sunt finante, contabilitate, software, vanzari, serviciu clienti, marketing si call center, in mai multe orase din tara.

UPC are 42 de posturi vacante, in domenii precum vanzari, telecomunicatii, marketing, inginerie, IT si altele, in mai multe orase din tara. Se cauta atat specialisti, cat si personal entry level.

Computer Generated Solutions (CGS) scoate pe piata 40 de posturi. CGS angajeaza in vanzari, serviciu clienti, telecomunicatii si customer care in Brasov si Capitala.

28 de posturi sunt disponibile la Auchan. Hipermarketul angajeaza in comert, contabilitate, vanzari, finante, paza in mai multe localitati din tara precum Bucuresti, Constanta, Cluj-Napoca, Timisoara si Brasov.

Ubisoft are 27 de posturi in software, managment, publicitate/PR, finante, marketing, contabilitate si vanzari. Angajarile se fac pentru Bucuresti.

Cosmote are 15 posturi in care angajeaza. Compania cauta personal in vanzari, telecomunicatii, resurse umane, secretariat, software, IT&C.

Alte multinationale care fac cel putin 10 angajari acum: Continental Automotive Systems (22 posturi in Sibiu), Endava (13 posturi), 1&1 Internet Development (13 posturi in Bucuresti), Romtelecom (12 posturi), Domo (10 posturi).

APT Resources and Services SRL

Software ...
Vodafone Romania
Engineer
TATA Technologies Romania
  • Concediu de maternitate & ...
Inginer ...
Ipsos Research Romania
Analist
Analist

AMOMA

Florinescu

Endava

Miqtza

Hello,In Ploiesti nu exista sediu Endava, doar in Pitesti.

AMOMA

PinkFoxy

Express People

asss

sal care ar mai fiii si alte probleme

Tezaur Investment Group

AnnA91

Buna, daca se va lucra in ture salariul va scădea?

Manager de echipa
Easy Asset Management IFN ...
Agent vanzari
Aplast
Agent vanzari B2B
GLS General Logistics ...
Customer Support Agent
Teleperformance Romania

Ana-Maria Brânză, campioana care a îngenuncheat China și SUA, vine la The Woman>>

Valorile cele mai mari ale câştigului salarial mediu nominal net s-au înregistrat în fabricarea produselor de cocserie şi a produselor obţinute din prelucrarea ţiţeiului (6120 lei), iar cele mai mici în hoteluri şi restaurante (1332 lei)[...]
Cautarea unui job in 2017 inseamna mai mult decat realizarea CV-ului si aplicarea la pozitiile care te atrag. Companiile vor candidati competitivi, care cunosc piata fortei de munca si sunt pregatiti pentru procesul de recrutare[...]