NOI orase unde H&M face angajari. VEZI CERINTE la angajare

Joi, 21 Iunie 2012 0 comentarii 753 vizualizari

21 iunie 2012

Retailerul suedez H&M se extinde in noi orase si este in faza de alcatuire a echipei de manageri de magazin si sefi de departament.

H&M face angajari in cel putin trei orase in care nu are magazin in momentul de fata, in Sibiu, Ploiesti si Targu-Mures, potrivit anunturilor publicate pe site-urile de joburi. Compania are posturi vacante si in Bucuresti si Arad.

In primele 10 zile de la publicarea joburilor, peste 2.500 de romani si-au depus candidatura pe eJobs.ro pentru posturile de Store Manager, Department Manager, Visual Merchandiser si Cash Office Responsible.

Vezi mai jos care sunt cerintele la angajare pentru fiecare post in parte, iar aici gasesti anuntul de recrutare.

Retailerul suedez are sase magazine in Bucuresti si cate unul in Brasov, Cluj, Timisoara, Oradea, Constanta, Arad, Craiova, Iasi si Suceava. H&M a deschis cel de-al 15-lea magazin din Romania in luna iunie, in centrul comercial Iulius Mall din Suceava.

Candidatura pentru pozitia de Store Manager

• Minim 2-3 ani de experienta in gestionarea unui magazin de retail intr-o pozitie similara sau conducerea unui grup mare de oameni (in jur de 30) in domeniul serviciu clienti.
 • Interesat de moda.
 • Prezinta constant abilitatea de fi condus de vanzari si orientat spre rezultate prin luarea de masuri, legand toate deciziile de rezultatele magazinului.
 • Abilitatea de a planifica si atinge obiectivele pe termen scurt si lung
 • Abilitatea de a lua initiativa si de a-si asuma responsabilitatea pentru propriile actiuni.
 • Abilitati organizationale si analitice.
 • Abilitatea de a rezolva mai multe sarcini intr-un mediu cu ritm rapid si sa prioritizeze eficient.
 • Creativ si open-minded
 • Abilitatea de a instrui si de a aplica metoda portivita pentru dezvoltarea fiecarei persoane.
 • Abilitatea de a motiva oamenii.
 • Disponibilitate mare, incluzand serile si weekendul.
 • Buna cunoastere a limbii engleze vorbite.

Candidatura pentru postul de Department Manager

• Minim 2-3 ani de experienta in retail management sau in conducerea unui grup de aproximativ 10 persoane in domeniul serviciu clienti.
 • Interesat de moda,
 • Abilitati exceptionale in domeniul serviciu clienti si relatii interpersonale.
 • Aptitudini organizatorice si analitice dovedite.
 • Experienta in instruirea personalului.
 • Abilitatea de a lua initiativa si de a lucra dupa instructiunile proprii.
 • Abilitatea de a planifica si atinge obiectivele pe termen lung si scurt.
 • Abilitatea de a rezolva mai multe sarcini intr-un mediu rapid.
 • Abilitatea de a stabili rutine eficiente pentru comunicarea excelenta cu toti membrii echipei pentru a maximiza productivitatea.
 • Disponibilitate mare, incluzand serile si weekendul.
 • Buna cunoastere a limbii engleze vorbite.

Restul posturilor pot fi vazute aici.

Eltrex SRL

WNS Global Services
Customer Care ...

Architected Business Solutions SRL

Rut

Post: IT HelpdeskInterviuri: doua Experienta cu aceasta companie a fost destul de neplacuta. ...

Pet Communications

MarianaL

Este o companie pe care am cunoscut-o cu ocazia studiilor si proiectelor necesare fermelor eoliene ...

Quantic Lab SRL

iriname

Hei, voi merge la un test de engleza si franceza la Quantic Lab. Siti care este structura lor? Mersi

Alfa Metal Machinery Group

llu

Sustin tot ce a scris Jane Doe.Chiar daca nu am fost la interviu recent, pot vorbi din experienta ...

Concord Service Center

onix

Salariul este similar cu cel oferit de alte firme. Pe langa salariu se ofera tichete de masa, ...

Inginer proiectant
RUXPRO
IT Support Specialist
IBM Romania
Customer support
TELUS International Europe
Customer support
Playtika Romania

Ce obiceiuri au oamenii cu salarii mari. Legatura stransa intre ce faci zi de zi si remuneratia ta lunara.>>

Câştigul salarial mediu în luna noiembrie 2016>>

Ce așteptări au angajatorii de la candidați în 2017?>>

HR Summit Cluj-Napoca se află pe agenda specialiștilor de resurse umane din zona Transilvaniei, reunind directori și manageri de HR, consultanți, traineri, coaches, reprezentanți media și ai mediului universitar, specialiști în Dreptul Muncii precum și din sitemul bancar și al sănătății[...]