Nu si-au imaginat ca e posibil ASA CEVA la interviul pentru un job

Luni, 12 August 2013 6 comentarii 1414 vizualizari

12 AUGUST 2013

Peste 2.000 de manageri care fac recrutari in firmele americane au fost rugati sa povesteasca cea mai scandaloasa experienta pe care au avut-o cu un candidat venit sa se angajeze.

Situatia cea mai incredibila a fost aceea a unei persoane care a intrat in sala de interviu cu spatele, sarind peste cap ca o gimnasta la exercitiul pe barna (backflip) sau ca un fotbalist dupa ce a inscris un gol.

Recrutorii nu isi pot imagina ce a fost in capul omului, de ce a crezut ca va reusi sa obtina un post de birou demonstrandu-si calitatile de atlet.

Un alt candidat s-a prezentat in fata comisiei de recrutare imbracat intr-un costum de clovn. Altul a venit cu cartile de Tarot si le-a propus recrutorilor sa le ghiceasca viitorul.

Alte situatii traznite din sala de interviu:

- un candidat a venit cu un ceas de sah, l-a pus pe biroul recrutorului si i-a spus "Va demonstrez in 3 minute ca sunt omul perfect pentru acest job";

- un alt candidat le-a adus membrilor din comisia de interviu lozuri in plic si bilete la loterie;

- o candidata a venit cu cadouri pentru recrutori dupa ce a vazut pe Internet cam ce isi doreste fiecare;

- un candidat le-a trimis recrutorilor prin curier un pantof cu mesajul "Eu sunt Cenusareasa pentru firma voastra, angajati-ma".

Sursa: www.realitatea.net

Comentarii
Andrei Luni, 12 August 2013
sunt curios cum i-a demonstrat ala in 3 minute ca el e cel mai bun?!?!?!?!
kkk Miercuri, 21 August 2013
bla bla bla
gigel Miercuri, 21 August 2013
Mi se par foarte tari si haioase, astia sunt oameni dezghetati cu simtul umorului, ce e rau sa intrii in sala facand un backflip ? daca nu ma agajez in PARLAMENT mai duten PLM de corporatist si na un skill in plus,fac si backflipuri. Oamenii astia merita o medalie, nu par a fi oi! Pt restu, exista pupncurismu,obedienta,si FI CEL MAI LOIAL SCLAV
Raluca Duminica, 15 Septembrie 2013
doaaaamne, mare ti/.e gradina :))))) la noi eu nu am auzit de asa ceva? voi ati auzit?
bajtan Marti, 17 Septembrie 2013

Customer Care ...
Carrefour Romania
  • Tichete cadou
Lucrator ...
  • Asigurare de pensie ...
  • Teambuildinguri / evenimente ...
Axway Romania
  • Tichete cadou
Developer

Conectys Serv Telecom

Hannah

Buna, este cineva aici care s-a angajat recent la Conectys pe limba romana? Care ar fi salariul la ...

Passing Through LTD

KinderOne

Frontend Developer
SilkWeb SRL
Inginer calitate

Ti-ai dat demisia si esti in ultima zi de munca? Iata 7 lucruri pe care NU trebuie sa le spui.>>

Ediția cu numărul 9 Top Talents România va avea loc saptămâna aceasta, pe 25 – 26 noiembrie la Hotel Novotel din București. În fiecare an evenimentul reunește 250 de tineri cu potențial, cei mai buni la nivel național. În urma unui proces de selecție riguros, aceștia primesc invitația de a fi prezenți timp de 2 zile la Top Talents unde au ocazia să învețe de la profesioniști care sunt pașii pentru o carieră de succes[...]